Музика справжніх воїнів

Нещодавно інтернет сколихнуло неординарне відео — музикант «Мартін» у військовій формі та балаклаві виконує Гімн України на віолончелі. «Це відео заворожує до мурашок по шкірі, якщо його дивитися на ютубі, а ще краще — вживу. Шкода, що газета не має таких функцій», — відгукнулася на нього наша колега Ольга Жук.

Грім-бабця!

Грім-бабця!

Різноманітні вишколи, курси з надання медичної допомоги чи курси з виживання стали як ніколи популярними. Вся Україна, від малого і до великого, навчається професійно боронитися від російських загарбників. Проте не часто на військовому вишколі можна побачити бабусю з автоматом. Катерина Білик iз села Млиниська, що на Львівщині, чудово пройшла вишкіл та готова боронити Україну зі зброєю в руках. Її фото за короткий час стало хітом соцмереж.

Останній із могікан

Останній із могікан

95-річчя від дня народження і 60 років проживання на чужині відзначив у січні один із керівників УПА на Волині, лідер Норильського повстання у третій (каторжанській) зоні Степан Драницький (Семенюк). Попри це, він досі не пориває зв’язків із рідним краєм і впевнений, що невдовзі знову приїде в Україну з Польщі, яка колись також стала йому рідною. Він часто дивився в очі смерті, але та оминала його, даруючи довге життя, сповнене карколомних небезпек і пригод. І нині Степан Семенюк — один із кількох останніх визначних діячів ОУН і УПА, які ще живі й особисто несуть нам правду про свою боротьбу.

Хай завжди буде «сонце»

Хай завжди буде «сонце»

32-річний Михайло Гришко із селища Котельва, за освітою інженер-конструктор двигунів внутрішнього згорання, прагне до енергетичної незалежності. На не так давно відбудованому будинку Михайло одразу ж встановив дві сонячні панелі: одна з них — більшого розміру — забезпечує освітлення всередині оселі, інша — у дворі.

Незвані гості гірше...

Біда жене людей із буремного Донбасу в більш тихі та спокійні регіони. Втім, як з’ясувалося, дехто з вимушених переселенців забуває про закони гостинності й починає поводитися як удома. Днями на вулиці Дніпробудівська в Дніпродзержинську місцеві патріотично налаштовані жителі помітили двох порівняно молодих людей за вельми специфічним заняттям.

Молитва Марії

Молитва Марії

Марія Павлівна своїх дітей не має. Все життя промоталася віддаленими селами фельдшеркою районної швидкої допомоги. А недавно якась полтавська вчителька назвала «потрохом» стареньку, що впертою мурашкою волокла неосяжні сумки з провізією до казарм. Там на переформуванні перебував підрозділ її двоюрідного онука. Підрозділ дітей-строковиків, котрих не демобілізували, як належало, минулої весни, а виставили на передову в зоні АТО.

Мобілізований і доброволець

Мобілізований і доброволець

Якби наша газета, як журнал «Тайм», визначала «людину року», то такою людиною в Україні-2014 став би солдат української армії — учасник війни на Донбасі. Саме він відстояв існування України як такої. Саме він пройшов крізь кулі й «гради», зупинив путінську навалу й змусив рахуватися з силою оновленої України. Він отримав контузію, поранення, загинув і повернувся з того світу, щоб народилися наші нові Збройні сили.

«У наших сусідів державою править Сатана»

«У наших сусідів державою править Сатана»

25 грудня 1979 року Радянський Союз увів свої війська до Афганістану. Серед тих вояків, які зайшли на територію сусідньої держави у перший же день, був і майор В’ячеслав Самозван. Відтоді минуло 35 років. А теперішні трагічні події на Сході нашої України повертають пана полковника, який нині живе у Черкасах і очолює обласну організацію Всеукраїнського громадського об’єднання «Спілка офіцерів України», у минуле...

Сто років Миколи Баркова

Сто років Миколи Баркова

Перетнувши столітній рубіж, людина автоматично стає видатною, бо спромоглася на те, що під силу лише одиницям. Але у випадку з Миколою Семеновичем Барковим — усе навпаки: його непересічний ювілей можна назвати не причиною, а приводом для цього інтерв’ю, оскільки вiн став командиром воюючого взводу у 27 років i був на керівних посадах до глибокої старостi, а сьогоднi знає, як охопленій війною Україні найкраще вибудувати лінію оборони.

«Вузлики на пам’ять»

«Вузлики на пам’ять»

У Черкасах добре знають колишнього коректора Валерія Маснюка, який багато років працював у обласних газетах. Цей чоловік, який має за плечима дві вищі освіти, любить і добре знає українську мову, а отже, робить усе задля того, аби її знали й інші. Він написав та видав цікаві й корисні книжки «Вузлики на пам’ять», у яких під гаслом «Вєрко, нам не по дорозі» жартівливими віршами закликає читачів «жартома і веселенько вчити мовоньку рідненьку».