Син батальйону

Син батальйону

Про війну, яку добре знає, юнак із Вінниці Андрій Романюк говорить просто й буденно. Але в цих коротких життєписах — безодня випробувань для духу й совісті, карколомні й неочікувані для буденного життя і юного віку повороти й моральні присуди.

«Шкода було одного, що я Марію підвів»

«Шкода було одного, що я Марію підвів»

...Не раз із волинськими холмщаками він їздив за Буг на свою батьківщину. Від їхнього обійстя у селі Тератин, що на Грубешівщині, не залишилося й сліду. Там усе змінилося. На місці, де стояв добротний під бляхою дім Костюків, збудувався тамтешній поляк, який має великий господарчий двір, техніку.

«Хочу стати на ноги...»

«Ви чули, як куля пролітає у вас над головою? А я чув: вона ім’я моє шепоче. А коли їх летить тисяча, різного калібру враз... Усе довкола вибухає... Ти біжиш — а біля тебе гранати розриваються... І кулі летять хмарою, — згадує війну 25-річний воїн-контрактник Леонід Хмельков, який зараз зі складним пораненням перебуває в Центральному військовому госпіталі у столиці.

Гонимі Росією — не прийняті Україною

Гонимі Росією — не прийняті Україною

Міграційна служба України відмовила в отриманні статусу біженця громадському активісту з російського Нижнього Новгорода Олексію Вєтрову. У себе на батьківщині він активно виступав проти політики Путіна, через що був змушений виїхати з Росії. Майже кожна акція протесту закінчувалася для Вєтрова затриманням.

Вище гір може бути лиш... небо!

Вище гір може бути лиш... небо!

Уродженець українського Приазов’я, герой світової «Хроніки людства» 63-річний Федір Конюхов продовжує, попри вік, дивувати своїми екстремальними досягненнями. Про них «УМ» інформувала читачів упродовж щонайменше десяти років. Нагадаємо, ще п’ятнадцятирічним Федір відзначився уперше, перепливши простим човном з веслами Азовське море.

«Важко бути психологом самому собі»

«Важко бути психологом самому собі»

Уперше з Василем Слапчуком ми говорили про війну, з якої йому пощастило повернутися, хоч і в інвалідному візку, на початку дев’яностих. Саме в ті роки побачили світ його перші збірки поезій «Як довго ця війна тривала» і «Німа зозуля». Афганські вірші Слапчука вражали, вони нікого не залишали байдужим.

Із Кобзарем у серці

Із Кобзарем у серці

Вести активний спосіб життя можна у будь-якому віці. І приклад тому — 92-річний Федір Кучер, житель міста Сміла на Черкащині. Він — людина творча, народний поет, художник-самоучка, який присвятив своє життя мистецтву. Торік до 200-річчя Тараса Шевченка Федір Григорович намалював аж дві сотні портретів Кобзаря, котрі були експоновані у столичному музейно-виставковому центрі «Арсенал».

«Я розумів: сьогодні — Грузія, завтра — Україна»

«Я розумів: сьогодні — Грузія, завтра — Україна»

23 лютого третій Президент України Віктор Ющенко відзначив свій 61-й день народження. Вітаємо свого лідера і бажаємо йому здоров’я, витримки, натхнення, тепла близьких йому людей та злагоди!

Ми переконані, що велике бачиться на відстані.

Солом’яна жінка

Солом’яна жінка

Навіть від споглядання дивовижних виробів із соломи, побачених у «Різдвяній майстерні», яка у січні працювала в Палаці культури Луцька, на серці теплішало. Ніби сонячне тепло, закумульоване в них, пульсувало з кожної житньої стеблинки й зігрівало довкола все і всіх. А від доторку до цих дідухів, лялечок, янголиків, павуків, мереживних квіток, ялинкових прикрас завмирала душа.

Легендарний полковник

Легендарний полковник

Про заступника начальника Східного регіонального управління Держприкордонслужби полковника Ігоря Момота ще за життя ходили легенди. Бійці розповідали, як він кілька годин утримував заарештованого на кордоні лідера луганських сепаратистів Валерія Болотова, однiєю рукою тримаючи терориста, а другою — бойову гранату.