«Проше пана до науки»

Польська мова стає все більш популярною в Україні. Чимало випускників українських шкіл нині здобувають вищу освіту в сусідній державі. На Волині польську мову як шкільний предмет вивчають 4 тисячі 919 учнів у 64 школах області, факультативно — 1 тисяча 88 школярів.

Останній із могікан

Останній із могікан

95-річчя від дня народження і 60 років проживання на чужині відзначив у січні один із керівників УПА на Волині, лідер Норильського повстання у третій (каторжанській) зоні Степан Драницький (Семенюк). Попри це, він досі не пориває зв’язків із рідним краєм і впевнений, що невдовзі знову приїде в Україну з Польщі, яка колись також стала йому рідною. Він часто дивився в очі смерті, але та оминала його, даруючи довге життя, сповнене карколомних небезпек і пригод. І нині Степан Семенюк — один із кількох останніх визначних діячів ОУН і УПА, які ще живі й особисто несуть нам правду про свою боротьбу.

Простий і геніальний «Тезей»

Простий і геніальний «Тезей»

Станіслав Бабарика, учень 11-го класу ліцею № 11 міста Ковель, більшість часу приділяє навчанню, адже він цього року випускник. Найбільше він любить програмування, зокрема розв’язування математичних задач, завдання прикладного змісту. Після закінчення школи планує навчатися на факультеті «Космічні та ІТ-технології» або «Технічна кібернетика» у Київському національному політехнічному університеті.

«Сонячна» історія

«Сонячна» історія

Нещодавно Богдан Кравчук із Луцька успішно здав свою першу в житті сесію. Після іспитів викладачі неодноразово відзначали, що за його знання ставлять йому тверде «добре», і їм приємно зауважити, що оцінка не «натягнута», а цілком заслужена.