Баба Параска як український Дон Кіхот

Баба Параска як український Дон Кіхот

Незабаром виповниться три роки, відколи пішла у засвіти славнозвісна активістка українського Майдану з Тернопільщини, «помаранчева бабуся» Параска Королюк. Ще за її життя було відомо, що Параска Василівна написала спогади про ті історичні події і хоче видати книжку.

Про права людини — для правопорушників

Щороку, приїжджаючи до Сум, Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA привозить якусь новизну. Нинішній рік — не виняток. Так, фестиваль уперше завітає у виправні заклади області. На Сумщині таких кілька: три колонії, один виправний центр та слідчий ізолятор.

Малюй, поки молодий! Пізніше — також малюй

У трьох загальноосвітніх навчальних закладах різних районів Сум розпочали свою роботу фiлiї мiської художньої школи імені М. Лисенка. Створення мережі дитячої «художки» — частина гуманітарного проекту «Починай творити — Start Creating», що стартував у місті на початку року. Виникла ідея не на порожньому місці.

Обійшлося без суду

Скандал із стародавньою колекцією Музею українського рушника, що в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, вичерпано. «УМ» розповідала про те, як колишня очільниця музею, професор Світлана Китова зі своїм онуком Дмитром без попередження винесла частину експонатів, що й спричинило конфлікт.

Трактор асфальт дир–дир–дир

Зранку 42–річний мешканець села Хом’яківка, розташованого обабіч траси Івано–Франківськ — Коломия, вправно орав землякам городи, допоки не пересів із кабіни трактора до обіднього столу, що вгинався від наїдків та спиртних напоїв.

Війна за вклади

Війна за вклади

Уже п’ять років вкладники луцького банку «Західінкомбанк», який працював під девізом «Банк твого міста» й обслуговував рахунки переважної більшості міських установ та організацій, а в 2008 році опинився на межі банкрутства, добиваються повернення своїх вкладів. Навіть Луцька міська рада потрапила в його пастку i торік ледве дочекалася повернення комунальних коштів, розміщених на його рахунках.

Пролітаючи між Соколом і Палвані–оба

Пролітаючи між Соколом і Палвані–оба

Учора члени київського екстремального спортклубу «СкайПарк» мали розпочати демонтаж свого рекордного дітища — тролея (металевого тросу для спуску на ролику під ухилом) загальною довжиною шість кілометрів.

Гроші — на розвиток

Українська банківська система поступово переорієнтовується на кредитування реального сектору економіки, а не на дрібного споживача. Й ця тенденція свідчить про реальне покращення економічних показників і збільшення довіри до вітчизняного бізнесу.

Чи всі дороги ведуть до храму?

Чи всі дороги ведуть до храму?

Невелика зелена оаза посеред залізобетонного центру Харкова може невдовзі зникнути через забаганку чиновників звести саме у цьому затишному куточку найбільший храм міста. Харків’яни автоматично опинилися перед тупиковою дилемою: з одного боку, протестувати проти зведення церкви якось не по–Божому, а з іншого — вкрай не хочеться розпрощатися з тінистими алеями і зручними для відпочинку лавочками.

Поділитися з ближнім

Відтепер львів’яни, які хочуть допомогти ближньому і поділитися зайвими речами, можуть залишити їх у спеціальних контейнерах, що з’явилися у місті. Один із них стоїть у центрі Львова, біля Музею ідей, другий — на Сихові, у спальному районі міста.