Стежками Холодного Яру

Стежками Холодного Яру

Кажуть, такого унікального місця, як Холодний Яр, де було б зібрано таку величезну кількість пам’яток історії, немає ніде більше в Україні. Недарма цю місцину, суцільний лісовий масив якої становить 8 тисяч гектарів на території Чигиринського та Кам’янського районів Черкащини, називають серцем України. Не лише за його незвичайну природу, а й за волелюбство, сміливість та героїзм місцевого люду. Тож побувати тут і доторкнутися до нашої минувшини прагне кожен, хто любить Україну та її історію. Люди сюди приїздять цілими родинами, бо в Холодному Яру є що подивитися. А ще тут традиційно проводять патріотичні акції, зокрема посвяти у козаки та освячення зброї. А днями неподалік тисячолітнього дуба Максима Залізняка кандидати в народні депутати від Української платформи «Собор» запалили символічний вогонь, який помандрує просторами всієї України.

Повіяв вогонь із Холодного Яру

Повіяв вогонь із Холодного Яру

Учора, на свято Першої Пречистої, у Холодному Яру біля хутора Буда спалахнув вогняний факел. Заклик «І повіє огонь новий з Холодного Яру» почали втілювати в життя кандидати в народні депутати від «Української платформи «Собор». Оригінальну акцію провели біля церкви святого праведного Петра Калнишевського неподалік тисячолітнього дуба Максима Залізняка.

Отруйний цукор

Цілу петицію склали жителі черкаського райцентру Тальне до Президента України Віктора Януковича. Тальнівці скаржаться главі держави на Героя України Геннадія Бобова, який є власником Тальнівського цукрового заводу, а нині ще й кандидатом у депутати від Партії регіонів по мажоритарному округу.

Продані голоси

На Черкащині набирає обертів скандал із відзнятим відео, поширеним у мережі інтернет, на якому видно, як двоє чоловіків збирають паспортні дані людей у селі Будки Смілянського району. На камеру вони розповідають, що є представниками соціальної програми «Черкаський простір», і роздають ­людям соціальну допомогу. Тим часом за кадром чути голос жінки, котра каже: «Ми підтримуємо нашого кандидата Віктора Анатолійовича Тимошенка».

Приходьте в музей Діда

Приходьте в музей Діда

У Черкасах нарешті відкрили давноочікуваний музей лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Данила Нарбута, про який давно мріяли шанувальники творчості народного художника України та його родина. Музей відкрито у понеділок на «території» авторитетного на Черкащині обласного Художнього музею.

Хата козака Олекси Теплого

Хата козака Олекси Теплого

Над хвірткою до подвір’я Олексія Котегова, який iз дружиною Людмилою живе в селі Свидівок Черкаського району, висить півметровий дзвін, на якому великими червоними буквами написано: «Хата Олекси Теплого». Такий псевдонім Олексій Іванович вибрав не випадково, а цілком логічно, адже народився він на весняне свято Теплого Олекси.

Прапор у склянці

У Черкасах встановили найбільший та найвищий в області Державний прапор України. Площа синьо–жовтого полотнища становить 3,2 м х 4,8 м, а підняли його на 50–метрову висоту.

Краще бути капловухою!

До Соснівського районного суду Черкас направлено кримінальну справу, порушену обласною прокуратурою стосовно лікаря першої міської лікарні за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України — неналежне виконання своїх професійних обов’язків.

«Станеш офіцером — вийду за тебе заміж!»

«Станеш офіцером — вийду за тебе заміж!»

Щодня Сергій Тимофійович та Любов Федорівна Бабаки вмикають свій ноутбук і по скайпу розмовляють зі своїми доньками — Іриною, яка живе в Москві, та Нелею, котра там працює. У сім’ї колишнього офіцера та медсестри, які разом уже 55 років, окрім двох доньок є ще п’ятеро онуків та троє правнуків. Половину свого життя родина полковника Бабака моталася по військових гарнізонах, змінивши дванадцять квартир. Тепер вони живуть у Черкасах. «Усі ці роки я за ним, як за кам’яною стіною!», — каже про чоловіка його дружина Любов Федорівна. «Вона найкраща дружина, мама та бабуся», — відгукується про свою половинку Сергій Тимофійович.

На авто — в глибину

У селі Березняки Смілянського району молоді люди вирішили відпочити на природі й поїхали до місцевої водойми. «Уже на місці під час розвороту в їхньому автомобілі «Жигулі» відмовив двигун, і машина покотилася з чотириметрової кручі просто у великий кар’єр, заповнений водою», — повідомили «УМ» у прес–службі територіального управління МНС у Черкаській області.