У злодіїв — «гарячий» сезон

У злодіїв — «гарячий» сезон

За останні півроку в Україні зареєстровано 11,5 тисячi квартирних крадіжок (торік було вчинено на 300 злочинів більше). «На сьогодні розкрито 5100 таких крадіжок, 3209 підозрюваних перебувають під слідством, а 710 з них — під вартою», — зазначає старший уповноважений з особливо важливих справ Департаменту карного розшуку МВС Іван Максимчук. За його словами, грабують квартири, як правило, раніше судимі злодії, організовані групи або просто «на п’яну голову» чи неповнолітні. Як свідчить статистика, влітку кiлькiсть крадіжок збiльшується на 70 відсотків. Зазвичай обкрадають заможні будинки. А зі звичайних квартир викрадають усе — від білизни та взуття до коштовностей і грошей. Майно на рекордно великі суми найчастіше крадуть у високопосадовців. Із 46 таких випадків — 18 крадіжок досі є нерозкритими.

У мисці свіже булькає варення...

Якими тільки ягодами­фруктами не обдаровує нас літо! І ці корисні й смачні «частинки» літа ми можемо законсервувати. Розкласти в пузаті баночки класичне варення з яблук, слив чи груш уміє багато господинь. А ми спробуємо приготувати щось незвичайне.

Пивна ріка, картопляні береги...

Пивна ріка, картопляні береги...

Литва, здається, наче створена для відвідин на довгі вихідні — не дуже далеко, ходять прямі автобуси з Києва, та й узагалі гостинний Вільнюс — прекрасне місто. І до болю нагадує Львів: вузенькі, переплетені у вигадливе мереживо вулички, сувенірні ятки, гарненькі будиночки (подекуди реставровані до лиску, подекуди ледь стоять), шпилі храмових споруд різноманітних конфесій, кава і пиво. Тільки більше зелені. Тільки ще є річка. Всі кажуть: везти з Литви треба бурштин і текстиль. А я кажу: везіть вовняні шкарпетки з оленями, особливий місцевий сир і пиво маленьких броварень. А ще — рецепти традиційних страв.

Два в одному

Серед корисних і смачних знахідок літа на одному з перших місць — спаржева квасоля. Якщо вона не виросла на вашому городі, купуйте у господинь на ринках: за півкіло треба віддати 7–8 гривень. І вже практично маєте додаток до супу, дієтичний салат чи гарнір. До речі, спаржева квасоля є різних сортів, жовтого ко­льору, зеленого, темно–фіолетового, вузька і ширша. У зовсім молодих стручках немає з боків «ниточок», але старіють вони буквально за день–два — і в роті може опинитися неапетитна складова. Дуже просто позбавитися від неї, якщо знімати, коли перебираєш стручки. Ще одна хитрість — порізати стручки на невеликі шматки, тоді «нитки» не відчутні.

Ловись, рибко, велика і маленька!

«Середина літа — якраз дуже гарно клює карась, короп...», — мрійливо затягує мій чоловік Віктор, і я відразу вловлюю, до чого йдеться: намічається риболовля. Не скажу, що мені це не подобається: ще з дитинства захоплювалася казковою тишею над ще сонним ставком, «перезавантажувалася» там від утоми, відпочивала, мріяла. Чоловік на риболовлю дивиться інакше — для нього це азарт, захоплення, новий приплив адреналіну. Мене він бере туди, бо знає, що це спокійніше, що я неодмінно підготуюся, як слід: приготую наживку, організую перекус і зрештою потім правильно розпоряджуся уловом, якщо нам iз цим пощастить. Як у тому анекдоті, пам’ятаєте?

Оленці — щука, Ніці — сом

Оленці  — щука, Ніці — сом

Киянин Сергій Павленко — рибалка зі стажем. Сімейний відпочинок на Десні — починаючи з ран­ньої весни і закінчуючи пізньою осінню — найкращий вид відпочинку і для нього, і для дружини Світлани, і для доньок Оленки та Ніки. Риболовля навіть допомогла у формування сімейних традицій цієї чудової родини. Друзі сімейства впевнені: на кожен день народження старшої доньки Оленки святковий стіл прикрашатиме фарширована щука, власноруч упіймана і приготовлена главою сімейства, а на кожен день народження молодшої донечки Ніки коронною стравою обов’язково буде сом. Секрети приготування фірмових рибних наїдків від Сергія Павленка такі.

50 грамів для юшки

50 грамів для юшки

Анатолія Дністрового — кандидата філософських наук, автора численних романів, серед яких «Пацики», «Дроздофіла над томом Канта» і «Тибет на восьмому поверсі», поета, есеїста і критика, — друзі по перу називають рибним гуру. Він уміє правильно визначити місця для рибалки, вловити правильний напрям вітру і приготувати рибку. Навіть його творче псевдо «Дністровий» — справжнє прізвище письменника Астаф’єв — промовляє саме за себе. «Рибальство — це хобі, внутрішній відпочинок і навіть одна з форм еко–віри, — переконаний письменник. — Серйозна риболовля на 3–4 дні — це як військовий похід, це святий ритуал, у якому жінкам нічого робити».

Пий до дна

Пий до дна

Пийте побільше рідини — і найбезжальніша спека вам не страшна, переконують лікарі. А рятують від спраги, у першу чергу, звичайнісінька вода та домашнього приготування напої, які максимально насичені вітамінами та іншими корисними елементами, а не фарбниками і консервантами, як більшість їхніх магазинних «родичів». Тому пропонуємо кілька швидких у приготуванні варіантів боротьби з високою температурою.

Плавлений сирок по–європейськи

Плавлений сирок по–європейськи

Відомо, що сир додає оригінального смаку будь–якій страві. Кожна господиня знає, куди можна прилаштувати вершковий і так званий твердий. Але у повсякденному арсеналі більшості лише один рецепт iз плавленими сирками — закуска з яйцем, часником і майонезом. Що ще можна приготувати з цим сиром, знає Руслан Гарбуз, шеф–кухар київського ресторану Sam’s Steak House. Він пропонує здивувати домашніх чи гостей вишуканими сирним супом iз броколі й лососем та кексами з плавленими сирками.