У тіні Сагрині...

У тіні Сагрині...

Учора на запрошення свого польського колеги Президента Леха Качинського Президент України Віктор Ющенко з дружиною прибули до Польщі. І Ющенко, і Качинський у Варшаві наголошували на необхідності активізації спільних зусиль у процесі українсько–польського єднання та примирення. Проте вже сама програма візиту та емоції навколо неї у Польщі показали, що до загоєння давніх ран ще не близько, й створили дещо проблемне тло для зустрічі Ющенка та Качинського

Даси газу? Та дам

Даси газу? Та дам

Під час зустрічі в польському Гданську прем’єри України та Росії говорили про газ і тільки про газ. Як поінформувала громадськість прес–служба Юлії Тимошенко, візаві домовилися, що Київ оплачуватиме тільки ті обсяги газу, які споживатиме Україна. За словами самої ж очільниці уряду, сказаними наприкінці серпня, натомість 52 млрд. кубометрів газу (стільки Україна імпортувала з Росії в 2007 році. — Ред.) наступного року НАК «Нафтогаз України» купить лише 25 млрд. кубів. Путін на таку пропозицію погодився і навіть, як цитує його «Інтерфакс», підкреслив, «що нинішні умови світової кризи будуть враховані і у взаємних розрахунках, і постачаннях».

Невідплачений Беслан

Невідплачений Беслан

Завтра минає п’ять років від трагедії у дагестанському Беслані. Тоді спецзагони пішли на штурм школи №1, у спорт­залі якої невідомі чеченські терористи від 1 вересня утримували в заручниках понад 1200 осіб — школярів, їхніх батьків та викладачів. Штурм був організований бездарно, отож 330 осіб загинули, з–поміж них — 180 дітей. Перед судом постав лише один із терористів — Нурпаша Кулаєв, реш­ту начебто знищили під час штурму.

Геть, Іване!

88–річного Івана Калимона два роки тому вже позбавили громадянства США, тепер його депортують, проте ще невідомо куди. Йому закидають службу в лавах української поліції у Львові під час нацистської окупації, коли Калимон нібито брав участь у стратах та акціях із депортації цивільного населення до концентраційного табору в Плугові. Справу вів особливий відділ Міністерства юстиції США, який займається полюванням на колишніх нацистських злочинців на території Сполучених Штатів.

Історія масового ураження

Про важливість польського чинника в міжнародній підтримці України говорити зайве. Аж раптом як грім серед ясного неба — стратегічні друзі починають виказувати одне одному все, що наболіло. Формальний каталізатор — безневинний предмет: історія, котрою, як дишлом, можна крутити на всі боки. Саме події ІІ Світової війни досі залишаються безвідмовним знаряддям у руках тих, хто хоче напружити ситуацію спочатку — в медіа, згодом — у парламентах.

Класика без класика

Класика без класика

На 97–му році життя не стало поета, драматурга, байкаря, патріарха радянського літературного процесу, автора тексту гімну Радянського Союзу та нинішнього гімну Російської Федерації Сергія Міхалкова. Він відомий насамперед дитячими творами «Дядя Стьопа», «Свято неслухняності», «А що у вас?». До 2008 року сумарний тираж книжок Міхалкова налічував понад 400 мільйонів екземплярів. «Мені не соромно за свою творчість, — зізнався рік тому Сергій Міхалков. — У мене вистачає і шанувальників, і ворогів. У будь–якому випадку, хто мене ненавидів, все одно підспівували і підспівують, коли звучить гімн, і з дитинства пам’ятають «Дядю Стьопу».

Не долетіли до Браззавіля

Ан–12, який виконував рейс «Пуент–Нуар — Браззавіль», розбився, трохи не дотягнувши до столиці африканської країни Конго, — за 20 кілометрів від міста він упав на цвинтар. На борту було п’ятеро: четверо членів екіпажу та місцевий мешканець, який супроводжував вантаж. Усі вони, на жаль, загинули.

У кому б’ється серце розстріляного?

Китай уперше визнав, що переважна більшість донорських органів, які використовують у країні, взято в осіб, засуджених до смертної кари. І пообіцяв відійти від такої практики. Про це повідомила урядова газета «Чайна дейлі». Видання цитує слова заступника міністра охорони здоров’я Хуань Джіфу: «65 відсотків використовуваних у країні донорських органів походять від засуджених до страти». Незалежні експерти підозрюють, цо цей відсоток насправді вищий.

Свято червоних пик

Свято червоних пик

Сьогодні в іспанському місті Буньйол завершується традиційне щорічне свято «Ла Томатіна», більш відоме у світі як «помідорна війна». На вулицях Буньйола зібралися понад 40 тисяч людей. Цьогоріч закордонних гостей так багато, що міська влада вперше організувала для них поблизу вокзалу наметове містечко.