Тиша перед бурею

Тиша перед бурею

Учора робота Верховної Ради так і не була розблокована. Партія регіонів не наважилася на силовий сценарій. Як і не пристала на вимоги опозиції щодо персонального голосування. На п’ятницю заплановано чергове коло переговорів протиборних фракцій, але мало хто вірить у те, що ця розмова про «сенсорну кнопку» дасть сподіваний результат.

Чи є життя після життя у ялинки?

Чи є життя після життя у ялинки?

Свято закінчилося. Ялинка не потрiбна. Ідола, навколо якого ще вчора танцювали діти, ми викидаємо на смітник. Західний світ, де звикли бережно ставитися до всього живого, а також економити, на чому тільки можна, вже давно переробляє «відпрацьовані» ялинки.

550 мільйонів — у пащу монстра

550 мільйонів — у пащу монстра

550 мільйонів євро — приблизно таку суму на добудову другого «саркофага» над зруйнованим енергоблоком та загалом на чорнобильські програми було зібрано вчора під час саміту з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії. Це — за підрахунками офіційного Києва. Внески безпрецедентні, а втім для завершення ж проекту «Укриття–2» треба 740 млн. євро. Однак Президент України Віктор Янукович певен: найближчими роками «саркофаг» буде збудовано.

«Шокова терапія» від Гайдара

Учора, близько четвертої ранку, у своєму будиночку в Підмосков’ї помер Єгор Гайдар, призабутий владою талановитий економіст, автор ринкових реформ останніх років існування СРСР, а потім — нової, єльцинської, Росії. Йому було трохи за 53 роки. Причиною смерті лікарі назвали тромб, який відірвався.

До зустрічі на орбіті!

До зустрічі на орбіті!

Президент Бразилії Луїс Ігнасіо Лула да Сильва побув у Києві заледве більше доби: він провів ґрунтовні переговори з Президентом Віктором Ющенком, Прем’єр–міністром Юлією Тимошенко, відвідав українсько–бразильський бізнес–форум і натомість планованого Дніпропетровська вчора надвечір відправився до Німеччини. Таку зміну в графіку перебування на офіційному рівні не пояснила жодна зі сторін.

ТРАЯНський кінь

ТРАЯНський кінь

Учора Центральне виборче бюро Румунії підрахувало майже половину голосів, відданих на президентських виборах, що відбулися цієї неділі, і винесло вердикт: є потреба в другому турі. Згідно з проаналізованими бюлетенями, за чинного президента, правого демократа Траяна Бесеску, проголосували близько 33 відсотків виборців, свідчить РІА «Новості». За його головного суперника — голову Сенату та лідера соціал–демократів, екс–посла Румунії у США та екс–міністра закордонних справ, Мірчу Джоане — віддали голоси 29,1 відсотка румунів. Ці дані фактично збігаються з результатами екзит–полів, оприлюдненими після закриття виборчих дільниць найбільшими соціологічними центрами країни. Другий тур відбудеться 6 грудня.

Містер непомітний

Містер непомітний

Майже до глибокої ночі в четвер у Брюсселі засідали за вечерею лідери 27 країн–членів Євросоюзу, щоб знайти компроміс і обрати першого в історії ЄС президента та нового керівника європейської дипломатії з ширшими, ніж у Хав’єра Солани, повноваженнями. Щодо першої постаті, то підтвердилися прогнози аналітиків — на чолі ЄС став 62–річний фламандець, прем’єр–міністр Бельгії Херман Ван Ромпей, кандидатуру якого активно лобіювали Франція та Німеччина. Попри те, що Ромпей очолив уряд своєї країни у важкий час, коли Бельгія стояла на межі розколу й була занурена в глибоку політичну кризу, і зробив низку кроків на шляху до врегулювання ситуації, загалом у Європі він лишається невідомим політиком.

Стара дружба і нове посольство

Стара дружба і нове посольство

Приводом для візиту до Києва президента Грузії Михаїла Саакашвілі стало відкриття нової будівлі посольства його країни, приурочене до 15–річчя заснування грузинської амбасади в Києві. Будинок у самісінькому центрі, на бульварі Шевченка, 25, викупила та обладнала якась українська фірма–спонсор за 10 млн. доларів. Таку суму називає сайт «Грузія.online», підкреслюючи, що жодної гривні чи ларі з держбюджетів обох країн не було використано. «Хочу запевнити: цей дім є і вашим домом», — сказав Саакашвілі Ющенку на церемонії «входин» до новенької амбасади. І нагородив українського президента орденом святого Георгія.

Що тобі сниться, крейсер «Аврора»?

Що тобі сниться, крейсер «Аврора»?

Спершу новина для тих, кому за 30: крейсер «Аврора», який буцімто своїм залпом дав сигнал до штурму царського Зимового палацу, від чого й розпочалася у 1917 році Велика жовтнева революція більшовиків, досі перебував не у статусі музею (хоча екскурсії на крейсер водили, і музей там було облаштовано ще в 1948 році), а на балансі Військово–морського флоту Росії. Лише днями легенду, «розпіарену» Радянською владою до неможливості, передали до відом­ства Військово–морського музею Санкт–Петербурга. Цю новину з посиланням на петербурзький сайт «Фонтанка.ру» передрукували російські інформ­агенції. Таке рішення ухвалив головком ВМФ Росії Володимир Висоцький після перевірки деяких обурливих фактів, які компрометували почесне ім’я крейсера. Йдеться про VIP–пиятику, яка відбулася на борту «Аврори» ще влітку і зчинила чималий скандал.

Є Порох у Москві

Є Порох у Москві

Учора Петро Порошенко з’їздив до Росії з нетривалим робочим візитом — на півдня. Ввечері, о 19.00, прес–служба МЗС уже планувала звітну прес–конференцію міністра. Була година в літаку зібратися з думками–підсумками поїздки. Що ж до іншої зустрічі з медіа, яку спільно провели у Москві Петро Порошенко та його російський колега Сергій Лавров, то з неї люд­ство дізналося небагато, і висновки про нові настрої в українсько–російських відносинах зробити складно.