Страйк ліфтів і лампочок загрожує рівненцям,

Війну злісним неплатникам оголосили рівненські житлово-комунальні підприємства. Через брак коштів ЖКП відмовляються надавати послуги населенню. Вже за десять днів у деяких рівненських будинках-боржниках буде зупинено ліфти, відключено сходинкові клітки від електропостачання. Крім цього, не будуть надавати послуги електрики, сантехніки та слюсарi. На дверях будинків, мешканці яких заборгували найбільше, з'явилися оголошення-попередження про вимушені дії комунальників. Проте люди сплачувати борги не поспішають. Одні кажуть, що немає коштів, iнші — що немає за що платити. Від коментарів і ті, й інші відмовляються.

Удар, іще удар

Удар, іще удар

За підрахунками, для проведення весняних польових робіт сільськогосподарським підприємствам Рівненщини необхідно закупити 11 тисяч тонн азотних добрив. Для того, щоб вони змогли придбати живильні речовини в необхідній кількості, уряд передбачив часткову компенсацію вартості добрив вітчизняного виробництва. Вона становить 100 гривень за тонну. А ще, як повідомляла «УМ», Кабмін зафіксував максимальний рівень цін на мінеральні добрива українського виробництва. А щоб рішення було капітальним, 20 січня Мінпромполітики видало спеціальний наказ № 18, який, окрім промислового міністра Олександра Неустоєва, також підписали міністр економіки Микола Деркач, міністр аграрної політики Віктор Слаута та перший заступник міністра фінансів Федір Ярошенко «Про регулювання гранично відпускних цін на мінеральні добрива вітчизняного виробництва».

Не розпускай зуби, отримаєш укол

Що ви зробите, якщо вас, не дай Боже, покусає бродячий собака? Обстежитесь у лікарів і другий раз будете обходити зграї собак десятою дорогою. А от мешканка Гощі Рівненського району подала до суду. У тому, що сталося, на її думку, винні не бродячі собаки (що тут поробиш, життя у них таке), а селищна влада. Оскільки не вживає належних заходів, щоб захистити громадян від ікол безпритульних тварин. Вона вимагала компенсації за завдані моральні та фізичні збитки у розмірі 25 тисяч гривень. Позов було складено грамотно, дівчині допоміг батько-юрист, і судді його задовольнили. Вони зобов'язали Гощанську селищну раду сплатити покусаній дівчині три тисячі гривень.

Під кутом 90 градусів

Відкрили підпільний цех з виробництва спирту, що його обладнав у своєму гаражі 45-річний Володимир, мешканець одного із сіл Рівненського району, працівники рівненського УБОЗу. Навіть фахівці у цій галузі були здивовані, з яким завзяттям чоловік узявся за справу. Перебуваючи у Польщі, він мав нагоду ознайомитись із роботою місцевого цеху з виробництва спирту. Технологічний процес настільки зацікавив чоловіка, що він вирішив організувати власне виробництво на промисловій основі. Але вже на рідній землі.

Битва за кордон

Повідомлення з села Дроздинь Рокитнівського району Рівненщини чимось нагадуть звістки про конфлікт між мирними мешканцями і предстаниками окупаційних військ. З початку року на ділянці українсько-білоруського кордону мешканці села Дроздинь уже двічі проявили груповий спротив прикордонникам застави, розташованої в селі Березово. Одного разу пограннаряд натрапив на колону з трьох тракторів iз причепами, двох вантажівок-всюдиходів ГАЗ-66 та однієї підводи, які під керуванням мешканців Дроздиня прямували з боку Білорусі. Вони були вщент завантажені відбірною деревиною. Прикордонники зробили спробу зупинити колону. Проте водій однієї з вантажівок спрямував своє авто прямісінько на прикордонників і замало не передавив їх. Прикордонники були змушені застосувати зброю і почали стріляти по колесах. Незважаючи на прострелені шини, водій зумів прорватися вантажівкою крізь заслін прикордонників і зник у напрямку рідного села.

За вами боржок! Можете повернути обідом

У компанії «AES Рівнеенерго» знову з'явились добровільні «помічники», які відвідують мешканців віддалених, навіть від райцентрів, селищ області. Називаються працівниками компанії і пропонують споживачам розрахуватись за електроенергію. Наприкінці минулого року від них постраждали мешканці Здолбунівського району. Виявивши ці факти, енергетики спільно з правоохоронцями і журналістами розпочали проти них серйозну кампанію.

Хто не ризикує — бензовоз не зупинить

У селищі Зоря Рівненського району маршрутне таксі «Клевань—Рівне» виїжджаючи з другорядної дороги на основну, зіткнулось iз бензовозом, за кермом якого був водій з Волині. Обидві машини опинились у кюветі. У бензовозі було близько 30 тонн пального, але, на щастя, вогненебезпечний вантаж не зайнявся.

Дайте льону другий шанс

На останній сесії Рівненської облради її голова Роман Василишин підтвердив, що з нового року таки запрацює давно занедбане підприємство ВАТ «Рівнельон». Як і писала «УМ», у підприємства з'явився новий власник, який пообіцяв вивести льонарів з кризи. Колишній гігант промисловості краю неодноразово переходив з рук в руки. Проте ніяких зрушень на краще не було, виробництво занепадало, доходи становили лише 35—40 тисяч на місяць. Сума заборгованості із виплат заробітної плати сягнула понад півтора мільйона гривень. У гуртожитках комбінату постійно відключали світло за борги.

Зробимо з корови батарейку

Екологічно він абсолютно безпечний, оскільки енергогенеруючою сировиною є так званий біогаз. Давно доведено, що в органічних речовинах виникають бактерії, у результаті життєдіяльності яких виробляється метан. Павло Семенюк вирішив створити реактор, який би працював за цим принципом. Щоправда, лише зменшену модель, але діючу.

Без обличчя, зате з душею

Без обличчя, зате з душею

Якщо ви зі співчуттям дивитеся на сучасних дітей, які граються пластмасовими Барбі, роботами-трансформерами, телепузиками, вам буде цікаво ознайомитись із роботами рівнянки Вікторії Кісиленко. Проте, можливо, ви вже бачили прекрасні і водночас прості витвори її умілих рук. Адже майстриня посіла друге місце на всеукраїнському конкурсі «Українська народна іграшка». У конкурсі взяли участь понад 500 майстрів віком від 7 до 77 років.