Люк ціною життя

Один робітник загинув, ще один важко травмований унаслідок нещасного випадку, на підприємстві «Рівнеазот». Перед цим у залізничному цеху заводу при підготовці цистерни, у котрій попередньо зберігався бензол, було виявлено пошкодження люка цистерни. Двоє робітників мали поремонтувати люк, провівши необхідні зварювальні роботи.

Звідкіль дрівцята?

Черговий, вже третій цього року, конфлікт стався між прикордонниками та жителями села Дроздинь Рокитнівського району Рівненщини (про попередні «УМ» інформувала читачів). Селяни свято впевнені, що нічого злого не роблять: просто живуть за старою звичкою, коли кордону між Білоруссю та Україною не було. За своїм сценарієм інцидент поблизу застави Березово нагадував попередні. Знову охоронці кордону затримали вантажівку ГАЗ-66, завантажену деревиною. Водія залишили за кермом, а двох пасажирів прикордонники пересадили у службову машину.

Копійки для папірців

Знайти документи XV століття у нинішніх архівах легше, ніж документи часів незалежної України. Поки що з цим проблем не виникає. Натомість запит громадян щодо своєї трудової діяльності в установі, яку ліквідували або реорганізували, не залишивши правонаступників, залишиться безрезультатним. Адже не в кожній області ще створено так звані трудові архіви. Окрім цього, деяким власникам приватних фірм вигідніше знищити всі документи, ніж передати їх на зберігання. На цій та інших проблемах зосередили увагу учасники розширеної колегії Держкомархіву, яка відбулася у Рівному. За словами голови Держархіву Геннадія Боряка, всі проблеми галузі виникли переважно через нестачу коштів.

Унітаз бiльше потрiбен владi

Несподіваний подарунок отримало у п'ятницю, 13-го, Управління освіти та науки Рівненської області від делегації, що представляла інтереси рівненських студентів. Цим подарунком став старенький унітаз, зірваний зі свого місця в одному з гуртожитків. У такий спосіб студенти намагались привернути увагу до необхідності підвищення стипендії хоча б до розмірів прожиткового мінімуму.

За що звільнили Хавруся?

За те, що тривалий час на залізничному вокзалі Рівного не працював безплатний туалет, начальника вокзалу Андрія Хавруся звільнено з роботи. Взагалі для звільнення знайшлося чимало підстав. Проте «туалетне питання» було головним і набуло чималого розголосу. Порушив його столичний бізнесмен Андрій П. Не те щоб інші пасажири не страждали через відсутність безплатних зручностей. Просто киянин виявився більш грамотним і наполегливим щодо захисту особистих прав. Він не пошкодував часу і зробив витяги із санітарних правил для залізничних вокзалів, зокрема пункту, який забороняє облаштовувати платний туалет, якщо не працює безплатний.

Хай Кравчук почекає

20 лютого наступного року виповнюється 100 років з дня народження талановитого письменника, уродженця села Дермань Здолбунівського району. В період 1941 — 1942 років Улас Самчук працював у Рівному головним редактором газети «Волинь». Довкола неї гуртувалися відомі діячі українського руху опору, зокрема такі, як Олена Телiга, Олег Ольжич, Ніл Хасевич та інші. Газета стала рупором національного відродження. За одну зі статей «Так було — так буде!», опубліковану 22 березня 1942 року, німецька окупаційна влада заарештувала Самчука.

На будівництві знайшли... цеглу

На будівництві знайшли... цеглу

На цеглини, на яких зображено знак, схожий на герб Рюриковичів — тризуб, натрапили під час проведення будівельних робіт у центрі Рівного. Цеглини для будівельників — звична річ. Але вони все ж таки звернули на них увагу, оскільки з початку робіт неодноразово натрапляли на цікаві знахідки. Як розповіли «УМ» будівельники, одного разу ківш екскаватора вивернув із землі нагрівач води. Поруч знайшли ще один — теж старовинний, ручної роботи. Обидва були мідні, тому незабаром опинились на пункті прийому кольорових металів. Археологи, звичайно, знають, що будівельні роботи проходитимуть у історичній частині міста. Перед їх початком здійснюють археологічну експертизу і дають відповідний дозвіл. На жаль, коштів вистачило лише на поверхневе дослідження. Тому нині першими на археологічні знахідки натрапляють робітники. Цього разу вони відразу сповістили працівників відділу охорони культурної спадщини при обласному краєзнавчому музеї. Окрім цеглин, знайшли керамічний посуд XVI століття, підкову та гроші — мідний слід козацької доби.

Стільки квартир, що сам i не оплатиш

З кожним роком кількість жителiв Рiвного, які звертаються щодо отримання субсидій, зменшується (минулого року їх було 30 тисяч, що майже на сім тисяч менше, ніж позаторік). А от кількість осіб, які подають недостовірні відомості про майновий стан або приховують доходи, не меншає. Працівники рівненського міського відділу субсидій дуже суворо перевіряють законність підстав для отримання пільг на оплату комунальних послуг. Минулого року перевірили понад 19 тисяч особових справ отримувачів субсидій. Під час перевірок виявлено 115 фактів подання недостовірних відомостей. За словами начальника відділу Надії Павленко, переважно приховують наявність квартир, земельних ділянок, автомобілів.

Скоріше негативно, ніж позитивно

Опитування, яке охопило мешканців Рівного, Дубна та Сарн, мало виявити ставлення громадян до працівників міліції. Із 340 опитаних лише 11 відсотків визначили своє ставлення до міліції як позитивне. Діаметрально протилежної думки притримуються 15 відсотків респондентів. 21 відсоток оцінює роботу правоохоронців «швидше позитивно, ніж негативно». Приблизно стільки ж, 26, «швидше негативно, ніж позитивно». А двадцять сім відсотків на запитання: «Як ви ставитесь до міліції?» — відповіли «ніяк».

Батьків не вибирають, від них відмовляються

Із відповідною заявою хлопець уже звернувся у Рівненську міську службу у справах неповнолітніх. У такий спосіб він першим серед неповнолітніх Рівного скористався правом, наданим новим Сімейним кодексом, який набув чинності з 1 січня. Підставою стало те, що «батьки надмірно вживають алкоголь і завдають дитині моральної та фізичної шкоди». Заяву неповнолітнього прийнято до уваги. Але до суду справу поки що не передаватимуть. Позбавлення батьківських прав — це останній захід впливу на непутящих батьків. Наразі ж визначено термін, у який батьки мають виправити ситуацію.