Троє Водоліїв

Схоже, у Рівному з'явилася традиція народжувати на великі християнські свята трійні. Торік на Трійцю на світ з'явилися три дівчинки. До речі, це була перша трійня за останні десять років. І ось тепер на другий день Водохреще у міському пологовому будинку №1 з'явилися на світ троє хлопчиків. 38-річна мати Ніна Семенович разом з чоловіком чекали на поповнення в сім'ї дванадцять років.

Перший «Пагінець»

На Рівненщині щороку збільшується кількість дітей, які народжуються з вадами розвитку. Серед причин — незадовільна екологічна ситуація, пологові травми. Лікарі кажуть, що допомогти їм вирости повноцінними громадянами суспільства можна. Якщо надати допомогу з перших днів життя. Саме для такої ранньої реабілітації у Рівному створено центр «Пагінець». Таким чином міська влада відгукнулась на прохання обласної Асоціації батьків дітей з особливими потребами. За словами начальника Рівненського міського управління освіти, потреба у подібному закладі назріла вже давно, проте через відсутність коштів його відкриття все відкладали. І ось нарешті відбулася презентація центру. До речі, як каже директор Центру ранньої педагогічної та соціальної реабілітації дітей з особливими потребами «Пагінець» Тамара Савчук, це один із перших подібних закладів в Україні.

Хто не бачив новин, той не танцює

Жителі Радивилівського району на Рівненщині кажуть, що відтепер у них є своє районне Сі-Ен-Ен. Так вони жартують про нововведення районної влади — відеовипуски місцевих новин, які показують у кожній сільській раді. Для цього за кошти з районного бюджету закуплено п'ятнадцять телевізорів і стільки ж відеомагнітофонів. У певний час мешканці села збираються перед блакитними екранами, й обізнані з технікою односельчани вставляють у відеомагнітофон привезену з райцентру касету. Щоб молодь теж була обізнана з новинами краю, випуски показують і в клубі перед дискотекою.

Яка маршрутка не любить швидкої їзди?

Яка маршрутка не любить швидкої їзди?

Хто з нас любить тісняву у громадському транспорті? Особливо в маршрутках. У деяких із них людині середнього зросту, якій не пощастило зайняти сидяче місце, доводиться їхати зігнувшись ледь не вдвоє. Проте пасажири звикли до подібних незручностей, і нарікань вони вже ні в кого не викликають. Аби доїхати вчасно. По-іншому думають працівники Державтоінспекції. Вони занепокоєнi збільшенням дорожньо-транспортних пригод за участю пасажирських транспортних засобів, особливо через технічну несправність останніх. Та й водії маршруток на зупинках маневрують дуже ризиковано, а невеликі габарити мікроавтобусів дозволяють їм обганяти автомобілі, зупинятися в недозволених місцях.

Литовський транзит

Ще донедавна в Рівному за п'ятсот доларів США можна було стати громадянином Литви. Навіть не залишаючи рідного поліського краю, отримати паспорт цієї прибалтiйської країни. Зручно? Авжеж. Проте незаконно. Бо документи оформляли не у посольстві чи консульстві, а у конторі, яка називалася Рівненський обласний молодіжний центр праці. Його співробітники займались працевлаштуванням земляків у країнах Західної Європи. Українські паспорти разом з їх власниками не дуже популярні. «У підроблені паспорти новоспечених громадян Литви «паспортисти» вклеювали фотокартки нових власників, проставляли відмітки про в'їзд в Україну і відкриття транзитних віз, — говорить Олексій Сохацький, керівник прес-центру Управління СБУ в Рівенській області. — Разом із паспортом давали клієнтам ще й «корисні» поради, як і де саме перетинати кордон з Угорщиною та Словаччиною, як дістатись до країни призначення».

Шістнадцять немовлят від Діда Мороза

У новорічну ніч у Рівному працював один пологовий будинок з двох. А саме номер два. Перший було закрито на планову дезiнфекцію. Першою новонародженою рівнянкою у 2004 році стала дівчинка вагою 3,150 кілограма. За нею на світ з'явились ще вісім дівчаток і сім хлопчиків. Такої напруженої новорічної ночі у медиків давно не було.

Під знаком роду Лимичів

Помічено, що всі події, пов'язані з родом Лимичів, не випадкові. Якщо на мапі України з'єднати суцільною лінією колишнє карпатське село Лікоть, Рівне і подільське село Гарячківка, вийде прямокутний рівнобедрений трикутник з вершиною у Рівному. Лимичі вважають це божественним знаком, тому в цих трьох населених пунктах встановлено відповідні символи.