Обстріл підвищеної комфортності

Того зимового дня потяг «Київ—Рівне» на великій швидкості минав залізничну станцію Квасилів. Раптом у скло кабіни машиніста влучило щось біле. За ним ще і ще. Машиніст побачив гурт підлітків, які з узбіччя залізничної колії кидали в потяг сніжки. Все було б нічого, але скло кабіни не витримало і тріснуло. Без уваги цей факт залізничники вирішили не залишати і відразу повідомили в Рівненське лінійне управління міліції.

Бізнесмени працюють... на гонорарах

Тридцять шість осіб отримали дозвіл на придбання та носіння пістолетів, що стріляють гумовими кулями, назвавшись у дозвільній системі обласного Управління МВС позаштатними журналістами. Адже працівники преси входять до офіційного переліку осіб, які мають право на таку зброю. Проте, як з'ясувалося під час перевірки, проведеної прокуратурою області, більшість із вказаних позаштатних журналістів протягом тривалого часу з редакціями ЗМІ не співпрацювали.

Вкладайте гроші у село

На початку дев'яностих років населення Великоозерянської сільради Дубровицького району, що на Рівненщині, зменшилося майже вдвічі. Адже у 1991 році, було прийнято рішення про переселення мешканців чотирьох «чорнобильськiх» населених пунктів, які входять до цієї сільради. Жителі сіл Великі Озера, Шахи, Різки та Великий Черемель переїхали в нові будинки у Млинівському та Демидівському районах. Проте понад тисячу осіб залишилися у своїх домівках попри те, що їхнє місце проживання було визнано радіаційно забрудненим і віднесене до другої зони.

Хильнув, проспався, а тепер — попрацюй

Можливо, у Рівному незабаром знову вiдкриють заклади для протверезіння. Нині нетверезих громадян «швидка» привозить у міську лікарню. Це, по-перше, обтяжливо для станції швидкої допомоги. По-друге, персонал міської лікарні страждає від п'яних клієнтів, адже цей контингент лише у стані повної «відключки» є чемним та приязним. Не дивно, що медики часто скаржаться на грубість та образи з боку пацієнтів, зазнають збиткiв через пошкоджене майно.

Пухнасте жахіття

Кошеня жило в квартирі, яку дівчата знімали спільно. Півроку тому вони придбали домашнього улюбленця, зателефонувавши за оголошенням. Все було нормально, аж поки пухнастик не занедужав. Недуга проявилася в агресивній поведінці та постійних розладах шлунка. Занепокоєні дівчата віднесли кошеня до міської ветлікарні. Лікарі, зваживши на те, що тварина почала часто блювати, поставили діагноз: розлад органів травлення.

Сонце працює на Острог

У Острозі, що на Рівненщині, встановили перший в Україні ліхтар, який працює на сонячних батареях. Подібне обладнання вже давно використовують у європейських країнах. Впровадження ж проекту на Рівненщині стало можливим завдяки перемозі на всеукраїнському конкурсі проектів принципово нових енергозберігаючих систем. І отриманим на його реалізацію понад ста тисячам гривень.

Ой, мамо, що за шум?

Прихід інвестора на рівненський льонокомбінат надихнув на «ратні подвиги» його співробітниць, які тривалий час не отримували виплат. Нещодавно охоронці на прохідній підприємства «Рівнельон» не змогли втримати гурт розлючених працівниць, які увірвались до кабінету виконуючого обов'язки генерального директора комбінату Миколи Євчука. До таких дій жінок спонукало вдатися скрутне становище, у якому вони опинились через невиплату допомоги з догляду за дитиною до трьох років. Майже п'ятсот працівниць «Рівнельону», що перебувають у декретній відпустці, останній раз отримували виплати у березні минулого року. Нарешті їхній терпець увірвався, і мами протягом двох днів пікетували прохідну, вимагаючи виплатити заборговані кошти. Деякі з них взяли із собою дітей. Проте керівництво підприємства на їхнi вимоги не зреагувало.

Життя після «вишки»

У Городищенській виправній колонії, неподалік обласного центру, для засуджених на довічне ув’язнення обладнано 20 камер. Проте наразі вони без ув'язнених. «Згідно з новим Кримінальним кодексом, усі довічно засуджені мають відбувати покарання за місцем проживання, — зазначає прокурор iз нагляду за дотриманням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах прокуратури Рівненської області Василь Овдіюк . — Нині таких осіб є вісім. Усі вони поки що перебувають у СІЗО. Коли до них додасться ще хоча б двоє, їх переведуть у Городищенську колонію».

Уроки виживання

Тому, що цієї зими у школах Рівненщини було оголошено карантин, найбільше, мабуть, раділи батьки, чиї діти навчаються у загально-освітній школі села Користь Корецького району. Через те, що там кожної хвилини на них може впасти дах. Більше того, дітям доводиться вчитися у класних кімнатах iз калюжами та серед стін, уражених грибком. За даними обласного управління освіти і науки, на Рівненщині приміщення 25 шкіл потребують капітального ремонту. Більшість із них — у сільській місцевості.

Отримав на чай — віддай на бензин

З року в рік Рівненській міській станції швидкої допомоги не вистачає чималих коштів на закупівлю пального та ремонт автомобілів. За словами головного лікаря станції Євгена Мальчевського, цього року на вищезазначені потреби міська влада недодала 60 тисяч гривень. Рівненські таксисти дізнались про те, що «швидкій» необхідна допомога. І вирішили перейняти досвід львівських колег, які зібрали за місяць 15 тисяч гривень і перевели їх на рахунок театру.