Дорогу — першій

Дорогу — першій

Їсти рідке — гарна традиція, яка тільки укріплює здоров’я. Дієтологи кажуть, що легкими супами доречно запускати вранці роботу органів травлення. (Моя бабуся, можливо, навіть у старості не чула таких порад, а нам, внукам, часто давала на сніданок саме суп). Тим, хто не в змозі починати день iз супів, перші страви обов’язково рекомендують їсти на обід. У вас виникає питання: і що можна ото кожного дня нове вигадувати?! Воно має сотні варіантів відповідей, ми наводимо лише дещицю.

ПЕСТОщі для рецепторів

Кожна господиня знає, що будь­яка страва без вишуканої заправки — «макарони макаронами» чи «картопля картоплею». А якщо зелене салатне листя не здобрити соусом?! Тож сьогодні акцент — на приправах.

Готуємо з Солькою

Що для вас смакота? Тільки страви, які втамовують голод, приносять задоволення і покращують настрій? Якщо так, то автори щойно виданої книги «Солька і кухар Тара–пата» Оксана Лущевська і Лана Світанкова разом iз видавництвом «Грані–Т» переконані, що відчуття ваші спрацьовують лише відсотків на п’ять. Бо смакувати можна сонячний ранок, прогулянки, пригоди, сон, спілкування з домашніми і друзями, а ще — книги. Якщо до ваших рук потрапить «Солька...», зможете відчути смак родинного щастя: щонайменше, разом iз дітьми зможете приготувати страви, почитати цікаву повість, а принагідно у кінці ще записати нові рецепти — для цього спеціально відведені сторінки.

І кораблики, і хмаринки

Ці рецепти з книги Оксани Лущевської та Лани Світанкової «Солька і кухар Тара–пата» краще готувати з дітьми і для дітей. Ваша дитина не любить гречану кашу, спробуйте зготувати цю страву з овочами. На 2,5 склянки гречки беріть удвічі більше води, 2 невеликі морквини, 2–3 помідори, невеликий кабачок, пучок петрушки, масло, сіль. Перебираємо і миємо гречку, овочі ріжемо кубиками. Усе перемішуємо в мисці, додаємо петрушку. Викладаємо у каструльку, додаємо дрібку солі і заливаємо все окропом. Доводимо до кипіння, кладемо шматочок масла, щільно закриваємо кришку, зменшуємо вогонь і варимо 20 хвилин.

Пироги для схуднення

Щоб їжа добре засвоювалася, харчуватися неодмінно треба з гарним настроєм. Навіть якщо здається, що є проблеми з зайвою вагою, не варто зовсім відмовлятися від випічки. Просто вона має бути максимально корисною і їсти смаколики треба в міру.

Не тільки котові Масниці

Не тільки котові Масниці

Не встигли озирнутися, а вже і Масниця (Масляна, Масляниця, Сиропусний тиждень, Сирна неділя). Після зимових м’ясниць перед Великим постом для віруючих людей знову набирає сили обмеження скоромних страв. За звичаєм, раніше цього тижня набожні українці вже відмовлялися від м’ясної їжі: не їли ні м’яса, ні сала. Проте наставало справжнє свято молокопродуктів та яєць. Упродовж Масниці кожній українській господині найперше годилося щодня готувати... ні, не млинці, а макітру вареників iз сиром, щедро присмачених вершковим маслом та сметаною. Свого часу навіть побутувало прислів’я: «Чекайте, вареники, прийде й на вас Масниця!». Утім смажили і млинці, і налисники, готували сирники і сирні бабки, варили локшину і галушки на молоці. Досить популярними у селян для кулінарних приготувань були сколотини від вершкового масла (маслянка), тому й отримав тиждень пару однокореневих назв.

Присмак макових зернят

Присмак макових зернят

Ще років сто тому наші предки мак додавали не лише у святкові кутю, вареники та пироги, а й присмачували чорними зернятками, скажімо, відварену картоплю. Зараз мак «прописався» переважно у випічці — і це так смачно! До того ж різні смаколики з маком можна знайти й в інших національних кухнях.

Сердечне застілля у чотири руки

Для багатьох романтичних натур від останнього дня новорічно–різдвяних свят чи не найактуальніша тема — святий Валентин. Лише за якийсь десяток років італійський покровитель закоханих упевнено вписався в українські народні звичаї, тож, крім неїстівних «валентинок», заздалегідь слід подбати і про святкове меню на 14 лютого.

Якщо вірити прислів’ю, що шлях до серця чоловіка пролягає через його шлунок, то День закоханих має бути особливо важливим для жінок. Утiм відкриємо таємницю і чоловікам, що одним iз найкращих подарунків прекрасній половині буде не що інше, як сніданок—обід—вечеря, зготовані найкращими кухарями — представниками сильної статі. Тож давайте долати кулінарний шлях у святковий день, «граючи партію», спочатку біля плити, у... чотири руки. А потім — як два голубки, зі свічками і вишуканими стравами на столі — продовжувати спілкування.