Любимо поїсти

Любимо поїсти

Уже кілька місяців — відколи з Києва до Будапешта почав курсувати бюджетний авіаперевізник — для українців стала ближчою Угорщина. Хоча країна, з якою межуємо, для багатьох закарпатців узагалі рідна навіть генетично. Певна спорідненість існує і в кулінарних традиціях та вподобаннях угорців й українців: скажімо, великі порції і ситні страви. «Ми, угорці, любимо поїсти», — пише пропагандист страв своєї національної кухні Дьордь Харгитаі, чия книга «Угорська кухня» перевидавалася кілька разів і перекладена кількома мовами.

Отже, для тих, хто любить поїсти, — дещиця угорської смакоти, традиційно приправленої солодкою чи гіркою паприкою.

Червоне — то здоров’я

Червоне — то здоров’я

Трохи не у кожного час від часу виникає питання: чим пристойним поповнити свій домашній бар? У багатьох серед пріоритетів для душевних святкових посиденьок — натуральне сухе червоне вино, яке у невеликих дозах має навіть лікувальний ефект. Немало й тих, хто віддає перевагу напою з терпкуватим смаком із винограду сорту Каберне. Тому цікавими будуть результати тестування 7 марок вина такого сорту вітчизняного виробництва, яке нещодавно провели спеціалісти Центру незалежних споживчих експертиз «Тест».

ПороШОК з фосфатами

ПороШОК з фосфатами

Напевно, кожна господиня хоч краєм вуха чула про шкоду синтетичних пральних порошків із фосфатами. Але постійна заклопотаність: робота, дім, діти заважають розібратися детально, у чому річ. Та й усталена заангажованість про те, що будь–яка альтернатива обов’язково дорожча, не сприяє пошуку достовірної інформації про буденний побутовий процес. І даремно. Бо йдеться про серйозний вплив залишків фосфатів на випраних речах на здоров’я людей. Ці невидимі речовини на візуально чистих простирадлі, наволочці, сорочках, футболках і сукнях можуть спричиняти у того, хто ними постійно користується, високий рівень холестерину або цукру у крові, захворювання легенів, розлади нервової системи, алергії. За кордоном, у країнах Європейського Союзу, обмеження фосфатних мийних засобів, як і зниження викидів небезпечних хімічних сполук у навколишнє середовище, регулюються на законодавчому рівні. До речі, поінформовані іноземці, приїжджаючи у Київ, Одесу чи Львів, віддають перевагу ще не чисельним готелям, які гарантують наявність постільної білизни і рушників, випраних безфосфатними порошками.

«Сердечна» вечеря

«Сердечна» вечеря

Кохання — поняття інтернаціональне. Тому, напевно, незалежно від віку, віросповідання і навіть настрою, завтра — у День католицького святого Валентина — не варто відмовлятися від відчуття свята. І можна дозволити собі влаштувати «сердечне» застілля — романтичну вечерю у середземноморському стилі. Обов’язково з морепродуктами.

Чому морепродукти? По–перше, вишукано. По–друге, асоціюються з Італією, звідки прийшли до нас перекази про покровителя закоханих — священика Валентина. А ще малокалорійно. До того ж морепродукти вiдносять до афродізіаків, які треба їсти, щоб було бажання любити.

За китайськими мотивами

За китайськими мотивами

Якщо ви хочете знову зустріти новоріччя — чергова нагода буде у найближчі вихідні: рік Змії за східним календарем вступить у свої права 10 лютого. І доречними у цей день будуть страви, зготовані за кулінарними традиціями країни, де культивується 12–річний цикл зміни років. Тож трохи Китаю — на вашій кухні.

Горщик, наповнений казкою

Горщик, наповнений казкою

Давати поради, чим і як нагодувати дитину, — справа дуже невдячна. Бо одна дитина їсть майже все; інша їсть яйця лише в омлетi з помідором і курячим філе; третя — сьогодні бісквітом ласує і називає улюбленим суп iз перловкою, а завтра вже — смаки помінялися. Але у більшості дівчаток і хлопчиків гіперактивною рисою є цікавість. Тому — незалежно від звичних чи мінливих уподобань — дитячу увагу привертають страви, що мають незвичайну форму — скажімо, різних тварин чи казкових предметів. Часу для створення їстівної чудасії, повірте, треба не так уже й багато. До того ж до такої творчості з великим задоволенням часто долучаються самі дітлахи.

Щоб не зіпсувати олів’є

З наближенням кінця року особливо актуальними стають продукти, які ми звикли бачити у стравах новорічних свят. Для багатьох олів’є — це моветон. Але не менше й тих, для кого цей салат — багаторічна добра традиція. Тому вибирати не поспіхом для олів’є чи будь–якої іншої страви зелений консервований горошок — саме час. Щоб не виникло бажання вже за столом скурпульозно виловлювати зелені «намистинки» — бо несмачні і тверді або, навпаки, занадто м’які. Допоможе розібратися з консервованим горошком тестування, яке нещодавно провели спеціалісти Центру незалежних споживчих експертиз «Тест». Їхнiй головний висновок: iз дешевої «рибки» не буде смачних ні юшки, ні салату.

Рослинний замінник м’яса

Дивовижна схожість складу квасолі та м’яса, хоча продукти належать до абсолютно різних світів , просто вражає. У квасолі містяться білки, корисні мікроелементи і вітаміни, дуже подібні до тих, які є у м’ясі. Користь для людського організму білка, який міститься у квасолі, навіть більша — бо він легко засвоюється. А ще ця, за відомим віршем, «родичка гарбузова» мiстить нескінченний список усього вкрай необхідного людині: залізо, мідь, фосфор тощо. Якщо людина регулярно споживає страви з квасолi, в її органiзмi навіть відбувається зниження рiвня цукру у крові, бо у бобах міститься інсуліноподобна речовина — аргінін. А ще, коли їси страви з квасолі, нерви стають міцнішими і швидше з організму виводяться шкідливі речовини...

Квашена капуста і компанія

У пізньоосінньому арсеналі залишається все менше і менше страв зі свіжих овочів. Утім люди вже багато років тому навчилися припасати їх на холодну пору, створюючи умови для консервування. Більшість господинь заквасили на зиму звичайну білокачанну капусту, таким чином суттєво примноживши у ній вміст суперкорисного у пору простудних захворювань вітаміну С. Але постійно їсти просто капусту можуть змусити себе не всі. І не треба! Є багато способів поєднати квашену капусту з іншими інгредієнтами — і їсти смачні, корисні й оригінальні страви.

Фарбники для гіперактивності малюків

Фарбники для гіперактивності малюків

Навіть на інтуїтивному рівні майже кожна мама розуміє, що її дитині не варто давати їсти яскравого кольору цукерки, печиво і пити солодкі напої, яких так багато на полицях крамниць. Бо у більшості випадків яскраво–ядучий колір — це ознака того, що в продукті багато синтетичних барвників. Про особливу небезпеку окремих фарбників для дітей свідчать і результати наукових досліджень. Більше того, існують рішення європейських інституцій про те, що виробники зобов’язані попереджати споживачів про можливу небезпеку для малюків. А в наших магазинах є безліч товарів вітчизняного і російського виробництва, які батьки преспокійно купують своїм дітям, не підозрюючи, що наслідки від цього можуть бути плачевними.