Інший бік медалі

Інший бік медалі

Нещодавно, перебуваючи на Черкащині, довелося зустрітись із бійцем, який воював у 93-й гвардійській бригаді, певний час служив у розвідвзводі та приїхав у відпустку на малу батьківщину. Його бiльше десятка разів «кидали» по Донецькій області: Тоненьке, Водяне, Опитне, Жабине, Мангуш, Сартана, Широкіно, Піски, Маріуполь тощо. Потихеньку 93-тю розформовують.

Особливості кримського блекауту

Особливості кримського блекауту

Коли вже по всьому Сімферополю почали «віяльно» вимикати світло після запровадження позаминулої неділі, майже відразу після повного знеструмлення Криму через підрив опор ЛЕП біля Чаплинки, надзвичайного стану, відверто кажучи, сподівався, що «темна» участь нашу багатоповерхівку все ж омине.

Параліч душі

Параліч душі

Пожежа під Васильковом досі болить вогнеборцям із Козятина: душевними травмами, ще незагоєними ранами та байдужістю держави. Пожежники з міста залізничників, які обгоріли під час гасіння вогню на васильківській нафтобазі, досі чекають обіцяної компенсації. А кошти на лікування їм украй необхідні щодня.

Друга війна

Друга війна

«Мене привело в зону бойових дій дуже сильне почуття патріотизму, — щиро зізнається 47-річний Володимир. — Коли по телебаченню показували, що відбувається на Донбасі, просто не міг спокійно лежати на дивані. Як це так? У моїй країні отаке твориться, а я сиджу вдома.

Дорога до свободи

Дорога до свободи

«Явище нашого Майдану не є унікальним. Виступи в подібному форматі відбувалися і у Європі, і в Азії, і на Близькому Сході. Але тільки в Україні вони повторюються раз у раз», — каже ініціатор і куратор вражаючої мультимедійної виставки «Майдан: від незалежності до свободи», історик і громадський діяч Віталій Нахманович. Ця виставка, що створена спільно з Українським інститутом національної пам’яті, експонується нині в Музеї історії міста Києва і присвячена низці Майданів, які відбулися на головній площі української столиці упродовж останніх 25 років.

Дорога до свободи

Дорога до свободи

«Явище нашого Майдану не є унікальним. Виступи в подібному форматі відбувалися і у Європі, і в Азії, і на Близькому Сході. Але тільки в Україні вони повторюються раз у раз», — каже ініціатор і куратор вражаючої мультимедійної виставки «Майдан: від незалежності до свободи», історик і громадський діяч Віталій Нахманович.

«Команди мали ознаки зради»

«Команди мали ознаки зради»

Саме Олексій Дмитрашківський із самого початку збройного конфлікту на Донбасі займався створенням прес-центру АТО. Першим повноцінним днем роботи інформцентру вважає 13 травня 2014-го. То був трагічний день: тоді 95-та бригада потрапила в засідку поблизу Краматорська, у селі Жовтневому Донецької області, загинуло шестеро.

Велике переселення

Велике переселення

Останніми роками Кремль чимало зробив для того, аби узаконити і виправдати «захисти» етнічних росіян за кордонами Росії. На жаль, Україна в цьому контексті програє багатьом, зокрема росіянам. І це добре відомо у світі. Тому і не дивно, що нинішньому господарю Кремля часто вдається виправдати (і своєму народові, і світу) агресію Росії в Україні — у Криму і на Донбасі.

«Дякуємо Путіну, що він недооцінив український народ»

«Дякуємо Путіну, що він недооцінив український народ»

Із протоієреєм Михайлом Бучаком, настоятелем Святопокровського храму з прилуцького села Маяки, познайомилася кілька років тому. Наша розмова відбулася за два роки до Майдану («УМ» від 16.02. 2012). Він дуже цікава й неординарна людина, а головне — патріот України істинний, не фальшивий. Коли почалися події на Майдані, я не сумнівалася, що він буде там.

Зберігайте пенсійний стаж у підприємствах України!

Зберігайте пенсійний стаж у підприємствах України!

Сусідка дзвонила. Колишня. Хоча ... сусідкою вона була, коли Свердловськ дорівнював Україна. Оскільки я категорично заперечувала, що «Свердловськ = Новоросія», то вона мені вже й не сусідка, бо останнім часом мовчки проходила біля нас, неграмотних, кривила губи і всіляко демонструвала своє гордовите «фе».