Де вас ПоДІТИ?
Льоша Левішко тепер один займає невеликий клас iз п’ятьма учнівськими столами, виставленими в три ряди. Він — найстарший у Хорошкiвськiй середній школі Лубенського району Полтавської області випускник. Однокласник, з яким навчався в десятому, вступив до ліцею. Отже, на уроках Олексій може розмовляти лише наодинці з педагогом.
Українські проблеми грузинської школи
Кілька років тому я вперше побувала у Тбіліській публічній школі №41, її у столиці Грузії називають просто: «Українська школа у Ваке». Мені випало поспілкуватися з її директором, Ганною Олександрівною Матвєєвою. Опісля я не раз бувала на урочистих заходах і різних святах у стінах школи, у по-сімейному теплій атмосфері.
Інтелект у ціні
Перший раз не в рідний клас
Хто платить, той і замовляє навчання?
Наприкінці літа інтернет вибухнув порцією першовересневої «смаженини». Народний депутат ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко навідався до Кловського ліцею №77 з метою перевірити, наскільки прозоро та законно цей заклад, учнями якого є також і діти високопосадовців, навчає дівчаток і хлопчиків розумного, доброго, вічного.
Знає той, хто вивчив
У країні, де викладачі за гроші роблять курсові й дипломні для своїх же студентів, де вчителі у школі балансують між вимогливістю адміністрації і настирністю батьків, де замість знань здобувається диплом, який не гарантує професіоналізму, а наукові звання розпродуються «проффесорам», треба або збожеволіти від освітянського абсурду, або, нарешті, щось круто змінювати. Перш за все — самих себе.
Мова долає блокпости
Бал для попелюшки
Випускний бал — це час, коли хочеться бути особливим, неповторним, щоб запам’яталося на все життя. На жаль, не для всіх випускний бал — це свято. За даними психологів, через фінансові проблеми кожен другий випускник iз числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не планує йти на свій випускний вечір.
Як «побачити» глечика?
Хто з нас у дитинстві не просив батьків: «Розкажіть казочку», хто захоплено не роздивлявся яскраві малюнки, намагаючись зрозуміти, чому журавель не зміг поласувати лисиччиним пригощанням, а вона — журавлевим? А тоді пробували складати великі літери в слова, опановуючи премудрість читання.