Усі собаки — в гості до нас

Усі собаки — в гості до нас

У містечку Шастр, що в Бельгії, пройшов 17–й чемпіонат світу серед пошуково–рятувальних собак за системою IRO — Міжнародної організації собак–рятувальників. Серед 44 команд із 20 країн світу були й п’ять кінологічних розрахунків з України. До команди ввійшли Валерій Гомзар, Валентина Романова та Ірина Давиденко із другого Спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС України, що в Ромнах, а також кінологи–волонтери Лариса Борисенко з Павлограда та Тетяна Мазуренко з Києва. І, звичайно, власне герої чемпіонату — два лабрадори–ретрівери, дві німецькі вівчарки та малінца — різновид вівчарки бельгійської.

І прорости цілющим зіллям...

І прорости цілющим зіллям...

«Скільки ж ви трав знаєте?» — запитувала «УМ» діда Василя під час інтерв’ю. «Всі», — відказував він, ніби пояснюючи, чому в Недригайлові, де мешкав останні роки, люди поміж себе називали його дідом Бур’яном. У вихідні з ним попрощався наш світ. У січні Василю Сергійовичу виповнилося 85. На цій цифрі й спинився лік років. Хоча за такої долі, як у нього, прожив і немало.

Вибух, про який знали заздалегідь

Понад місяць тому, 8 червня, у місті Тростянець загорілася котельня через витік газу. Постраждали люди, працівники газової служби. У своєму листі до Президента Януковича представники ПАТ «Сумигаз» незабаром так опишуть своє ставлення до цієї події: «...Постраждалі газовики, які самовіддано кинулися рятувати людей і гасити вогонь, не мали ані спеціального одягу, ані спеціальних засобів для ліквідації таких пожеж... Люди працюють просто у звичайному лахмітті, скуповуючи його в секонд–хендах...»

Сьогодні цією справою займаються правоохоронці. Шукають винних і причини трагедії. Проте «сумигазівці» передбачають, що «після проведення розслідування інциденту «стрілочниками» призначать простих трудівників–виконавців. Хоча справжніми винуватцями трагедії є люди з високих кабінетів».

Валентин Наливайченко: «Припинити соціальний терор»

Візит до Сум голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко вчора здійснив у рамках програми партії «Владу — під контроль!» Вранці він побував на Чернігівщині, на ПАО «Прилуцький завод «Білкозин», а потому встиг зустрітися з активістами трудових колективів та членами незалежної профспілки великих сумських підприємств — НВО ім. Фрунзе, «Сумихімпром», насосного заводу.

«Антижук» став антилюдиною

«Антижук» став антилюдиною

«Жуки картоплю заїдають, — поскаржився знайомий. — І труїли вже, а не допомагає...» Проблема, що є нагальною для людей, нерідко стає приводом для наживи кмітливих організаторів. Потрібні засоби захисту рослин? Будь ласка! Та ще й відомої марки — російські «Престиж» і «Антижук». І хто розбереться, що фасуються «престижні антижуки» на околиці Сум? А якщо не допомагають, то це лише на руку виробникові: отже, люди знову прийдуть купувати «ліки» для картоплі, не уявляючи, що «антижук» уже перетворився на «антилюдину».

Від Леніна — тільки тулуб

Від Леніна — тільки тулуб

Хвороба з назвою «ленінове безголів’я», схоже, інфекційна. Лише недавно «УМ» повідомляла про глум над пам’ятником вождю пролетаріату в Бурині, як звістка про обезголовлення Ілліча прийшла з Лебедина.

У бій підуть еменесники

Свого часу в Ромнах був батальйон, який діяв лише на території Сумщини та Чернігівщини. Потім статус роменського підрозділу змінився, й він став називатися другим Спеціальним регіональним центром швидкого реагування. Відповідно зона його обслуговування зросла до чотирьох областей. Нині базове формування МНС України покликане обслуговувати шість регіонів: Сумський, Полтавський, Донецький, Луганський, Дніпропетровський та Херсонський.

«По совісті служити Україні»

«По совісті служити Україні»

Суботнього ранку в селi Пустовiйтiвка біля Свято–Троїцької церкви вправляються сонце, висвічуючи в хрестах, та козаки Роменського козацького товариства, готуючись вітати шановних гостей. Організатори свята «Калнишева рада» дещо нервуються: чи зійдуться люди? Та хвилина за хвилиною, і вже з якоїсь машини роздаровують стрічки, прапорці з символікою «Нашої України», під’їздить один, другий автобуси, вишиковуються легкові автівки. Незабаром на майдані людно й гамірно.

На раду до батька Калниша

На раду до батька Калниша

Поглянеш звіддалік — іде кремезний чоловік, прямує до сільських хат. Щоправда, не схожий на сучасників — он чуб–«оселедець» розвівається на вітрі й підняв над плечем булаву. Та якщо стануть поруч сучасні козаки у своїх строях, то й відмінність буде непомітна... Невдовзі цей пам’ятник Петру Калнишевському переноситимуть у центр села, поближче до церкви, яка хоч і носить ім’я Святої Трійці, та зветься ще й просто церквою Калнишевського, бо будувалася його коштом. Якщо й перенесуть, то важливо, аби він не втратив оцієї приземленості, чи, швидше, незверхності. Адже й справді чини чинами, а тут — просто повернувся козак до свого дому. Через роки забуття прийшов до рідної Пустовійтівки...

На нинішню Трійцю, коли йому виповнюється 320 літ, прибудуть сюди й гості. Як заведено останніми роками — на Калнишеву раду.

Контролери налетіли: кру, кру, кру...

У Сумах завершила свою роботу група фахівців Держ­фінінспекції (ДФІ) — колишнього КРУ. Точніше, майже завершила. Бо, почавши 12 квітня й відпрацювавши загалом до 28 травня один напрямок, інспекція ще продовжує перевіряти сферу комунального майна.