До шпиталю — через Дніпро

До шпиталю — через Дніпро

«У чорта на куличках, на болоті», — кажуть про свою домівку мешканці Кушугума, Новоолександрівки, Наталіївки, Лежино, Новодмитрівки та інших сіл лівобережної частини Запорізького району. Районні рада і державна адміністрація розташовані на Верхній Хортиці, і дістатися до них можна лише з кількома пересадками, перетнувши все Запоріжжя з його найдовшим у Європі центральним проспектом! Навіть за приязного «ставлення» світлофорів кожної поїздки на дорогу доводиться марнувати щонайменше п’ять годин.

Іммігранти-«ТИФозі»

Медики стверджують, що вірус, який нагнав страху на мешканців Сімеру (Перечинський район), раніше ніколи не зустрічався на території України. Як розповіла «УМ» заступник головного державного санітарного лікаря України Людмила Мухарська, цей штам вірусу резистентний (стійкий) до дії левоміцитину — антибіотика, яким зазвичай лікують українців, хворих на тиф. За словами фахівця, збудник хвороби цього типу характерний для Африки й Азіатського регіону, тому не виключено, що хворобу до Закарпаття занесли вихідці з тих країв.

З поганої вівці хоч вовни жмут

З поганої вівці хоч вовни жмут

Метушня навколо пташиного грипу, який може колись візьме й почне морити людей, певним чином навіть допомогла медикам — останні чекають на зниження захворюваності на «простий» грип та ГРВІ в цьому сезоні. Причина проста: люди, які зазвичай не дуже береглись від застуди й «iшли в зиму», сподіваючись на власний імунітет, у паніці почали робити щеплення проти звичайного грипу, приймати імуномодулятори та противірусні препарати, наїдатися цибулею і ковтати «часникові перлини». А про регіони, які потерпають від пташиної пошесті, годі й казати — там населення захистилося від традиційних зимових хвороб на всі сто відсотків. Епідеміологи припускають, що в тих регіонах, де активно проводиться профілактика грипу, рівень захворюваності буде меншим від сезонних показників, а куряча болячка на людей може й не перекинутись. Хоч якась користь...

Жах на кінчику шприца

Жах на кінчику шприца

Заплакана дівчина, яка сидить на лікарняному ліжку, — моя ровесниця, але здається набагато старшою від своїх 26 років. Зубів майже не лишилося, обличчя прорізають глибокі зморшки, втомлені очі вкриті червоними прожилками... На жилистих руках повно маленьких цяточок — схоже на сліди від опіків чи порізів, які дуже довго не могли загоїтись... «Ви ще ніг моїх не бачили, — невесело усміхається Женя. — Я тепер, наче леопард, — вся у плямах від дімедрольних опіків. А була ж колись, ех... А зараз як їду в автобусі, люди бачать мої руки і відсуваються подалі, тільки б поруч не стояти. Напевно, бояться щось підхопити...» Пасажири дарма непокояться: ВІЛ-інфекція через дотик не передається. І потяг до наркотиків — тим паче...

Знищувач «білої смерті»

Знищувач «білої смерті»

Діабет. Сьогодні в світі нараховується понад 170 млн. хворих на цю недугу. За даними ВООЗ, кількість хворих на цукровий діабет у світі подвоюється кожні 10—15 років. За оцінками експертів, кiлькiсть хворих до 2010 року збiльшиться до 239 мільйонів, а до 2025 року — до 300 мільйонів осіб.

Сто грамів для здоров'я

Сто грамів для здоров'я

З алкоголем, як і з ліками: головне — не переборщити, стверджують закордонні ескулапи. Люди, які випивають у день одну-дві чарки алкоголю, мають менше шансів стати жертвою ожиріння, ніж абсолютно непитущі прихильники здорового способу життя чи любителі оковитої, які постійно ходять «під мухою» і п'ють горілку, наче воду. Такого цікавого висновку дійшли співробітники всесвітньо відомої клініки Мейо в Рочестері (штат Міннесота), передає Радіо Свобода. Дослідники обстежили майже вісім з половиною тисяч добровольців і з'ясували, що люди, які випивали по чарці алкоголю в день, потерпали від ожиріння вдвічі рідше, ніж їхні непитущі «колеги». Дві чарки на день також давали прийнятний результат, а чотири вже збільшували ризик розвитку ожиріння на 45 відсотків. У малих дозах високоградусні напої допомагають організму залишатися «у формі», надмірна кількість лише завдає шкоди.

Щастя гоїть рани,

Людей треба любити, особливо тих, поряд з якими ти проводиш переважну частину свого життя. В іншому разі матимеш проблеми зі здоров'ям, стверджують медики. Ворожі стосунки між чоловіком та дружиною сповільнюють виробництво білка, який допомагає гоїти рани. Таке припущення висловили американські дослідники з університету Огайо, передає «Мембрана».

Дієтичні страждання

Дієтичні страждання

«Сідаю на дієту», — сумно зітхає чергова жертва модної індустрії схуднення, досхочу «намилувавшись» на своє потрійне підборіддя, аморфну талію та стегна, що запливли жиром. Обкладається таблицями калорійності продуктів, забиває холодильник салатним листям, відмовляється від улюблених продуктів, ходить голодна і зла на цілий світ і не розуміє, що суворе обмеження в їжі разом із точним підрахунком калорій дозволяє скинути ненависні кілограми тільки п'ятьом жінкам із сотні. «Стрункішати треба інакше», — вважає відомий французький дієтолог Мішель Монтіньяк, який минулого тижня побував у Києві і розповів українцям про свою методику схуднення.

Стань ближче...

Стань ближче...

У цей день уряди звітують перед своїми народами, розповідаючи про те, як вони протидіють страшній епідемії. У цей день Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ-СНІД, проводить акцію «Порозуміння — це реальні дії!» у 42 містах України. Гасло цьогорічної акції обране не випадково, оскільки воно близьке до слогана Всесвітньої кампанії проти СНІД в 2005 році «Зупиніть СНІД. Виконайте обіцянку». Це заклик до кожної людини брати участь у справі протидії поширенню епідемії ВІЛ/СНІД та шукати ефективні шляхи вирішення соціальних проблем, породжених епідемією. Сьогодні активісти Мережі роздають інформаційні матеріали на вулицях міст, збирають благодійні пожертви, відвідують ВІЛ-позитивних дітей та дітей-сиріт, пацієнтів стаціонарів СНІД-центрів, проводять тематичні концерти, конкурси, молебні за здоров’я, спортивні турніри, ходи зі свічками пам'яті і театральні вистави для ВІЛ-позитивних дітей.

Дитяче меню

Дитяче меню

Мамине молоко не тiльки життєво важливий продукт —воно захищає малюка від хвороб та алергії, поки його імунна система не навчилася самостійно боротися з інфекціями, і, на відміну від коров'ячого чи козячого, містить речовини, які сприяють розвиткові людського мозку. Проте в Україні лише близько 10 відсотків дітей вигодовують грудним молоком до року.