Яке розумне яблуко!

Яке розумне яблуко!

Гризіть яблука, пийте яблучний сік, і в літньому віці не матимете жодних проблем із пам'яттю! Такі висновки зробили американські дослідники на підставі експериментів, щоправда, не з мавпочками чи свинями, а зі звичайними лабораторними мишами. Для того, щоб вивчити вплив поживної рідини на мозок, який старіє, учені провели серію експериментів над здоровими мишами різного віку, передають «Медновини».

Чим жирніше, тим краще

Вагітні жінки, які хочуть народити розумне й товариське маля, мають їсти жирну рибу (зокрема лосось), яка містить кислоту омега-3, повідомляють «Медновини» з посиланням на газету «Дейлі Телеграф». Дослідники дiйшли висновку, що омега-3 визначає розумові здібності, дрібну моторику і моторно-зорову координацію дитини, а нестача цієї речовини викликає проблеми у розвитку організму.

Море здоров'я для вашого волосся

Море здоров'я для вашого волосся

Лише здорове волосся може бути по-справжньому привабливим, і лише привабливе волосся може стати основою яскравого актуального образу. Однак сильне та міцне волосся від природи дістається далеко не кожній людині, і багатьом із нас доводиться мучитись із вибором шампуню і добором кондиціонеру методом проб і помилок, шукаючи найоптимальніший варіант. Іноді ми щось відкриваємо самі, іноді варто звернутися за порадою фахівця. А хто, як не майстер-перукар, має напевно знати відповіді на більшість із питань, які турбують кожну жінку?

Якби знав, де впаду...

Якби знав, де впаду...

Падіння на лід тільки збоку може здатися кумедним , а людині, яка щойно гепнулася, ефектно розмахуючи руками для втримання рівноваги, може бути не до жартів. Забиття й синці, переломи і струс головного мозку — такі результати може принести одна невдала прогулянка. Тому людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з будинку і зачекати, поки двірники приберуть сніг і розкидають пісок на обмерзлий тротуар. Але якщо така потреба виникла, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Для людей, які хочуть уберегтися від зимового травмування, є й інші корисні поради.

Домашній медпункт

Домашній медпункт

Жити на далекому від цивілізації українському хуторі, насолоджуючись свіжим незагазованим повітрям і дарами природи, зібраними з власного городу, — не так уже й чудово, як може здатися на перший погляд. І річ тут не лише у відсутності газопроводу, каналізації та централізованого опалення — до незручностей у вигляді вбиральні надворі можна звикнути, як і до перебоїв з електроенергією.

Лампа замість сонечка

Лампа замість сонечка

Зима, мороз, за вікном кружляє сніжок, а виходити з дому так не хочеться... Дивишся на себе у дзеркало і не розумієш, куди ж поділася чудова кримська (одеська, єгипетська, турецька) засмага, якою так пишалася ще кілька місяців тому. Напевно, змилася водою з хлоркою... А чим ближче до весни, тим блідішим і навіть синюшнішим стає обличчя, тим яскравіше проступають мальовничі кола під очима, і все частіше виникає бажання повіятись хоча б на кілька днів до спекотного закордону і повалятися під пекучим промінням улюбленого світила. Але після бурхливого святкування Нового року у більшості з нас фінанси, як-то кажуть, співають романси, тому сонячна поїздка переноситься на невизначений термін. Прогулянки на свіжому повітрі під рідним українським небом теж мало чим допомагають «голодному» на вітамін D організмові. Тому-то останнім часом все більшої популярності в нас набуває солярій (від латинського sol — сонце) — майданчик, обладнаний для прийому сонячних ванн. «УМ» вирішила дізнатись, чи багато користі від солярію, де можна отримати свою дозу ультрафіолету, скільки коштує таке задоволення, кому варто навідуватись до солярію частенько, а кому дорога туди закрита. Отже, про все по-порядку.

Голова моя дурна...

Голова моя дурна...

Найкращий спосіб боротьби з похміллям, як би парадоксально це не звучало, — просто не напиватися. А якщо перепою не вдалося уникнути, доведеться стійко переносити нудоту, дрижання рук, прискорене серцебиття й нескінченні «вертольоти», які кружляють над головою і періодично забивають у скроні здоровенні цвяхи. Усілякі диво-пігулки від похмілля хіба що трохи полегшать страждання післясвяткового дня, але не знімуть усіх симптомів цього неприємного стану. Немає жодного засобу, який довів би реальну ефективність у боротьбі з похміллям — такий висновок зробили вчені з Пенінсульської медичної школи (Penіnsula Medіcal School), проаналізувавши результати досліджень на цю тему.

Запорізькі «сонцеїди»

Запорізькі «сонцеїди»

Мешканець Запоріжжя Микола Довгорукий уже давно зажив слави дивака. «Мордує себе чоловік, — кажуть сусіди. — Босоніж ходить за будь-якої погоди і спить на вулиці, по тринадцять годин невідривно може дивитися на сонце, доки воно світить, їздить тільки на велосипеді і... затято дотримується посту». Щодо останнього у Миколи Миколайовича розроблена своя філософія: піст — то свята справа для православного, а чоловік від 1989 року ретельно дотримувався усіх християнських традицій. Але найцікавіше, що від 25 серпня 2003 року запоріжанин перейшов на «особливий режим харчування».

Напій фараонів

Напій фараонів

Секрет популярності чаю — у його чудових властивостях. Учені з'ясували, що сухий чай містить до 40 відсотків речовин, які переходять у заварку і додають напою тонізуючих властивостей, особливого аромату і смаку. Майте на увазі, що у свіжозавареному чаї помістилася майже вся таблиця Менделєєва: вітаміни групи С, Р, В1, В2, РР, провітамін А, марганець, цинк, калій, кальцій... Саме тому чай є обов'язковим продуктом харчування у багатьох арміях світу, адже захисникам Вітчизни треба бути сильними й вправними. Вітаміну С у зеленому чаї в 4 рази більше, ніж у цитрусових, а за вмістом білків і вільних амінокислот, тобто за поживністю чайний лист (особливо зелений) не поступається бобовим культурам! Ще одну особливість помітили мандрівники, геологи і моряки: чай не дає організмові «зношуватись» від напруженої роботи.

Врятуємо жінок від раку!

Черкащина стала першою областю України, котра розжилася сучасним мобільним мамографічним комплексом вартістю 900 тисяч гривень. Спеціальний автомобіль, оснащений обладнанням для виявлення хворих на рак молочної залози, вручив Черкаському обласному онкологічному диспансеру Ференц Дер, керівник косметичної компанії «Ейвон», яка завдяки продажу своїх брошок «Рожева стрічка» зібрала на нього кошти.