За ширмою — за «ширкою»

За ширмою — за «ширкою»

Партія регіонів і Блок Юлії Тимошенко, хоча й зблизились у позиціях майже до того рівня, коли вже час ставати на рушник коаліції, вирішили не шокувати громаду в перший день сесійного тижня. ПР і БЮТ ще не оголосили про створення союзу, але вже почали висловлювати «попереджувальні» аргументи: про те, що країну треба єднати, з кризою — боротися, а від політичної боротьби — відмовлятися. У кулуарах кажуть: «широка коаліція» може утворитися ще цього тижня.

«Як побачиш наркомана — бий його, як таракана!..»

«Як побачиш наркомана — бий його, як таракана!..»

Не секрет: українців стомили політичні чвари, і всім хочеться якоїсь стабільності. У нас триває безперервний «Шустер live», і, на жаль, не тільки на телеканалі «Україна», а й у державі — Україні. Скільки разів ми кажемо, дивлячись у телевізор: «Та заспокойтеся!

Віра Ульянченко: У Ющенка є речі, з якими можна перемагати

Віра Ульянченко: У Ющенка є речі, з якими можна перемагати

Життя Віри Іванівни за якийсь тиждень кардинально змінилося. Спочатку її обрали головою ради «Нашої України», а за кілька днів Президент призначив її главою свого секретаріату. Допомагати Вікторові Ющенкові — стихія пані Ульянченко. Вона крокує з ним іще з тих часів, коли нинішній Президент працював Прем’єр–міністром.

Вірний крок

Вірний крок

Секретаріат Президента недовго лишався без господаря. Вранці глава держави підписав заяву Віктора Балоги на звільнення, а вже у вівторок увечері Банкова дізналася ім’я нового керівника. Головою СП стала Віра Ульянченко, котра на минулих вихідних очолила раду партії «Наша Україна».

Віра, надія, НСНУ

Віра, надія, НСНУ

Президент України, який є головою НСНУ, особисто відвідав зібрання політради. Він покладає на Віру Іванівну великі сподівання. Після політради Віктор Андрійович сказав, що засідання — це відро­дження партії. «Я б іменував сьогоднішню подію як відновлення ефективної публічної роботи партії.

Карпатська «байка»

Карпатська «байка»

Приїжджаєш у гірське село. Дихаєш свіжим повітрям, відвідуєш водоспади, фотографуєшся на тлі гуцульської архітектури, ласуєш стравами із кухні горян і свіжим молоком — втішаєшся і тілом, і душею. А комусь такого відпочинку замало: хочеться пригод!

Тарас Стецьків: Партія регіонів діє за принципом Батия

Тарас Стецьків: Партія регіонів діє за принципом Батия

Інцидент за участі Юрія Луценка в Німеччині став топ–темою українського політикуму. Він уже вийшов далеко за межі чиновницького або поліцейського скандалу і став вагомим фактором у політиці. Партія регіонів отримала черговий привід для блокування трибуни ВР, а коаліція постала перед дилемою: якщо звинувачення на адресу Луценка підтвердяться, доведеться приймати якесь рішення, можливо, і про відставку.

Банк із виборцями

Банк із виборцями

Майбутні президентські вибори будуть першими, які проведитимуться із застосуванням державного реєстру виборців. Досі під кожні перегони щоразу складали нові списки громадян, які мають право голосу. Часто — просто підшліфовували таблиці з попередніх виборів. Але проблема залишалася: у списках значилися «мертві душі» або, навпаки, до них забували включити цілі багатоповерхівки, траплялися істотні неточності в написанні прізвища, через які виборцю могли не видати бюлетень. Усі ці неприємності можуть залишитися в минулому саме завдяки впровадженню реєстру виборців.
Реєстр — це банк даних, у якому зберігатиметься інформація про всіх виборців України. Цей банк регулярно поновлюватиметься навіть тоді, коли не буде «свята демократії». Перед голосуванням зміст реєстру друкуватимуть на папері й передаватимуть дільничним виборчим комісіям, які використовуватимуть ці дані, як досі — звичайні списки. У Центральній виборчій комісії запевняють, що встигнуть доробити державний реєстр виборців до середини вересня.

Синє серце

Синє серце

Маятник політичних союзів знову хитнувся в інший бік — кулуари на печерських пагорбах у ці дні тільки й гудуть що про можливу коаліцію Партії регіонів і Блоку Тимошенко. А якщо й не коаліцію, то просто спільні голосування за чергові зміни до Конституції: БЮТ і ПР домовляються про те, щоб влаштувати наступні вибори Президента таки у Верховній Раді.

Олександр Черненко: Боротися проти виборів — цешкодити собі

Олександр Черненко: Боротися проти виборів — цешкодити собі

Олександр Черненко очолив Комітет виборців України після того, як попередній голова Ігор Попов перейшов працювати заступником глави секретаріату Президента. Перед тим Черненко 12 років працював у КВУ на посаді речника. Олександр, якого в середовищі друзів кличуть на прізвисько «Профі», зізнається: того дня, коли він очолив КВУ, йому довелося поєднати роботу і керівника, і прес–секретаря організації: спершу він підписав наказ про своє призначення, а потім розіслав журналістам власний прес–реліз про це.