Оксана Кучерова: Бажаючих помінятися сім’ями за тиждень буває 100

Оксана Кучерова: Бажаючих помінятися сім’ями за тиждень буває 100

Кілька останніх років чи не найбільше на вітчизняних каналах різних реаліті–шоу. Із Оксаною Кучеровою — телепродюсером популярних проектів цього тележанру — ми зустрілися на презентації «Джентльменського набору», нового реаліті «Плюсів».

Валерій Іванов: Якими будуть теленовини —залежить від власників каналів

Валерій Іванов: Якими будуть теленовини —залежить від власників каналів

Парламентська виборча кампанія трохи змінила телебачення: буквально за тиждень до голосування можна було дивитися навіть більш–менш об’єктивні новини, скажімо на «Інтері». Чи вдасться телевізійникам хоч трохи протистояти владному тискові надалі? Про це ми говоримо з Валерієм Івановим, медіа–експертом, керівником Академії української преси

Тетяна Котюжинська: Кандидати в депутати хотіли закрити більше тридцяти ЗМІ

Тетяна Котюжинська: Кандидати в депутати хотіли закрити більше тридцяти ЗМІ

З юрисконсультом Національної спілки журналістів України, президентом Асоціації медіа–юристів Тетяною Котюжинською ми говоримо після проведення експертної конференції «Цензура в Україні: етичні та юридичні аспекти».

Новини для нечесних виборів

Як повідомляла «УМ», наприкінці вересня «Інтер», СТБ, ICTV, «Новий канал», ТРК «Україна», Перший Національний, «5–й канал» та низка громадських організацій підписали меморандум «Відкриті новини заради чесних виборів» — договір, за яким телеканали публічно зобов’язалися об’єктивно інформувати глядачів про виборчі перегони та забезпечувати рівний доступ політичних сил до ефіру.

Наталія Мосейчук: Нас копіюють колеги

Наталія Мосейчук: Нас копіюють колеги

Після кількамісячної перерви «за сімейними обставинами» добігає кінця перший робочий тиждень ведучої «ТСН» Наталії Мосейчук. Із досвідченою телевізійницею ми говоримо про сучасні теленовини і телеведучих.

Ірена Карпа: Тепер я погрожую московським зіркам...

Ірена Карпа: Тепер я погрожую московським зіркам...

З Іреною Карпою ми зустрілися на презентації ранкових проектів «Нового каналу». Письменниця та співачка, яка стала ведучою програми «Наші в Раші», тільки–но повернулася з чергових зйомок у Москві і перед журналістською аудиторією не могла стримати емоцій: «Побувавши у Росії, розумієш, що живеш у Європі. Дивишся на вас, як класно вдягаєтесь... Там начебто «бабла» більше, але люди реально не вміють вдягатися. Хто був з нами у цій поїздці, підтвердить: їхні магазини подібні на музеї. Там такий жах! Можна медитувати, відриваючи стрази від якоїсь сукні... Я дуже рада, що повернулася!». Далі Ірена почала демонструвати, як вимовою слів «паляниця» та «готель» тестує росіян. Таке найпростіше «копання» допомагає їй безпомилково ідентифікувати українців, які подалися у російський шоу–біз.

Проект, до якого стала причетною, епатажна письменниця характеризує як веселе шоу. «Зірок шоу–бізнесу ми пробуємо показати не так, як це зазвичай робить жовта преса. Наразі ми поговорили з Анною Сєдаковою, Нікітою Джигурдою та Евеліною Бльоданс, яка вчора нарізала сало товстіше, ніж хліб. (Ось воно свідчення зірковості). Спочатку здається, що ці люди — поп–пєвічки, дєвочки «сісі–попи, надуті губки». Але, виявляється, їм притаманні нормальні людські риси. Із Сєдаковою я б ще зу­стрілася і просто випила кави».

Для створення атмосфери корпоративу на презентації Ірена заспівала зі своїм гуртом Qarpa. А вже після цього ми поговорили про телекар’єру письменниці–співачки та вітчизняне розважальне телебачення.

Зомбування виборця

Зомбування виборця

Чим ближче до виборів, тим частіше у телевізорі з’являються ті, хто планує зайняти крісла у Верховній Раді. Кожен переконує, що він — найкращий. Утiм обирати лише за обіцянку, що тисяча євро — це реальна зарплата, а її половина, не менше 5 тисяч гривень, — така ж реальна пенсія, — не варто. Постійна присутність лідерів партій і «незалежних» кандидатів у телеефірі виборця має насторожити...

Леонід Мужук: Заборонену «Роксолану» не пропускали через кордон

Леонід Мужук: Заборонену «Роксолану» не пропускали через кордон

П’ятнадцять років тому телеглядачі побачили прем’єру першого вітчизняного серіалу «Роксолана». Історія української дівчини, яка стала дружиною султана, зацікавила багатьох більше, ніж бразильська просто Марія і герої американської «Санти–Барбари». Про перипетії зйомок серіалу, в якому головну роль зіграла Ольга Сумська, ми говоримо з Леонідом Мужуком, співавтором сценарію, екс–директором «Укртелефільму».

Повернення Хуррем

Повернення Хуррем

Зовсім скоро в ефірі каналу «1+1» стартує турецький серіал, однією з головних героїнь якого є українка Роксолана. Це любовно–історичне «мило» про Османську імперію у період так званого Величного століття компанія Global Agency почала знімати ще чотири роки тому, прем’єра відбулася у 2011–му. Турецький канал Star TV показує уже третій сезон серіалу, який так і назвали — «Величне століття». Серії третього сезону вже дивляться і на одному з російських телеканалів. З турецькими телегероями історії, яка відбувалася майже півтисячоліття тому, знайомі «серіаломани» у Росії, Греції, Чехії, Словаччині, Болгарії, Сербії, Азербайджані, Казахстані й навіть США. На вітчизняному телебаченні фільм презентують як «Величне століття. Роксолана» й обіцяють показати 65 серій історико–костюмованої драми — три сезони.

«Гроші» у фаворі

Допоки Нацрада з питань телебачення і радіомовлення разом з Індустріальним телевізійним комітетом готуються до нагородження телевізійників наприкінці листопада статуетками «Телетріумфу», найкращий телепродукт сезону 2011—1012 визначили оглядачі 23 вітчизняних ЗМІ. «Фаворитом телепреси» цього разу став проект журналістських розслідувань «Гроші» каналу «1+1» — за нього віддали голоси 18 експертів.