Той, що боровся за чужі життя

Той, що боровся за чужі життя

Його називали хірургом від Бога. Усе життя Григорій Васильович Бондар присвятив розвитку національної медичної науки і вітчизняної онкології, боротьбі з онконедугами. Академік АМНУ, доктор медичних наук, Герой України, генеральний директор Донецького обласного протипухлинного центру Григорій Бондар відійшов в інший світ на 81–му році життя.

«Пігулка» оптимізму

«Пігулка» оптимізму

Хтось із медичних світил сказав, що всі людські хвороби починаються з неправильної поведінки. І справді, нам не раз доводилося спостерігати, як у цілком здорової людини через часті стреси і негативні емоції наставав хворобливий стан.

«На добраніч, любий бешкетнику!»

«На добраніч, любий бешкетнику!»

«У сні дітки ростуть, тож гарних снів і на добраніч», — після вечірньої казки каже мама малюку. Про важливість денного і нічного відпочинку для дитячого організму педіатри говорять давно. За висновком лікарів, діти, які мало сплять, можуть мати проблеми з поведінкою і зайвою вагою.

«Нове життя» — менше втрат

За останні два роки рівень смертності новонароджених в Україні зменшився. Про це заявила начальник Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко. Якщо у 2011 році цей показник становив 9,1 на тисячу щойно народжених немовлят, 2012–го — 8,6, то на кінець минулого року показник малюкових втрат становив 7,9 на тисячу новонароджених.

Корисний обід — жити до ста літ

Корисний обід — жити до ста літ

Усі ми погоджуємося з думкою, що їжа має бути не тільки смачною, а й корисною. У яких же народів вдало поєдналися ці якості? Відповідь дав журнал Forbes, який представив рейтинг найкорисніших кухонь світу. В його основу лягли показники здоров’я і тривалості життя людей.

«Мішки» під очима? Обмежуйте сіль!

Ця неприємність зазвичай дає про себе знати звечора, коли взуття стає тіснішим ніж зазвичай, і вранці, коли власне обличчя в дзеркалі здається вам «аж надто збільшеним». Так проявляють себе набряки, які сигналізують: в організмі порушений баланс рідини.

І помада — їм розрада

Більшої уваги потребують взимку і губи. Завжди майте при собі гігієнічну помаду. Якщо надаєте перевагу декоративній, то, за порадою лікарів–косметологів, спершу накладайте гігієнічну, а потім — кольорову.

Квашена капуста — вітамінів густо

Дієтологи вважають: лише 200 г квашеної капусти покривають майже половину денної потреби у вітаміні С. Є у цій кисленькій страві й вітамін В, який допомагає кращому засвоєнню білка. Саме тому квашену капусту корисно споживати як гарнір до м’ясних страв.

«Богам» смакувала — і нам допоможе

«Богам» смакувала — і нам допоможе

«Сезон хурми», що триває нині, лікарі радять використати сповна. Цей фрукт корисний насамперед людям із хворим серцем і тим, хто піддається впливу депресії. Хурма багата на калій, а цей мікроелемент перешкоджає виникненню аритмій.

«Будеш чемним — дам цукерку»

«Будеш чемним — дам цукерку»

Спробуйте знайти дитину, байдужу до цукерок. Не реально? Більшість дієтологів сходяться на думці, що батьки самі «підсаджують» дитину на солодке. Не зупиняє навіть те, що надмірне споживання дитиною цукру викликає алергію, призводить до цукрового діабету, карієсу, хвороб шлунково–кишкового тракту.