«На добраніч, любий бешкетнику!»

16.01.2014
«На добраніч, любий бешкетнику!»

Сон — важливий фактор здоров’я малюка. (з сайта grigoriylyamaev.ru.)

«У сні дітки ростуть, тож гарних снів і на добраніч», — після вечірньої казки каже мама малюку. Про важливість денного і нічного відпочинку для дитячого організму педіатри говорять давно. За висновком лікарів, діти, які мало сплять, можуть мати проблеми з поведінкою і зайвою вагою.

Недавно медики з Університету Окленда в Новій Зеландії обстежували здоров’я 600 дітей у зв’язку з тривалістю їхнього сну протягом чотирьох періодів: коли дітям було кілька місяців, коли виповнився рік, у три з половиною роки і в семирічному віці.

Середній час сну, за висновком дослідників, становив 10 годин. Улітку та у вихідні дні тривалість сну була коротшою на півгодини, взимку малюки спали на 40 хвилин більше.

Медики виявили закономірність: діти, які спали менше дев’яти годин на добу, мали зайву вагу і збільшення жирової тканини тіла на 3%, ніж малюки, які мали щоденний 10–12–годинний сон. Водночас педіатри зауважили, що короткий дитячий сон був пов’язаний з емоційними розладами і нестабільною поведінкою.

Учені також виявили закономірність між якістю сну дитини і мікрокліматом у сім’ї. І дійшли висновку: що частіше батьки сваряться при дітях, то гірше ті сплять. А коли дитина безуспішно намагається заснути, раз у раз прокидається і не спить через галас або спить, але тривожним сном, це впливає на увагу і здатність до навчання.

Крім того, лікарі давно помітили, що діти, які ростуть у конфліктних сім’ях, більш схильні до розладів поведінки і неврозу.