Деградація Чокраку
Торік «УМ» на прикладі озера Аджиголь поблизу Феодосії, де донедавна добували лікувальні грязі для місцевих санаторіїв, детально писала про реальний стан цілющих солоних озер не лише Керченського (їх там найбільше), а й усього Кримського півострова. Вони страждають через техногенний вплив, точніше — у них банально зливають промислові, каналізаційні стоки.
Безпечний букет
У ніч iз суботи на неділю тернопільські кладовища мали вражаючий вигляд — майже на кожній могилі горіли свічки, причому на більшості їх було по кілька, а на деяких навіть більше десятка. Але до модного Хелловіна це жодного стосунку не мало. Як відомо, 1 листопада Римо-католицька церква святкує День усіх святих, а наступного дня поминає всіх померлих.
Блисне сонце й у наше віконце
Військова таємниця чи дезінформація?
Зустріч мешканців Херсона з бійцями розстріляного під Іловайськом батальйону особливого призначення «Херсон» переросла в гучний скандал. Родичі загиблих солдатiв вимагали, щоб їм розповіли, за яких обставин загинули їхні діти.
А Юля поїде за півціни!
Вердикт Зарічного суду зобов’язав комунальне підприємство Сумської міської ради «Електроавтотранс» возити студентку Юлію Трофімцеву за половину вартості квитка до 30 червня наступного року — кінця року навчального. Таким чином Юля стала першою студенткою в Україні, яка в законному порядку відстояла це право.
«Розробку високоточної зброї на «Південмаші» згорнули за декілька місяців до російської агресії»
Протест у норковій шубі
Такий перебіг подій не лише для Шульгівки, а й для будь-якого села в Україні міг би здатися щонайменше дивним. Адже тут розпочали зводити ферму, тобто вкладати інвестиції. А нове підприємство — це насамперед нові робочі місця, яких сільській місцевості не вистачає катастрофічно. І вже цьому місцеві мешканці мали б радіти.
Крізь терни до зірок
Проект громадської організації «Українська мрія» так і називається — «Тернопільський планетарій». А базою для нього став нещодавно створений музей історії астрономії, де всі бажаючі можуть дізнатися про зародження і розвиток цієї цікавої науки, побачити глобуси зоряного неба та окремих планет, моделі космічних кораблів тощо.
До ювілею — «Водограй»
Черкаси стали багатшими ще на один сквер, назвали який «Водограй». Його місту подарував Черкаський водоканал з нагоди свого 100-річчя. Тож тепер на розі вулиць Ватутіна та Громова городяни мають змогу не лише відпочити у парку, а й помилуватися пішохідним фонтаном.