Знай нашу Мелашку

Знай нашу Мелашку

З гітарою в руках і талантом, у якому поєдналися надзвичайні вокальні можливості, добре почуття гумору й філософське ставлення до життя, Мелані Сафка ввійшла до історії популярної музики як перша поп-рок-виконавиця, яка виступила в найславетніших храмах класичної музики: «Карнегі Холлі», «Метрополітен-опера» та оперному театрі Сіднея. Вона першою з поп-виконавців співала перед Генеральною Асамблеєю ООН, і делегати з усього світу влаштували їй овацію стоячи. Свого часу ведучі найпопулярніших телешоу США — Ед Салліван, Джонні Карсон та Дік Каветт — змагалися між собою за право запросити її на свої програми.

Гітлер — це так смішно

Гітлер — це так смішно

Німецьке кіно дедалі активніше звертається до тоталітарного минулого країни — як комуністичного, так і нацистського. Наприкінці минулого року «УМ» розповідала про останній німецький кінохіт «Життя інших» — історію офіцера спецслужб «Штазі». У фільмі «Падіння», який вийшов на екрани Німеччини 2004 року, автори показали «людське обличчя» Гітлера, а вчора в прокаті з'явилася й перша німецька кінокомедія про нацистського лідера під назвою «Мій фюрер: повністю правдива правда про Адольфа Гітлера».

«Бітломанія» для філателістів

Британська пошта випустила в обіг серію з шести поштових марок із зображенням обкладинок найвідоміших альбомів легендарної рок-групи «Бітлз». Для цієї спеціальної серії відібрані зображення на титульних сторонах конвертів для платівок «Клуб самотніх сердець сержанта Пеппера», «Револьвер», «Еббі роуд», Let It Be, Help та With the Beatles!

16-річна Діва Марія з племені маорі

16-річна Діва Марія з племені маорі

Найближчими днями західний світ відзначатиме Різдво. Це свято, яке має казковий настрій і потребує найкращих історій на кіноекрані, бо саме присвячене найсокровеннішій історії — народженню Ісуса. Першого грудня на екрани більшості християнських країн вийшла стрічка «Народження Христа» (The Nativity Story). В українських кінотеатрах вона з'явиться з невиправданим та незрозумілим запізненням — лише 22 лютого.
Картина є першою в історії світового кіно (якщо не враховувати двох телефільмів про Івана Павла ІІ), яка мала прем'єрний показ у Ватикані. Папа Бенедикт XVI отримав офіційне запрошення на прем'єру 27 листопада, але відхилив його. Офіційно — з огляду на те, що наступного дня він відбував з візитом до Туреччини. Неофіційно — католицька церква була невдоволена, що 16-річна виконавиця головної ролі Діви Марії завагітніла, не перебуваючи в шлюбі.

Сьогодні йдемо на «Базар»

Сьогодні йдемо на «Базар»

Сьогодні о 19.00 в Національному палаці «Україна» відбудеться концерт італійської поп-групи «Матіа Базар». Ціна квитків — від 70 до 500 гривень. Навіть у 70-х роках, коли радянська молодь мліла від любові до солодкої італійської попси (і не була винятком у цьому сенсі в Європі), «Матіа Базар» виділялася на загальному тлі «італійщини» вокальною вишуканістю, складністю мелодій та аранжувань своїх пісень.

А тренером у них буде Папа?

Один із чільних представників Ватикану, кардинал Тарчісіо Бертоне, зізнався: він та його колеги-кардинали мріють про власну футбольну команду, яка входила б до вищої італійської ліги і змагалася з «Ромою», «Інтером» та іншими грандами. Держсекретар Ватикану сказав, що серед церковних семінаристів та молоді, яка входить до католицьких клубів Італії, дуже багато молодих талановитих футболістів. Стосовно кольорів клубу, то ними, без всякого сумніву, мають бути біло-жовті кольори Ватикану.

«Пінк Флойд», та не той

«Пінк Флойд», та не той

Завтра о 19.00 у Міжнародному виставковому центрі, що в Києві, біля станції метро «Лівобережна», буде презентовано постановку опери «Ca Ira» колишнього бас-гітариста групи «Пінк Флойд» Роджера Уотерса. Ціна квитків на це масштабне видовище становить від 150 до 1700 гривень. Дорогувато як для шанувальників рок-музики. Втім хто сказав, що це шоу має якесь відношення до року та «Пінк Флойд»? Єдиною ланкою, що їх пов'язує, є сам Роджер Уотерс, але аж ніяк не його творіння. Бо «Ca Ira» — це класична опера в трьох діях. Не свідомі того, за що викладають гроші і на що йдуть, фанати групи «Пінк Флойд» можуть виявитися дуже розчарованими. Як будуть жалкувати й ті шанувальники оперного мистецтва, котрі не наважаться піти на шоу, оскільки прізвище Уотерса їм або взагалі нічого не говорить, або однозначно асоціюється з рок-музикою. Усім, хто сумнівається, чи викладати великі гроші за «кота в мішку», варто заглянути на офіційний сайт www.roger-waters.net, прослухати фрагменти опери і вже потому визначитися.

Зашити рот «Шансону»

Група єкатеринбурзьких художників з творчого об'єднання «Куди біжать собаки» створила портативний пригнічувач радіосигналів під назвою «Антишансон», повідомляється в російському виданні американського рок-часопису «Роллінг стоун». Творці приладу заявляють: «Він стане постійним супутником пасажирів таксі та громадського транспорту, дозволяючи непомітно глушити сигнал остогидлої радіостанції завдяки радіоперешкодам на необхідній частоті». «Антишансон» нагадує звичайний кишеньковий радіоприймач із круглою ручкою настроювання на частоту і працює від звичайної батарейки.

Ульріх Мюхе: Моя дружина — агент «Штазі»

Ульріх Мюхе: Моя дружина — агент «Штазі»

Минулої суботи на церемонії вручення нагород Європейської кіноакадемії у Варшаві в головній категорії «Кращий європейський фільм 2006 року», як уже повідомляла «УМ», переможцем названо німецьку стрічку «Життя інших». Її поставив режисер-дебютант Флоріан Хенкель фон Доннерсмарк. А приз як кращому актору дістався виконавцю головної ролі в цьому фільмі Ульріху Мюхе. В останні роки німецьке кіно все гучніше заявляє про себе у світі, але цей поступ не має гідного віддзеркалення ні в наших ЗМІ, ні на екранах українських кінотеатрів. Прізвище Ульріха Мюхе є новим для наших кіноманів, хоча він добре відомий у Німеччині. Прізвище Доннерсмарка є відкриттям і для самих німців, і для світу.

Мел Гібсон, заклинатель первісних страхів

Мел Гібсон, заклинатель первісних страхів

8 грудня відбудеться світова (також і українська) прем'єра нової режисерської роботи Мела Гібсона — епічної історичної драми «Апокаліпто». Гібсон зняв її за власні 50 млн. доларів. Актори звертаються з екрана до глядачів мало вживаною нині мовою — юкатекським діалектом мови індіанців з племені майя. Саме через це «Апокаліпто» потрапила до списку 56 стрічок, які боротимуться за «Золотий глобус» у категорії «Кращий неангломовний фільм».