Лизніть Супердівчину

Лизніть Супердівчину

Американська пошта вперше у своїй історії випустила серію з 20 марок із зображеннями 10 популярних супергероїв коміксів та фільмів. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, на 10 марках зображені власне супергерої, а на решті — обкладинки книг-коміксів про них. До десятки кращих американських героїв коміксів, які з'явилися на поштових марках номіналом 39 центів, були відібрані: Супермен, Бетмен, Флеш, Диво-Жінка, Супердівчина, Зелений Ліхтар, Зелена Стріла, Людина-Яструб та Аквамен. Також віддруковано відповідні поштові картки із зображеннями цих героїв, кожна вартістю 24 центи.

Нічний кулак скрипаля-суперзірки

Нічний кулак скрипаля-суперзірки

Упродовж останніх чотирьох десятиліть не згасає талант і слава канадського кінорежисера, продюсера, сценариста та актора Нормана Джуїсона. На відміну від своїх колег молодшого покоління, славетний кіномайстер є представником тієї вимираючої генерації режисерів, які вміють захопити глядача не спецефектами, а досконало й захопливо викладеною з екрана історією. В цьому автора таких шедеврів, як кіномюзикл «Скрипаль на даху», екранізації рок-опери «Ісус Христос — суперзірка» тощо, вважають одним із кращих за всю історію Голлівуду.
Серед фільмів, які зняв Джуїсон, фактично немає «прохідних». Його ім’я — це «знак якості», це стиль, із яким варто ближче познайомитися й молодим любителям кіно.

З трибуни — на подіум

З трибуни — на подіум

Кожен, хто переглядав матчі чемпіонату світу з футболу, певне, помітив, що телеоператори для розрядки напруги інколи скеровували камери на трибуни, щоб вихопити з натовпу вболівальників найбільш фантастично розмальованих чи просто вродливих дівчат. І якщо з-поміж присутніх на полі кращими стали італійці, то «чемпіонкою» з «трибунної краси» — представниця Швеції, 26-річна Лінда Хісінг. Наступного дня після вирішального матчу ЧС-2006 вона перемогла у фіналі голосування читачів популярної італійської «Гадзетта делло спорт».

Червневий «кислотний» дощ

Червневий «кислотний» дощ

Таки прорвало. Після багатьох неврожайних років цьогорічні травень та червень у Києвi видалися багатими на концерти відомих західних виконавців. Черговий сюрприз - виступ 20 червня у столичному Палаці спорту відомого британського колективу Jamiroquai. Британську групу, яка впродовж останнього року здійснює промо-турне для розкрутки свого останнього альбому, привозить ще «тепленькою» після виступу в Москві концертна агенція АСА.

Вампір повертається додому

Вампір повертається додому

Через більш ніж 60 років після того як комуністична влада Румунії здійснила експропріацію «замку князя Дракули», він знову повертається до старих власників. Як повідомив «Ассошіейтед пресс» міністр культури Адріан Іоргулеску, у п'ятницю (тобто сьогодні) замок, ринкову вартість якого оцінюють у 25 млн. доларів, буде офіційно переданий спадкоємцю династії Габсбургів, архітектору з Нью-Йорка Домініку ван Габсбургу. Відповідно до підписаної угоди, «новий-старий» власник упродовж перших трьох років не повинен проводити в замку жодних змін.

Завтра в Києві у моді «Кардигани»

Завтра в Києві у моді «Кардигани»

Упродовж останніх років у середині травня в Києві традиційно проводиться День Європи, який також традиційно завершується великим рок-концертом. Для мешканців та гостей столиці це унікальна нагода побачити і почути цілком безкоштовно, «на шару», відомі європейські рок-команди. Цього року «шара» особливо грандіозна: завтра ввечері в рамках святкування Дня Європи на майдані Незалежності виступить відомий не лише на континенті, а й в усьому світі шведський рок-квінтет «Кардиганз» (The Cardigans). (У концерті, який розпочнеться о 18.30 і триватиме до 22.00, візьмуть участь також латвійський рок-гурт Brainstorm, який уже здобув симпатії української публіки, та дві відомі вітчизняні команди: ВВ і «Танок на Майдані Конго»).

Хіп-хопнемося по-справжньому

Хіп-хопнемося по-справжньому

Київ є одним із найбільших європейських міст, але за кількістю концертів провідних західних естрадних зірок залишається «пустелею». Можна лише заздрити сусіднім столицям — Будапешту, Празі чи Москві, які можуть щомісяця приймати на своїх концертних майданчиках десятки справді популярних виконавців. У Києві ж набудували потворних «квадратів», але надалі немає концертної зали європейського рівня. Щоправда, раз у квартал чи півроку трапляються приємні винятки. Про один із них уже сповіщають рекламні бігборди: 7 червня в столичному Палаці спорту відбудеться концерт американського хіп-хопового квартету Black Eyed Peas («Чорноокі горошини», або ж ВЕР). Це підтверджує і сайт групи www.blackeyedpeas.com. Причому в рамках свого літнього турне ВЕР, крім Києва, відвідають лише одне місто Східної Європи — Братиславу. Виявляється, що при бажанні наші організатори концертів можуть діяти незалежно від російських колег...
Одну з найдорожчих американських груп, яка на цей час дійсно перебуває «на топі», не завжди можуть «підняти» навіть організатори найбільших американських рок-фестивалів (у США Black Eyed Peas беруть за один виступ від 100 до 200 тис. доларів). Про статус «Горошин» свідчить те, що після Ізраїлю, Словаччини, України й Туреччини вони виступатимуть на кращих багатотисячних аренах чотирьох найбільших британських міст — Глазго, Бірмінгема, Манчестера та Лондона (на стадіоні «Уемблі»), будуть хедлайнерами провідних літніх європейських рок-фестивалів — «Зулу» (Копенгаген, Данія), «Алгарве» (Фару, Португалія), «Сандантер» (Сандантер, Іспанія), «Опен єйр» (Фроєнфельд, Швейцарія), «Рок верхтер» (Льовен, Бельгія), «Корнетто Фрі Мюзік» (Рим, Італія). А 1 липня американці виступлять на найвідомішому джазовому фестивалі світу у швейцарському місті Монтре.

Китаєць із європейським серцем

Китаєць із європейським серцем

Кінорежисера з Гонконгу Вонга Кар-Вая вважають одним із найкращих режисерів світового кіно. Оскільки саме Кар-Вай цього року очолює журі Каннського кінофестивалю, який пройде з 17 по 28 травня, є нагода ближче придивитися до творчості цієї талановитої людини.

Майкл Мур: Американський бунтар

Майкл Мур: Американський бунтар

Кінодокументалістика не має тієї ваги, що художнє кіно. Глядачі загалом віддають перевагу барвистому світу екранних ілюзій, а не реальному життю, перенесеному на екран. Документальні фільми — рідкісні гості в кінотеатрах. Щоб бути номінованою на «Оскар» у категорії «Кращий документальний фільм», стрічка повинна бути хоч раз показана по телебаченню в будь-якій країні світу, але навіть цю більш ніж скромну умову творцям документального кіно вдається виконати не завжди. Утім кожне правило має свої винятки. В документальному кіно такими винятками є фільми американського режисера-документаліста Майкла Мура, якому минулої неділі виповнилося 52 роки.
Не лише у США, а й у решті світу його знають як людину, котра має чітку власну позицію і відверто говорить уголос те, що думає. Він відомий своїм гостро критичним ставленням до глобалізації, великих корпорацій та уряду Джорджа Буша. Для «республіканського» Білого дому Майкл перетворився на справжній жах.

Роберт Карлайл: Продукт чоловічого виховання

Роберт Карлайл: Продукт чоловічого виховання

Шотландський актор Роберт Карлайл відомий передусім як один із найяскравіших екранних негідників сучасного кіно. Діапазон його ролей коливається від священика-гомосексуаліста до канібала. Досить навести як приклад лише три його святенницькі ролі: невиправний наркоман-психопат Франко Бегбі у стрічці «На голці», анархіст Ренард, головний противник Джеймса Бонда (Пірса Броснана) у фільмі «І всього світу замало» та чи не найбільший гад новітньої історії Адольф Гітлер у телефільмі «Гітлер: світанок зла». Картину доповнює кінопроект «Торгівля людьми», в якому Карлайл виконує роль російського мафіозі в Америці, що поставляє жінок та дітей у підпільні борделі США й Азії. Серед його жертв і головна героїня цього фільму — 16-річна дівчина з Києва.
За цими підлотними ролями якось забуваються фільми, в яких актор виконує ролі простих людей: добрих і слабких, милих і закоханих. Таким був його герой Джордж у фільмі «Пісня Клари», звичайний британський водій автобуса, який закохався в дівчину з Нікарагуа, поїхав за нею та потрапив у вир громадянської війни. Його герой Газ у чудовій комедії «Чоловічий стриптиз» (1997) був одним із кількох звичайних шотландських безробітних, котрі в пошуках заробітку вирішили організувати сценічну групу для роздягання за гроші. Сьогодні одному з провідних британських акторів виповнюється 45 років.