Платимо за час
У Києві та Львові стають модними... антикафе. У цих закладах ви не зустрінете офіціантів. Каву чи чай там кожний відвідувач готує самостійно. А платити в антикафе треба за... хвилини, проведені там.
У Києві та Львові стають модними... антикафе. У цих закладах ви не зустрінете офіціантів. Каву чи чай там кожний відвідувач готує самостійно. А платити в антикафе треба за... хвилини, проведені там.
Костянтина Грубича більшість глядачів пам’ятає як ведучого «Знаку якості», який в ефірі «Інтера» йшов 5 років. Після закриття проекту наприкінці минулого року і кількох місяців без роботи Костянтин став експертом проекту «Все буде добре» на СТБ, хоча продовжує мріяти про авторський проект на ТБ і пропонує продюсерам свої формати.
Ще коли Костянтин був ведучим «Смачної країни» на «1+1», до журналіста звернулася Мар’яна Савка, очільниця видавництва «Старого Лева», і запропонувала написати книжку про кулінарні вподобання українців у різних регіонах — про що йшлося у сюжетах програми. Втім тоді, шість років тому, нічого не склалося: невдовзі Костянтин перейшов на «Інтер», Мар’яна Савка тимчасово поїхала до Америки, «Смачна країна» закрилася...
Літо поступово підносить усе нові й нові дари. З останніх — помідори. Традиційні червоні чи екзотичніші жовті, малинові чи бурі, зрозуміло, доречні будуть у будь–якому овочевому салаті у поєднанні з іншими овочами й сирами. Утiм вдало прилаштувати томати можна й в інших стравах. А для приготування заготовок на зиму інколи можна використовувати навіть нестиглі плоди.
Ось–ось закінчиться сезон абрикос. Тому хочеться якомога швидше хоч трохи ще зберегти сонячно–жовтої смакоти для чаювань холодними осінньо–зимовими вечорами.
Напевно, лише раз можна побачити, як одночасно телеведучі Лідія Таран, Соломія Вітвіцька, Анатолій Єрема та музично–пісенні зірки Олег Фагот Михайлюта, Тіна Кароль, Ніна Матвієнко й її дочка Тоня пекли тістечка та пироги і змагалися за звання найкращого кулінара. А зібралися вони всі минулого тижня неподалік Києва, в етнографічному музеї просто неба в Пироговi, на зйомках шоу «Великий пекарський турнір». Телепроект, у якому за звання кращого і сертифікат на навчання у найпрестижнішій школі кулінарного мистецтва Le Cordon Bleu London змагатиметься 12 учасників, глядачі каналу «1+1» побачать на початку осені. А вже зараз можна приготувати випічку за рецептами зіркових учасників нового кулінарного телезмагання.
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «десерт»? Шматочок пирога чи торта з чашкою кави? Тістечко? Цукерку? Напевно, однозначно щось солодке, а отже, страшенно шкідливе для фігури. Чи не так? Утім мушу вам сказати: не лише тістечка можуть врятувати, коли до безтями хочеться солодкого. Є десерти не лише легкі, а й холодні, що особливо актуально в літню спеку. А що ще корисно — ці десерти порційні, що дозволить утриматися від спокуси відрізати шматочок побільше.
Цього літа трохи не всі дерева, які росли собі непомітно біля будинків, дивним чином перетворилися на розкішні абрикосові, рясно увішані соковитими, рум’янобокими, апетитними плодами. Ці кісточкові цьогоріч вродили на славу. Абрикосів вистачить, щоб і свіжими вдосталь поласувати, і поекспериментувати на кухні з випічкою, і на зиму зробити запас.
Навіть тих, хто ніколи не був на Кавказі, приваблює цей край. Особлива родзинка — страви. Сьогодні дегустуватимемо грузинські.
Улітку на ринку чи в супермаркеті можна наштовхнутися на фрукт чи ягоду — і підшуковувати їм серед продуктів компаньйонів, щоб відчути нову гармонію смаків малини, дині чи персиків.