«Ан» — на висоті,

«Ан» — на висоті,

Шостий за рахунком Ан-140 Харківського авіаційного підприємства відлетів на службу до авіакомпанії «Ілліч-Авіа» Маріупольського металургійного комбінату. Ця машина ХАЗу стала першим Аном, який вигідно відрізняється від базової моделі висотою та дальністю польотів. Фахівці також зазначили, що, укладаючи договір на виробництво і купівлю лайнера, Харків із Маріуполем використовували поки що новий для України стиль менеджменту. Тобто літак передали експлуатанту за рекордний термін (через півтора місяця з моменту підписання контракту) і за прямою фінансовою схемою розрахунків.

Я йду, Чо-о-ю!

Відомі українські альпіністи Сергій Бершов та Ігор Свергун днями відправилися в Гімалаї, аби на однiй із вершин цього гірського пасма підняти прапор Харкова. Підкорення восьмитисячника командою з двох чоловік — подія доволі рідкісна навіть у професійному альпінізмі. Але спортсмени вирішили, що 350-річний ювілей Харкова вартий подібного ризику.

Буря у пляшці

Буря у пляшці

Не минуло і чотирьох місяців, як представники Генеральної прокуратури приїхали до Харкова з перевіркою знову. Цього разу їх цікавлять винятково вино і горілка. Точніше, сурогатні аналоги давнього як світ напою. За кілька днів вони виявили численні порушення як у сфері його виробництва, так і реалізації. Після чого склалося враження, що місцеві органи контролю і правопорядку взагалі не переймаються вищезгаданою проблемою. Або, скажімо, всю свою міць кинули на боротьбу з одним-єдиним порушником — мережею супермаркетів «Таргет».

Стріла поцілила на тротуарі

У Харкові на вулиці Шишківській водій сміттєвоза збив одразу двох пенсіонерів. 80-річна жінка від сильного удару загинула на місці, а 65-річного чоловіка у тяжкому стані «швидка» доставила до лікарні невідкладної медичної допомоги.

Бій за правилами?

Пошук винних у смерті юного рапіриста навряд чи завершиться найближчим часом. За словами слідчого Дзержинської прокуратури Харкова Олексія Калини, довести факт халатності відповідальних осіб завжди непросто. У цьому ж резонансному випадку все складно і поготів.
Як «УМ» уже повідомляла, сімнадцятирічний Євген Прокоп'єв загинув під час бою на Всеукраїнських спортивних іграх у Харкові. Суперник пронизав його наскрізь зламаною рапірою, внаслідок чого хлопець помер через надмірну втрату крові. Спеціалісти говорять, що лиха такого ніколи б не сталося, якби Женя сам не обрізав для зручності рукав так званого набочника. Але, оскільки турнір був дитячим, логічно виникає асоціація з недоглядом чи безконтрольністю. «На сьогодні слідство дійшло висновку, — говорить Олексій Калина,— що ця трагедія не є випадковістю і що смерть рапіриста сталася в результаті нехлюйського ставлення організаторів турніру до своїх прямих обов'язків».

Андрій Жолдак: У Харкові я по любові

Андрій Жолдак днями скликав журналістів для того, аби через них зізнатися Харкову у своїй любові. За цим сенсаційним жестом (до недавнього часу була якраз нелюбов) впізнавалося бажання режисера-перекотиполя пустити нарешті не властиве йому коріння. Можливо, саме у цьому місті, а може, навіть у принципі. Він з легким сумом послався на вік, харківську прописку, переїзд із Києва сім'ї і навіть улюблену собачку Фані, яка саме від місцевого «кавалера» привела недавно трьох симпатичних цуценят.

Басейн за колючим дротом

Щастя пірнути у воду, не покидаючи стін загратної установи, сьогодні доступне лише малолітнім підсудним. Збудували басейн на кошти, зароблені у місцевих майстернях самими ж в'язнями. Фахівці запевняють, що подібні нововведення — важливий елемент виховної системи, оскільки здатний пробудити у підлітку тягу до кращого життя. А заодно відволікти від бажання влаштовувати з нудьги якісь традиційні розборки. За час, коли у слідчому ізоляторі з'явилася можливість поплавати, зразкова дисципліна тут служить чимось на зразок багатообіцяючого стимулу.

Життя після зради

Життя після зради

Що має трапитися з жінкою, аби в ній назавжди згасла любов до рідної дитини? Мабуть, перед тим, як відмовитися від частинки своєї плоті, вона віддає на поталу власну душу. Життя після материнської зради дуже мало схоже на дитинство. В ньому назавжди зникає золота домашня середина, залишаючи вибір між двома протилежними крайнощами: казенним порядком та вуличним хаосом. І скільки б чужі руки та серця не рятували у сироті повноцінну людину, образ зламаної гілки, як і власна тінь, переслідуватимуть її довіку. Але спочатку обов'язково трапляється велика драма, пережити яку під силу далеко не всім дорослим. Кілька таких трагічних історій переповіла нашим читачам директор Кочетоцької школи-інтернату, що в Чугуївському районі, Неля Іванівна Пєнкіна.

Мiльярд нас «зiгрiє»

Мiльярд нас «зiгрiє»

НАК «Нафтогаз України» та Харківська облдержадміністрація вже вкотре продемонстрували своє вміння домовлятися у справі, що входить до кола їхніх спільних інтересів. Нещодавно компанія-монополіст і облдержадміністрація одного з найбільших газодобувних регіонів країни провели спільну колегію. Основний її підсумок доволі оптимістичний: колишні протиріччя і навіть мінуси в теперішній роботі не послаблять тандем партнерів, приречених на співпрацю.

Анумо, дівчата

Одразу вісімнадцять могильних пам'ятників були розбиті днями на 15-му кладовищі Харкова. Масштаб розгулу цвинтарних вандалів вразив навіть досвідчених оперативників. У них одразу ж виникла асоціація з масовим дебошем неврівноважених громадян, які час від часу випускають негативну енергію саме у такий спосіб. Але на великий подив правоохоронців, у першу ж мить огляду спаплюженої території вони помітили на землі дитячі сліди.