Крадії сиділи на трубі

Близькість газових труб, що пронизують не один населений пункт Харківського регіону, доволі часто спонукає місцевих жителів до різного роду лиходійства. Ось і недавно співробітники обласного УБОЗу затримали двох учасників злочинної групи, яка спеціалізувалася на розкраданні газового конденсату. Причому на території не лише своєї, а й Полтавської області.

Бережіть горло — дифтерія повертається?

До Харкова, схоже, повертається дифтерія. За останні півроку ця тажка недуга уразила одразу чотирьох чоловік. І ось нове повідомлення: у реанімаційному відділенні обласної інфекційної лікарні нині перебувають дві жінки віком 51 і 47 років, стан здоров'я яких медики називають дуже тяжким. Ще одна пацієнтка потрапила до клініки з підозрою на дифтерію і нині проходить обстеження.

Душа просить свята

Душа просить свята

Серпень для святкування харківського ювілею обрали з цілком прагматичних міркувань: 23 числа — місцевий День перемоги і заодно День міста. А 24-го, зрозуміло, — чергова річниця незалежності України. Отож, аби життя на теренах мегаполісу не перетворилося на довге масове гуляння, пожертвувати вирішили останньою декадою літа. Словом, почнуть харків'яни двадцятого, а там уже — як Бог дасть і на скільки вистачить грошей.

Нова вершина «сніжних барсів»

Нова вершина «сніжних барсів»

Потріпаний гімалайським вітром прапор Харкова повернувся додому, зайнявши почесне місце в кабінетному лабіринті мерії. Тепер він приречений бути символом, оскільки побував на одній з найвищих вершин світу в ювілейний для слобідської столиці рік.
Ідея включити до святкової програми ще й цей героїчний пункт належала відомим українським альпіністам Сергію Бершову та Ігорю Свергуну. З вертикальної висоти Чо-ойю (навіть якщо розглядаєш її у слайдовому варіанті), добре видно, наскільки той вибір був правильним. Адже поспiхом відремонтовані дороги хоч і стали наочним свiдченням підготовки міста до 350-річного ювілею, все ж мало асоціюються, власне, з самим святом. Рідний же прапор на висоті, яку здолати під силу представникам далеко не кожного міста, якраз той випадок, що втішив самолюбство і найбайдужішого до ювілейної метушні харків'янина.

Щоб не впізнали — постригся

Пізно вночі жінка проснулася від підозрілого гуркоту в сусідній кімнаті: пробираючись через кватирку до помешкання, непроханий гість скинув на підлогу горщик з кімнатними квітами. Найгірші передчуття господарки справдилися одразу: в темному коридорі вона віч-на-віч зіткнулася з п'яним 17-річним хлопцем. Очевидно, ніжний вік крадія додав їй сміливості, адже, не розгубившись, пенсіонерка кинулася випроводжати нападника геть.Проте останній, схоже, був налаштований більш рішуче і полоснув її заздалегідь припасеним ножем.

Повертатися, так не з порожніми руками

Повертатися, так не з порожніми руками

Виконавець відомих радянських шлягерів повернувся до рідного Харкова з Америки і планує відкрити єдиний в Україні Центр естради, фестивалів і конкурсів. Батьки міста вже пообіцяли найняти блудного сина на конкретну роботу, а директор Оперного театру Георгій Селихов дав «добро» на тимчасовий притулок під дахом свого розкішного закладу. Автор ідеї також розраховує на отримання невеликого стартового капіталу, але в майбутньому, схоже, готовий покластися на сили власного колективу.

«Не ремонт, а «чепуха» якась»,

Саме таку нищівну оцінку дав мер Харкова Володимир Шумілкін чотирьом підрядникам, які виграли цьогорічний тендер на ремонт міських автомагістралей. Причому йдеться не про забуту Богом та чиновниками окраїну, а найцентральніші вулиці — Сумську, Отакара Яроша і проспект Леніна. Саме вони у серпні приймуть найбільшу кількість городян та гостей міста, що братимуть участь у святкуванні ювілею, — 350 років Харкову.

Їхала сім'я відпочивати

На Сімферопольській трасі поблизу Мерефи сталася неймовірна за своїм трагізмом ДТП: водій «дев'ятки» на повній швидкості врізався в загорожу мосту. Його двоє синів, чотирьох і семи років, загинули на місці аварії. А дружина з десятимісячною донькою потрапила до нейрохірургічного відділення Харківської лікарні швидкої допомоги. У дівчинки — закрита черепно-мозкова травма і сильний струс мозку.

«Ми — істоти космічні»,

«Ми — істоти космічні»,

Людина може спокійнісінько пройти свій земний відрізок часу, так і не збагнувши до кінця, навіщо подібна нагода їй трапилася взагалі. Але, мабуть, і найпрагматичніший із прагматиків бодай раз у своєму житті завмирав перед нетутешньою красою зоряного неба. Усе земне на його тлі маліє до дріб'язку, і треба, очевидно, бути аж надто закостенілим матеріалістом, аби не розгледіти у цьому факті для себе глибокий зміст. Проте як би людство впродовж багатьох віків не напружувало свої могутні мізки, таємниця небесного купола Землі так i залишається до кінця не розкритою. Розмова з директором Харківського планетарію, астрофізиком Галиною Железняк, — тому ще один доказ.