Добрі справи цукрового короля

Добрі справи цукрового короля

Працюючи з відомим українським режисером–документалістом Валерієм Гузиком над фільмом «Срібний вік», я познайомився з унікальними архівними матеріалами кінця XIX — початку XX століть. Вони проливають яскраве світло на долі колись широковідомих, а потім, уже в добу радянську, несправедливо замовчуваних людей.

Хамелеон у «масці»

Хамелеон у «масці»

Це захворювання відкрили ще на початку XX століття, але й досі лікарям складно поставити діагноз, оскільки недуга може маскуватися під десятки інших хвороб. Вона забрала життя мільярдера Онасіса, від неї ледве не померла донька Лучано Паваротті. Лише один американський лікар зміг поставити дівчині правильний діагноз — міастенія вилочкової залози.

Кузня краси

Кузня краси

Вижницю називають воротами в Карпати. Поміж ще невисоких гір співає свою споконвічну пісню Черемош, і навколишні місця зачаровують приїжджих неповторною красою. Тож не дивно, що саме тут — у районному центрі Чернівецької області — майже 110 років тому виник унікальний навчальний заклад, де вчили і вчать творити красу і мистецькі надбання, а його вихованці відомі далеко за межами нашої держави.

Крила, що об’єднують континенти

Крила, що об’єднують континенти

Уже кілька десятиліть Україна входить до чільної десятки найрозвинутіших авіабудівних держав світу. Уславлені традиції видатних генеральних конструкторів Олега Антонова і Петра Балабуєва впевнено продовжує колектив АНТК ім. О.К.Антонова, очолюваний нині генеральним конструктором Дмитром Ківою.

«Ми про Сонце більше знаємо, ніж про Землю»

«Ми про Сонце більше знаємо, ніж про Землю»

...На правому березі Південного Бугу, в районі села Соколець, що кілометрів за 30 від Вінниці, розташувалося маленьке наметове містечко. Неподалік із земної твердині виступають гранітні скелі, посічені тріщинами, що йдуть кудись туди — у глибину.

До України через джунглі

До України через джунглі

«Коли я вчився в Камбоджі, в школі мистецтв, мій учитель казав: «Усюди в житті є три шляхи, три правила, яких повинен дотримуватися. І тоді тобі відкриється шлях до успіху. Перше — краса, друге — доброта і третє — істина. Запам’ятай їх!» Ці святі заповіді стали дороговказом для Ук Дара Чана у його драматичному і незвичайному житті. Тепер він — громадянин України, мешкає зі своєю сім’єю в мальовничому містечку Березань на Київщині.

Магія зеленого дракончика

Магія зеленого дракончика

Я зустрівся з лікарем–педіатром Вірою Рудовською в її робочому кабінеті в Гомеопатичному центрі імені Дем’яна Попова. Добра слава про її лікарське вміння давно вже перетнула кордони України. Кількість маленьких пацієнтів, котрим вона повернула здоров’я, сягнула кілька тисяч. Скажімо, нещодавно до Віри Олексіївни приїздила на консультацію мама з Німеччини, яка привезла із собою аж... п’ятьох діток. Приводять до талановитого лікаря своїх дітлахів батьки, які самі в дитинстві лікувалися у Віри Рудовської. Звертаються з різними захворюваннями. Буває, що лікар–гомеопат для батьків — остання надія, бо позаду вже десятки кабінетів, сотні рекомендацій, але дитина продовжує хворіти...

Тетянина крамниця

Республіка Сейшельські Острови казково красива! До її складу входять 85 островів і великих скель, загублених у просторах Індійського океану. Населення — креоли, індуси, малагасійці, китайці й англійці. Столиця Вікторія розташована на острові з однойменною назвою. У місцевому аеропорту завантажувався наш «Руслан»: він повинен перекинути за тисячі миль звідси понад сто тонн обладнання, котре використовують для проведення знаменитого конкурсу «Міс планети». Я ж викроїв трохи часу, щоб прогулятися містом.

Дива жовтого карлика

Дива жовтого карлика

Квебек. 1989 рік. Унаслідок сонячної бурі, що порушила магнітне поле Землі, у Квебеку сталося раптове перевантаження електростанції — більша частина провінції поринула в суцільну темряву. Столицю провінції неможливо було розгледіти згори: Монреаль щез, ніби міста ніколи не було. Не було світла, опалення й узагалі ознак життя. Апокаліпсис? На щастя, ні.

«Люблю цей бузковий Київ!»

«Люблю цей бузковий Київ!»

Її життя було сповнене вiдчайдушних пригод i кохання. Юна красуня з Ревеля (нині Таллінн), де вона народилася, займалася рiзними видами спорту: чудово їздила верхи, влучно стрiляла з обох рук i навiть виграла свiй перший приз на мiжнародних змаганнях у Швейцарiї. Коли цього їй стало замало, вона отримала шоферський диплом i брала участь в автоперегонах у багатьох країнах Європи. І тут перемоги не обходили красуню.

Її уваги прагнули вiдомi європейцi — полiтичнi лiдери, банкiри, люди мистецтва. Вона була причиною багатьох дуелей, якi в Європi давно заборонили. Та головнi пригоди, незвичайнi колiзiї долi чекали на неї попереду.