Незаймана природа: вовки, що не бояться людей, рожева сіль та інші дива Чорноморського біозаповідника

Незаймана природа: вовки, що не бояться людей, рожева сіль та інші дива Чорноморського біозаповідника

Працівник відомої авіакомпанії «Авіалінії Антонова» Олександр Гриценко сказав мені якось: «Я облетів усю планету, але такої красивої країни, як Україна, ніде не бачив!».

Теги: Історія

Загадки під саркофагом

Загадки під саркофагом

На сторінках нашої газети ми вже зустрічалися з відомим українським археологом і археозоологом, кандидатом історичних наук Олегом Журавльовим. Майже три десятиріччя своєї пошукової діяльності він присвятив давній грецькій колонії Ольвії, що неподалік мальовничого міста на Дніпровському лимані Очаків, овіяного звитяжною славою запорозьких козаків.

Острів скарбів

Острів скарбів

...Шрі-Ланка з’являється під крилом літака зненацька і нагадує згори зелений листок, що загубився серед смарагдово-синіх вод Індійського океану. Більша частина острова вкрита густими тропічними лісами, помережаними звивистими лініями численних ланкійських рік.

Липовани з плавнів

Липовани з плавнів

У Вилковому, на березі Дунаю, стоїть величний пам’ятник — виснажена втомлена людина тримає важкий хрест і незворушно дивиться вперед — там Дунай впадає в Чорне море. Поруч — незвичайної форми човен.

«Цей кухар готуватиме гострі страви...»

«Цей кухар готуватиме гострі страви...»

«Хіба це держава — Україна?! Це якийсь незрозумілий конгломерат»... «Казахстан ніколи не був державою! Вона штучно створена Назарбаєвим»... «Білорусь може бути губернією в рамках Російської Федерації». Ці дикунські висловлювання російського президента Володимира Путіна відомі нині усьому світу.

Віч-на-віч з Очаковим

Віч-на-віч з Очаковим

Очаків — місто невелике, та славі його можуть позаздрити міста більш значні. Щоправда, з історичних романів, дожовтневих і радянських енциклопедій Очаків відомий нам досить однобічно — як місто воїнської слави Російської імперії. І чомусь російські історики майже завжди замовчували видатну роль в історії цього міста на березі Дніпровського лиману запорозьких козаків.

Ворота в Індію

Ворота в Індію

Кожне з великих міст Індії справляє незабутнє враження. У цьому чарівному сузір’ї Бомбей — одна з найяскравіших зірок. Бомбей — так ми звикли називати це місто, якому кілька років тому повернули стару, історичну, назву — Мумбай.

Сяду на Клавдієво, зійду на Немєшаєво...

Сяду на Клавдієво, зійду на Немєшаєво...

«Кадри вирішують усе!» — це енергійне гасло десятки років приписували кривавому диктатору Йосипу Сталіну. Він діяв якраз навпаки — знищив сотні тисяч кращих кадрів радянської країни у найрізноманітніших сферах її життя. «Кадри вирішують усе!» першим сказав Клавдій Семенович Немєшаєв, ставши керівником Південно–Західної залізниці. І чітко втілював у життя це гасло.