Дати перцю, а не трухи

Дати перцю, а не трухи

Приправляючи борщ чи печеню чорним меленим перцем, ми рідко згадуємо (або не завжди знаємо), з якої рослини ця приправа. Piper nigrum — така загальновідома у світі назва — це напівздерев’яніла вічнозелена ліана завдовжки аж до 15 метрів. Має велике, довгасте, м’ясисте, зверху темно-зелене, знизу зеленувато-сизе листя.

Солодка спокуса з назвами відомих брендів

Солодка спокуса з назвами відомих брендів

У дослідників соціуму і моди навіть такий термін є — «брендизм». Це коли люди заради відомої модної назви готові, наприклад, носити навіть дешеві речі, але з бажаним написом, які жодного стосунку до такої марки не мають. Із кулінарними виробами все трохи по-іншому. Називаючи торт «Баунті», скажімо, господині підкреслюють, що буде у ньому смак кокоса і горіха у вершковому кремі. Так само і «Київський», і «Снікерс».

Сирник по-німецьки

Мабуть, не лишилося тих, хто б не знав, що сирник — це пиріг із начинкою з вершковим сиром. Одна зі смачних візиток Львова. А видів такого пирога — десятки, з усіх-усюд. Скажімо, у Німеччині є zupfkuchen, у тісто-основу якого додають какао.

Не вистачає лише пташиного молока

Прагнучи поласувати смачними цукерками, найперше: ретельно вивчайте їхній склад — це найпрактичніший висновок за результатами чергового тестування від експертів Центру незалежних споживчих експертиз. Цього разу досліджували цукерки «Пташине молоко» — улюблені для багатьох дітей і не тільки.

Сила пророщеного зерна

Сила пророщеного зерна

Дуже часто майже геніальні рішення прості, тільки потребують трохи часу і терпіння. Щоб після зими поповнити організм вітамінами, варто лише поставити у воду ріпчасту цибулину — і вже через тиждень-півтора можна притрушувати салат корисним зеленим пір’ям.

Не пий — «ватником» станеш

Не пий — «ватником» станеш

Майже рік свідомі споживачі активно бойкотують товари з країни-агресора, що спочатку анексувала Крим і дотепер вбиває українських вояків і мирних жителів на сході України. Тим часом росіяни не поспішають залишати привабливий для збуту товарів український ринок.

Відчути запах моря

Відчути запах моря

Побути на березі теплого моря, коли за вікном сніг, — принаймні у мріях, може кожен. Особливо у день закоханих, пам’ятаючи, що свято прийшло з Італії — країни, територію якої омиває три моря. А відчути смак Світового океану допоможуть страви з морепродуктів.

Знову не за рибу гроші

Знову не за рибу гроші

Зайве нагадувати про користь риби. Її бажано вживати щонайменше двічі на тиждень. Утім цей товар, як правило, — не з українських водойм. Тому, як і будь-який інший імпортований — як готовий продукт чи ввезений для переробки, впродовж останніх місяців стрімко набрав у ціні. Зокрема, банка консервованої сардини за 5 гривень — у минулому.

Біле — то торт, червоне — котлети

Біле — то торт, червоне — котлети

Хтось скаже, що це святотатство, але можна зготувати з квасолі... котлети по-київськи. Спочатку треба трохи заздалегідь приготувати начинку: зі 100 г розм’якшеного вершкового масла, 2-4 розчавлених зубчиків часнику і столової ложки свіжої подрібненої петрушки чи половини чайної ложки сухої (можна взяти кріп).