Жаданий письменник

Жаданий письменник

Представник так званої «харківської школи» літераторів у рейтингу Бі–Бі–Сі перемагає вже вдруге: у 2006–му книгою року став його «Капітал», нині ж, у 2010–му, — «Ворошиловград», який обійшов «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко, «Груші в тісті» Юрія Винничука й «Століття Якова» Володимира Лиса. Крім почесного звання автора року, лауреат отримує матеріальне заохочення в еквіваленті 1000 фунтів стерлінгів. Премію вручали минулої п’ятниці в стінах Національного університету «Києво–Могилянська Академія». Оскільки Сергій Жадан на той час був відсутній, премію за нього отримав директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

Рок–н–рол врятує світ

Рок–н–рол врятує світ

Rock–n–roll Saves The World! Join Us! — під такою назвою український гурт «Друга ріка» вирішив створити колекцію композицій iз рок–виконавцями з інших країн. Ідея прийшла після успішного дуету з російською групою «Токио» (внаслідок якого народилася пісня «Догоним! Доженемо!»). Наразі в музичній колекції проекту два треки — друга композиція записана з турецьким гуртом Mor Ve Otesi. «Перемовини тривали близько року й нарешті цього літа ми записали трек у трьох версіях — турецькою, українською та англійською мовами. Робоча назва пісні — «Де та любов, що врятує світ», — розповів «УМ» соліст «Другої ріки» Валерій Харчишин.

Початок кінця

Початок кінця

«Гаррі Поттер і смертельні реліквії» — звісно, довгоочікуваний фільм, проте для прокатників та кінотеатрів не визначніший за будь–який інший блокбастер. Тому столичні кінотеатри вже визначилися із терміном його прокату — від трьох з половиною до чотирьох тижнів. «Це стандартний термін для блокбастера», — кажуть у кінотеатрі «Київ». А от в іншому київському кінотеатрі — «Україні» — робитимуть із сьогоднішньої прем’єри «Поттера» подію: після сеансу, квитки на який коштують 60—80 грн., буде вечірка із місцевими селебрітіз.

Ярмарок політінформації

Організатори київського ярмарку «Книжковий світ» остаточно вирішили представляти книгу в тандемі з різноманітними видами мистецтва, будь то кіно чи кухня. «Ми хочемо поліпшити репутацію книжки, що склалася у нашому суспільстві, — пояснюють концепцію ярмарку куратори культурної програми брати Капранови. — Крім того, варто пам’ятати — кіно, комп’ютери і машини з’явилися завдяки книжці». Тому фестивальну програму поділять на вісім блоків: «Книжка і кухня» (фірмові страви від Ольги Сумської, Любка Дереша, Світлани Поваляєвої, Василя Вірастюка, Олекси Росича), «Книжка і театр» (вистави театрів «Чорний квадрат», «Вавилон» та аніме–групи Fighting Dreamers), «Книжка і кіно» (показ екранізацій літературних творів від кінофестивалю «Відкрита ніч» та матеріа­лів фільму Михайла Іллєнка «Той хто пройшов крізь вогонь»), «Книжка та інтернет» (презентація літературних сайтів та обговорення їхнього контенту), «Книжка і музика» (презентація книг від Скрябіна та «НеДілі»), «Книжка і діти» (велика тематична програма для найменших читачів буде представлена 13 листопада), «Книга і образотворче мистецтво» (майстер–класи з каліграфії, виготовлення 3D листівок).

Коротко про Україну

Учора в одному з найпрестижніших університетів світу розпочався черговий етап Програми з вивчення української мови і культури, що діє з 2008 року. Протягом 5—6 листопада студенти й викладачі Кембриджу, а також журналісти й дипломати Великої Британії вивчатимуть український кінематограф: дві стрічки Олександра Довженка — детектив «Сумка дипкур’єра» та комедію «Ягідки кохання» й цикл короткометражок молодих режисерів «Мудаки. Арабески».

І буде вам «Щастя»!

І буде вам «Щастя»!

Сьогодні на «Молодості» показують фільм Сергія Лозниці «Щастя моє» — учасника Канн, призера кількох міжнародних фестивалів і просто надії українського кіно — тому на показах очікується аншлаг. Щоб задовольнити бажання якомога більшої кількості бажаючих побачити картину, заплановано аж п’ять показів в один прем’єрний день — прес–показ, показ за участю журі й три сеанси для глядачів (у трьох залах кінотеатру «Київ», о 20.15 і 20.45), чого не було із жодним фільмом–учасником повнометражного конкурсу. Продюсер картини Олег Кохан каже, що присутність «Щастя мого» на київському фестивалі — це бажання порадувати українського глядача, ну і, звісно, честь для самої команди: «Це фестиваль дебютів, а у нас дебютна картина і для нас велика честь бути в конкурсі «Молодості».

Пожертва друкованим словом

Виявляється, не лише сільським бібліотекам та сиротинцям в Україні потрібні нові хороші книжки. Навіть профільна установа — Національний музей літератури — потребує поповнень. «Сьогодні ми не маємо навіть статті на придбання експонатів. Наша колекція росте шляхом подарунків від наших друзів або просто добрих людей», — Раїса Сеннікова, заступник директора, пояснює, яке велике значення має маленька справа — передача десяти книжок у фонди музею від письменника Олеся Ільченка.

Пісенний плей–оф

Пісенний плей–оф

Минулорічний скандал з відбором національного учасника на «Євробачення» (пригадуємо історію з Василем Лазаровичем) змусив НТКУ витворити мегапрозорий імідж. У зв’язку з цим напередодні вихідних — а точніше, 19—20 серпня — в одному зі столичних клубів на пляжі в Гідропарку провели відкритий кастинг усіх бажаючих стати зіркою: так, у списку претендентів разом з іменитими й розкрученими — Джамалою, «Армією» й Анастасією Приходько — виступали нікому не відомі музиканти. Також була інформація, ніби в кастингу хочуть узяти участь американці з Gogol Bordello, які будуть транслюватися по Skype, проте Євген Гудзь та його команда на зв’язок не вийшли, скромно повідомили «УМ» у прес–службі НТКУ (та й узагалі, чи вони й раніше виходили — ще те питання). До суддівської колегії запросили спеціалістів iз продюсування, вокалу, хореографії, акторства etc (як пояснив віце–президент НТКУ Валід Арфуш, «на що нам порадили звернути увагу в EBU — це професійний рівень нашого журі, досвід роботи на подібних конкурсах»), відтак виконавців судив сам Арфуш, якому допомагали Влад Багінський (музичний продюсер НТКУ), Руслана Писанка, Антон Цеслік (директор радіостанції Kiss FM мав оцінювати сприйняття голосу та матеріалу слухачами), Камалія, власниця модного бутика на Хрещатику Юлія Магдич та Ігор Ліхута.

Хто загрожує «Лаврі»?

Хто загрожує «Лаврі»?

Минулого тижня міська галерея «Лавра» зібрала на «круглий стіл» «Яким має бути муніципальний центр культури?» з десяток людей, дотичних до мистецького життя столиці. Спочатку директор галереї Аїда Джангірова прозвітувала про діяльність галереї протягом останніх двох років, після чого зав’язалося абстрактне обговорення місця, суті, ролі й наповнення українського арт–простору. Завдяки втручанню в розмову брата директорки Казбека Бектурсунова (він же головний редактор журналу «ТОР 10» ) стало зрозуміло, що нинішнє керівництво «Лаври» серйозно переймається своїм майбуттям на цій території.

Роман про кохання чи систематичні прогули?

Роман про кохання чи систематичні прогули?

Уявити «Грані–Т», одне з найбільших та найдієвіших українських видавництв, без Діани Клочко, яка обіймала посаду шеф–редактора з початку роботи підприємства, якось нереально. Адже за час роботи креативного менеджера, яка раніше працювала у «Кальварії» та «Дулібах», «Грані–Т» збагатилися низкою помітних книжкових серій та видань, що отримали відзнаки на українських та міжнародних книжкових форумах (згадаймо хоча б переможну ходу альбому «Іоан Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення», «Петербургские повести» Миколи Гоголя, оригінальний фотоальбом «Україна–Японія: дерев’яна архітектура» etc, романи про Городецького, Пінзеля, чудові дитячі серії).