Мiкроби пiд прицiлом

Кiлька рокiв тому моя подруга — дiвчина, яка вже давно вийшла з дитячого i навiть студентського вiку — злягла з незрозумiлою хворобою. Мiсцевi «гiпократи» спершу її лiкували вiд грипу, потiм — вiд ангiни, але нiяких результатiв це не давало: хвора стрiмко губила вагу, не могла нiчого проковтнути, не могла навiть пiдвестися з лiжка — вiдразу паморочилась голова та пiдгиналися ноги... Температура пiд сорок трималася день i нiч, вiд свiтла жахливо болiли очi... Мама нишком плакала бiля лiжка... І тiльки пiсля того, як на шкiрi пацiєнтки з'явилися характернi червонi висипи, терапевт визначився з досить несподiваним дiагнозом: «кiр»... Важко навiть передати, що довелося пережити бiдоласi, поки хвороба вiдступила остаточно, але й пiсля одужання дiвчину «дiставали» ускладнення, лише зiр вiдновлювався протягом кiлькох мiсяцiв, довго не вiдпускала слабкiсть, почало болiти серце...

Без секонд-хенду на Шулявцi

Без секонд-хенду на Шулявцi

Ще кiлька мiсяцiв тому територiя поблизу будинку комбiнату «Преса України» (саме тут, на п'ятому поверсi видавництва, розташована редакцiя «УМ») почала змiнюватися: спочатку кудись зникли знайомi торговельнi намети зi шкарпетками й джинсом, «переїхали» на iнше мiсце канцелярськi товари, парфуми та iграшки, кросiвки та сорочки, потiм кремезнi чоловiки розiбрали намети, обгородили територiю дерев'яним парканом та покрили загорожу зеленою фарбою. Будiвельники щось вимiрювали, екскаватори рили котлован — не залишалося жодних сумнiвiв, що невдовзi пiд редакцiйними вiкнами розгорнеться будiвництво.

Мокра проблема

Мокра проблема

Ось уже протягом двох із половиною років жителі селища Биківня (приватний сектор, але все одно частина Києва) ходять по вулиці не інакше, як у гумових чоботях, викачують воду з погребів та зішкрібають пеніцилін зі стін своїх домівок. Від надлишку вологи в грунті просідають будинки й асфальтовані доріжки, гниє дерев'яна підлога, тріскаються стіни осель та руйнується фундамент. Як розповідають місцеві мешканці, цих проблем не було, поки зайву воду з низини виводив старий меліоративний канал: дощова чи паводкова волога стікала до каналу по системі рівчаків і прямувала через Воскресенські озера до Дніпра.

Подарунок від міліції

Відтепер українці, які хочуть виїхати за кордон, не повинні приносити довідку про несудимість при оформленні закордонних паспортів. Відповідне рішення днями ухвалило Міністерство внутрішніх справ, передає «Трибуна». Водночас МВС заборонило нав'язування громадянам «додаткових платних послуг» у приміщеннях служби громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб — тепер людина зможе сама обирати, де саме отримувати так звані супутні послуги (раніше це було винятково прерогативою МВС).

«Артек» інтерактивний

Власне, дитячий санаторний табір відзначив свій ювілей ще півтора місяця тому, але великий концерт для майже десятитисячної аудиторії запланував на 18 серпня. Концерт пройде за участю Руслани, Coolio, української групи «Тартак», російської «Іванушки Інтернешнл», латвійської Puntu Balle, молдовської O-Zone та інших.

Загадкова справа iз зоопарком

Загадкова справа iз зоопарком

Київський міський голова Олександр Омельченко спростовував інформацію про порушення кримінальної справи проти столичної адміністрації у зв'язку з безоплатною передачею землі зоопарку у спільну діяльність Міжнародного консорціуму «Країна мрій». Про це він заявив на вчорашній зустрічі з журналістами після засідання колегії КМДА.

З корабля на бал

На маленьку харків'янку, яка менше місяця тому відзначила своє шестиріччя під контролем медичних приладів закордонної клініки, чекають нові випробування — восени цього року дівчинка піде в перший клас. Про це повідомив лікар клініки Бостона «Шрайнерс» Сергій Самборський, передає інформагенція «Форум». Оскільки хірурги вже закінчили серію необхідних операцій із пересадки шкіри і передали естафету фізіотерапевтам, Настя може повернутися до нормального дитячого життя і готуватися до ролі сумлінної учениці.

Музей-бомж,

Де відродиться Музей історії Києва? Коли кияни та гості міста нарешті знову побачать експозиції, які розповідали про історію столиці від часів її виникнення і до сьогодення? Ці питання хвилювали учасників прес-конференції, яка відбулася 5 місяців тому в Українському домі, на ці ж запитання не знаходили відповіді люди, які два дні тому зібралися в залі УНІАН. Доля музею, до якого щодня звертаються охочі переглянути багату експозицію, досі залишається невизначеною.

Краще, ніж Майорка

Чому останнім часом кияни чують так багато нарікань на якість міських пляжів від різних служб? Із цим запитанням ми звернулися до людини, яка курує величезний масив прибережних місць відпочинку. Як розповів «УМ» начальник комунального підприємства «Плесо» Микола Щепець, київські пляжі не просто відповідають усім без винятку санітарним та іншим нормам, а й за інфраструктурою кращі за дорогі заморські: «Тут, звичайно, ніколи не буде білосніжного піску, морської солоної води, але розміщення громадських туалетів, роздягалень, медичних пунктів у нас набагато краще, ніж, скажімо, на Майорці. Я був за кордоном і знаю, що кажу».

Більше, швидше, безпечніше!

Як повідомив директор київського метрополітену Микола Шавловський, новинка приїде до столиці з Полтавщини, як тільки Крюківський вагонобудівний завод завершить усі необхідні випробовування рухомого складу. Зараз зразки нових вагонів проходять тестування на динаміку руху, раніше успішно пройшли кузовні перевірки.