Пристрасті навколо «Буковелю»

Як ми повідомляли раніше, 15 липня спецпідрозділ «Альфа» затримав директора фірми «Скорзонера», що є власником відомого на Прикарпатті туристичного гірськолижного комплексу «Буковель». Шість годин по тому, коли інцидент набув розголосу, його центральний фігурант Олександр Шевченко вийшов зі слідчого ізолятору і був на свободі. Днями власник «Буковелю» провів у Івано-Франківську прес-конференцію, на якій пояснив своє затримання тим, що він став на заваді деяким працівникам СБУ в легалізації їхніх незаконно отриманих земельних ділянок на території Поляницької сільської ради (йдеться про 40 гектарів земель, які, за генеральним планом, належать «Буковелю»).

Пробки геть!

Пробки геть!

Об'єкт, який називають наймасштабнішим будівельним проектом столиці, має розв'язати болючу проблему Києва та зменшити нескінченні пробки на дорогах. І тішитись із цього будуть не лише автомобілісти, а й ті пасажири, які більше звикли пересуватись у вагонах метро, — разом із авточастиною тут мають з'явитися 6 новеньких станцій столичної «підземки». Мостовий перехід довжиною близько семи з половиною кілометрів матиме два яруси: на нижньому буде прокладено нову гілку метрополітену, на верхньому — автомагістраль із шістьома смугами. Саме за допомогою цього мостового переходу місто планує створити четверту лінію метро, яка з'єднає всю схему «підземки» за допомогою двох пересадочних станцій.

Удвічі? Втричі?

«Перше півріччя 2005 року КП «Київський метрополітен» закінчує зі збитком 50 мільйонів гривень. Якщо Міністерство фінансів не виплатить нам обіцяну дотацію в 60 мільйонів гривень, міський бюджет не зможе компенсувати збитки перевізника, і вартість жетона доведеться збільшити. Якщо ми отримаємо ці гроші, тариф залишиться незмінним до кінця року. А там буде видно», — сказав начальник столичного метрополітену Микола Шавловський.

Наметова облога

Позавчора вранці на тротуарі перед будинком Київської облдержадміністрації ще можна було побачити невеличке наметове містечко, населення якого складали переважно жінки пенсійного віку — мешканці Троєщини та пристоличних сіл. Перехожі з цікавістю позирали на незвичайних пікетників (усе ж таки більше звикли до студентів), запитували, заради чого бабусі смажаться на сонці, та міркували, чим закінчаться ті посиденьки. Але о пів на дванадцяту дня, коли на місце приїхали представники ЗМІ, щоб розібратися в ситуації, на тротуарі було чисто: намети щезли, наче й не було їх ніколи. Торгівці, які стояли на бульварі Лесі Українки, ніякого розгону мирних демонстрантів не помітили, мовляв, ті самі зірвались із місця. Невже всі проблеми розв'язались полюбовно і народ порозходився по домівках? Цього торгівці не знали...

Драйв від «Лайф»

Святковий гала-концерт на столичному майдані Незалежності зібрав чимало шанувальників гарної музики — гостей розважали музичні гурти «Мандри», «ВВ», «Океан Ельзи» та білоруські гості «Ляпіс Трубєцкой», а величезний натовп танцював і навіть намагався підспівувати голосистим виконавцям. Хлопці й дівчата у червоних футболках з логотипом life:). роздавали публіці повітряні кульки, ведучі проводили веселі конкурси і видавали учасникам чесно зароблені призи від головного спонсора концерту — мережі мобільного зв'язку life:).

Фальсифікації — ні!

Чергову хвилю невдоволення та обурення викликав звичайнісінький, нічим не примітний дерев'яний паркан, який виріс навколо фундаменту Десятинної церкви. Містом відразу ж поповзли чутки й припущення, що загорожа з'явилася неспроста — мовляв, процес перетворення рекреаційної зони центральної частини міста на черговий будівельний майданчик на території вже пішов, і з цим треба терміново щось робити.

Хто тут співає — злазь!

Хто тут співає — злазь!

Не так давно київський міський голова Олександр Омельченко з подивом дізнався, що у столичному метро повно набридливих торгівців, які ходять по вагонах і пропонують різні дрібниці за суперзнижками, музикантів та жебраків, які читають молитви і просять допомогти, хто чим може. Про це мерові розповіли журналісти, які й попросили керівника навести лад у «підземці». Реакція не забарилася. Камінь, закинутий «у город» начальника КП «Київський метрополітен» Миколи Шавловського, викликав неабияку активність останнього: по вагонах почали ходити міліцейські патрулі.

Спека відміняється!

Неймовірно спекотна погода — до плюс 40, від якої божеволіють наші сусіди-європейці, обходить Україну боком. Атмосферні фронти, які приносять нам живильну вологу, «збивають» високу температуру і тримають її на рівні 20—27 градусів за Цельсієм, і лише на півдні України позначка термометра місцями може підніматися до 30 градусів.

Трудовий десант

Трудовий десант

Давно минули ті роки, коли радянська молодь з ентузіазмом виїздила на соцбудівництво, щоби побачити різні куточки рідної (тоді ще велетенської) країни, знайти гарних друзів і, зрештою, заробити непоганих грошей. Часи змінилися, але гарна ідея не мусила пропадати, і 2001 року Україна вирішила відновити корисну й цікаву практику трудових загонів, яка охопила більше трьохсот тисяч молодих людей. А торік у нашій країні стартувала молодіжна акція «Пам'ятаймо минуле заради майбутнього», в рамках якої був створений Всеукраїнський молодіжний трудовий загін. За словами заступника директора Державного департаменту молодіжної політики Міністерства у справах молоді та спорту Тетяни Іваненко, 1500 юнаків та дівчат iз різних регіонів України допомагали співробітникам музею народної архітектури та побуту (село Пирогiв) ремонтувати старовинні будинки, зводити паркани та вивозити сміття з території музею.

Паритетність геть?

Схоже, програма «50х50», завдяки якій кияни могли отримати квартиру за половину вартості, скоро змінить свою назву на «60х40» чи «70х30». Про це на вчорашньому брифінгу заявив заступник голови КМДА, начальник Головного управління житлового забезпечення Михайло Голиця. Як ви розумієте, зміст програми теж зазнає суттєвих змін.