Піднесіть собі… гарбуза

Піднесіть собі… гарбуза

Цілющі властивості гарбуза українці викори­стовували здавна: ним лікували ожиріння, підвищували чоловічу силу, підтримували організм при діабеті. Дієтологи називають його справжньою­ «коморою вітамінів», зокрема в м’якоті гарбуза багато каротину (провітаміну А), вітамінів D, В і С, пектину, який сприяє виведенню холестерину з організму, а також солей заліза і фосфору, незамінних для кровотворення.

Хочеться плакати і... спати

Хочеться плакати і... спати

Холодні краплі осіннього дощу непомітно розмивають радість, зафарбовуючи думки в «сто відтінків» сірого. Цей стан знайомий багатьом із нас: зранку важко «дістати» себе з ліжка, на роботі — сконцентруватися над вирішенням звичних завдань, а раптові напади меланхолії доводять до сліз.

Якщо не вигріти, то як вигнати?

Повіка ока червоніє, набрякає і починає боліти, а за день–два на проблемному місці «виростає» ячмінь. Ця ситуація знайома багатьом: iз нею час від часу стикаються і дорослі, і малюки. Дехто вважає, що найбільш частою причиною появи ячменю є переохолодження і звичайні простудні захворювання.

Печія: звідки ти і чия?

Печія: звідки ти і чия?

Це одна з найпоширеніших скарг, яка «веде» пацієнтів на прийом до гастроентеролога. Пекуче неприємне відчуття за грудниною, у стравоході, що зазвичай виникає після прийому їжі, не просто завдає прикрощів, а й може свiдчити про серйозні порушення шлунково–кишкового тракту.

Холод «рип»: скоро грип?

Осінь, ледве переступивши поріг, відразу «взялася до справи»: холод, дощі та рвучкий вітер вивітрили затишну погоду і принесли перші «апчхи». Звісно, сезон вірусних захворювань іще не стартував і, сподіваємось, настане не скоро, однак підготуватися до епідемії грипу краще заздалегідь.

У світ знань, а не... хвороб

У світ знань, а не... хвороб

«Сезон уроків» розпочався. У вересні дітлахи приміряють не тільки шкільну форму, а й новий режим дня: підготовка домашніх завдань, ранні підйоми, уроки, уроки... Дуже важливо пам’ятати, що навчальний процес — це не тільки захоплива «мандрівка у світ знань», а й серйозне навантаження на організм дитини.

«Привезли шевця із... пришитим до руки лаптем»

«Привезли шевця із... пришитим до руки лаптем»

Вихідні для жительки Черкас Тамари Ткач, які вона з родиною проводила на дачі, завершилися операцією у Черкаському міському травмпункті. Вже в неділю, збираючись до міста, жінка вирішила зняти з вікон штори та оступилася і впала зі стільця.

Коли старість у радість

Коли старість у радість

Українцям ще довго доведеться наздоганяти японців, які живуть у середньому до 82 років. Утім маленький привід для радощів усе ж є: за часи незалежності майже на два кроки (тобто роки) ми стали ближчими до жителів Країни Східного Сонця.

Як пенсіонер фармацевтом став

Як пенсіонер фармацевтом став

Біда до мешканця Нікополя Едуарда Алдобаєва підкралася зненацька, коли його вік наблизився до позначки «70». Впавши з драбини, він серйозно травмував обидві ноги. Спершу це стало для Едуарда Аркадійо­вича нечуваною трагедією, бо завжди жив енергійним, активним життям і є завдяки цьому у своєму Нікополі людиною доволі відомою.