Виною всьому рикошет?

Виною всьому рикошет?

Ці звинувачення будуть зняті у випадку, якщо доведуть, що Завальний не цілився у Кушнарьова. Це та інші нові факти у справі про загибель народного депутата повідомив днями прокурор Харківської області Василь Синчук. За його словами, фахівці провели кілька складних експертиз і прийшли до висновку, що куля у Євгена Кушнарьова влучила рикошетом. «Це я говорив від самого початку, ще коли був там на розтині тіла, — каже прокурор. — І для мене було набагато ясніше, що сталося, ніж суспільству, в якого є декілька думок чи версій з цього приводу».

Смертельна стихія

Неймовірна спека, що тривала на Харківщині майже два тижні, принесла не менш аномальні грозові дощі. Блискавка у місті Лозова позавчора вночі забрала життя хлопця та дівчини. Їх друзі у тяжкому стані потрапили до районної лікарні. Всі четверо 1990-го і 1991-го років народження.

Два директори на одне крісло

Два директори на одне крісло

Днями лідер вітчизняного енергомашинобудування був атакований загоном бритоголових молодиків. Майже три десятки дужих хлопців, озброєних нунчаками та ножами, ввірвалися до кабінету виконуючого обов'язки гендиректора Віктора Суботіна і наказали покласти реквізити підприємства на стіл. Приводом для несподіваного візиту стало рішення Господарського суду Києва, яким пан Суботін був відсторонений від виконання покладених на нього обов'язків. Але оскільки до Харкова ця новина на той час ще не встигла дійти, заводчани вдарили на сполох. Рейдерські вилазки у місті вже давно нікого не дивують. Але одна справа, коли жертвою атаки стають дрібні підприємства чи супермаркети, і зовсім інша— коли промисловий гігант стратегічного значення, на якому працює понад п'ять тисяч чоловік.

Вепри спеціального призначення

Вепри спеціального призначення

Мисливців стало більше, ніж вепрів, тому диких кабанів на Харківщині тепер вирощують у спеціальних вольєрах. Рік безпечного життя біля годівниці з товченою кукурудзою — і вепр повноправний мешканець одного з місцевих лісів. Теоретично він має всі шанси длубати п’ятачком корінці до глибокої старості, поповнивши стадо обстріляних «аборигенів». Але реально ці шанси дорівнюють фактично нулю, бо у вепра з вольєра — спеціальне призначення. Він — мешканець простору, де люди можуть дати волю своїм звіриним інстинктам.

Винний у тому, що з'явився на світ

Дзвінок від дирекції одного з харківських ПТУ приголомшив навіть бувалих правоохоронців. Ті повідомляли, що бездомні собаки притягли на подвір'я навчального закладу погризений труп немовляти. Неймовірний факт дійсно підтвердився. Причому голодні тварини так познущалися над тілом нещасного малюка, що важко було встановити навіть його стать.

Раритетний улов

На подвір'ї жителя міста Балаклея правоохоронці знайшли справжню артилерійську гармату часів Великої Вітчизняної війни. Причому в цілком задовільному стані. Незважаючи на тривале перебування у воді, у неї добре збереглися дуло, заводний механізм і навіть гума на колесах. Виробниче тавро теж виявилося на місці і свідчить про те, що арсенальну «красуню» виготовили 65 років тому на Ярославльському заводі.

«Соло» письменника, що співає

Уже дев'ять років поспіль у квітні до Харкова з'їжджаються письменники та видавці, аби «наживу» показати себе численній братії книголюбів. Ось і нині в останні дні квітня три поверхи Оперного театру і прилеглі алеї саду імені Т. Шевченка ледве вмістили розкішні стелажі з друкованими новинками. Власну продукцію презентували видавництва майже всіх регіонів України, а також сусідніх Росії та Польщі. Поруч із примірниками, які ще пахнуть свіжою фарбою, справжні раритети від бібліотеки імені Короленка: рукописне Євангеліє та перше друковане видання міфів про аргонавтів. Обом історичним пам'яткам немає ціни, тому їх застрахували на мільйон гривень.

Сергій Юрський: Я автор глузливий

Сергій Юрський: Я автор глузливий

Перший Остап Бендер радянського кіно і в житті виявився справжнім філософом. Спостережливим й іронічно глузливим. Він із цікавістю ( і не без тривоги) вивчає особливості нового тисячоліття, переносячи гострі враження на сторінки власних книг. І хоча Сергій Юрський так і не став «графоманом у хорошому сенсі цього слова», півтора десятка його різножанрових творів усе ж з'явилися на світ за порівняно короткий проміжок часу. Харків недавно він теж відвідав у своєму «паралельному» письменницькому амплуа, погодившись стати гостем фестивалю «Світ книги—2007».

Сімдесят п'ять копійок і крапка

Голова Харківської облдержадміністрації має на меті відстояти для регіону одразу дві ціни: на проїзд у метрополітені й опалювальний газ для мешканців приватних будинків. У розповсюдженому прес-службою облдержадміністрації повідомленні йдеться про те, що «губернатор» не виключає варіант навіть судового позову.