Команда: «Відбій!»

Сьогодні Київський районний суд Харкова спробує розставити всі крапки над «і» у резонансному протистоянні обласного управління СБУ та харківської мерії. Матеріали, отримані Службою безпеки під час дослідної перевірки та процесуальних дій у рамках розслідування кримінальної справи про розтрату чиновниками майже 2,5 мільйона гривень, правоохоронці передали на розгляд слуг Феміди. Як повідомляє прес–служба СБУ, це було зроблено для того, аби зняти політичні спекуляції навколо харківських подій, і задля «сприяння роботі органів харківської міської влади». До речі, саме Київський райсуд у розпалі скандалу заборонив правоохоронцям проводити в мерії слідчі дії, після чого вони залишили приміщення міськради.

«Маски–шоу» по–харківськи

Співробітники СБУ та прокуратури, підсилені загоном спецпідрозділу «Альфа», позавчора ввечері таки частково вилучили у міськвиконкомі папери, необхідні для проведення слідства.

Як «УМ» уже повідомляла, обласне управління СБУ порушило карну справу за фактом розтрати державних коштів посадовцями міськради. Але отримати необхідні документи для проведення експертизи у першій половині дня правоохоронцям не вдалося. Мер Михайло Добкін у цей час був на виїзді, а секретар міськради Геннадій Кернес категорично відмовився підписувати дозвіл на роботу слідчих. У відповідь правоохоронці о п’ятій годині вечора повернулися не лише з хлопцями в камуфляжі та масках, а й із санкцією обласної прокуратури на обшук.

Мейнстрім у стилі джаз

Харків вже за тиждень стане джазовою Меккою. Про це говорить усе — ціна квитків на майбутні концерти та швидкість, з якою вони розкуповуються, кількість акредитованих журналістів та число заброньованих місць у готелях і, зрештою, довгий список титулованих зірок, які погодилися стати учасниками ІІ Міжнародного фестивалю Кharkiv za jaz fest. Те, про що навіть боялися мріяти численні шанувальники джазової музики пострадянського простору, нарешті сталося. До Харкова збирається сам Рон Картер — володар рекордної дискографії у 2500 альбомів та багатьох престижних музичних премій, серед яких — дві «Гремі». Уже півстоліття він залишається одним із найбільш затребуваних басистів світу і був удостоєний таких високих нагород: «Найбільш впливовий басист» (Національна академія звукозапису, США), «Джазовий басист року», «Кращий басист десятиліття». Цікаво те, що Рон Картер за довгу зіркову кар’єру ще жодного разу не виступав ні в Україні, ні в Росії. Тобто промоутерам Харківського театрального центру, які вже два роки поспіль організовують у місті джазові фестивалі міжнародного рівня, вдалося практично неможливе.

І перевибори, і карна справа...

І перевибори, і карна справа...

Учора Верховна Рада нарешті прийняла проект постанови «Про призначення позачергових виборів депутатів Харківської міськради та харківського міського голови». Якщо парламентаріям вистачить політичної волі довести заявлену справу до логічного кінця, то у харків’ян з’явиться давно очікувана можливість оновити міську владу в «останній тиждень сімдесятиденного терміну із дня набрання чинності цієї постанови».

За Небо замовили слово...

За Небо замовили слово...

Нова прем’єра шевченківців дозволила припустити, що факт існування в нас єдиного театрального простору — таки не порожній звук. Донецький режисер Андрій Бакіров разом із київським драматургом Марією Ладо та харківським «Березолем» створили справді дуже просту, але актуальну виставу. Пан Багіров рік тому в цьому ж таки театрі поставив виставу «Закон» за твором Володимира Винниченка. «Чим довше живеш, — казав він тоді, — тим більше розумієш Канта, якого дивували дві речі: зоряне небо над головою і моральний закон всередині себе самого».

Гуманоїди прилетіли!

Гуманоїди прилетіли!

Матерія вторинна, ідея — все, бо з нею немає нічого неможливого. Космічна тарілка замість люстри і велетенська фігура прибульця у позі роденівського «Мислителя» ще раз доводять прикладну дієвість цього твердження. Невже НЛО прилетіли? Ні, вони літають і зараз. Просто тепер є місце, де можна ґрунтовно підготуватися до зустрічі з ними.

Таємниці Сабурової дачі

Таємниці Сабурової дачі

Підробка судово–психіатричних експертиз, можливі афери з квартирами плюс складний земельний конфлікт — і все це навколо медичного закладу, що опікується здоров’ям душевно хворих людей. Члени комісії обласного управління охорони здоров’я вже спробували розплутати цей гордіїв вузол, але медичні працівники лікарняного закладу не погодилися з їхніми висновками і вийшли на мітинг протесту... разом зі своїми підопічними. Тепер в усьому розбиратиметься прокуратура, посередництва якої вимагають обидві сторони конфлікту. Завдання перед слідчими стоятиме не з легких: привид божевільні у широкому значенні цього слова надто актуальний для теперішніх вітчизняних реалій.

Не такий страшний страйк, як його малюють

Не такий страшний страйк, як його малюють

Як і обіцяв генеральний директор ТОВ «Мультиплекс Холдинг» Антон Пугач, у середу столичний кінотеатр у торговельно–розважальному комплексі «Комод» на Лівобережній не працював. Замість анонсів біля кас на екранах висвітлювався лист–звернення до Президента, спікера, Прем’єр–міністра, щоб іноземні фільми прокатувати російським дублежем з українськими субтитрами, а на іншому екрані пояснення, чому страйк. Чоловіки в робочій формі з самого ранку порозкладали запаковані в поліетиленову плівку дошки і вдавали, що розбирають каси і роздягалки. «Ось так, кіно не буде!», — каже з удаваним сумом чоловік із молотком у руках. У ту мить до мене підходить хлопець з папкою і питає, що я шукаю. «Та нічого не шукаю, на вас дивлюся», — байдуже відповідаю. «Што?» — не розуміє бідолаха. Крадькома кидаю погляд на білий розграфлений листок паперу. Поки що жодного підпису. Через якийсь час до кінотеатру піднімаються дві дівчинки з книжками. «Што случілась?» — питають одна в одної. Це помічає працівник кінотеатру, швиденько підходить з сяючою від щастя посмішкою, що хоч хтось прийшов, і пропонує підписатися проти дій Міністерства культури і туризму. Вони не задумуючись пишуть, що проти і йдуть собі по магазинах. А працівники кінотеатру тим часом сумно походжають туди–сюди, чекаючи інших глядачів.

Кабіна, хвіст і два гвинти

Кабіна, хвіст і два гвинти

Нестримне бажання людини прискорити свій рух у просторі змусило її створити колесо, крило літака, реактивний двигун. Планетою тепер уже мало хто ходить пішки. До того ж із кожним роком зростає число достойників, які прагнуть мати не громадські, а персональні транспортні засоби. Як результат, тиснява на дорогах стала настільки звичною і проблемною, що чергове, і знову ж таки, нестримне бажання злетіти над нею може матеріалізуватися за допомогою надлегких літальних апаратів. На думку фахівців авіагалузі, не за горами той час, коли добрий відсоток заможних автолюбителів пересяде на вертольоти. Україна, як авіабудівна дер­жава, має всі шанси заробити на новій тенденції добрі гроші і славу. Якщо, за усталеною традицією новітньої історії, не проґавить свій шанс.

Контрреволюційні «Картинки мачо»

Контрреволюційні «Картинки мачо»

Спочатку Харків, потім Москва. Вперше за останні три роки відомий дизайнер одягу Костянтин Пономарьов влаштував прем’єрний показ нової колекції не в одній зі столиць, а в рідному місті, пропагуючи тим самим популярний нині місцевий бренд «Модно жити в Харкові». На закритій вечірці на 600 гостей модельєр продемонстрував моделі, навіяні кінематографічними образами раннього Антоніо Бандераса у фільмах іспанського режисера Педро Альмодовара.