Як уже повідомляла «Україна молода», 7 вересня в Києві відбувся Міжнародний форум «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо» (наша газета висвітлювала цю подію в номерах від 10 та 14 вересня).
Громадська діячка з Америки українського походження Уляна Мазуркевич цьогоріч уперше змогла побувати на святкуванні ювілейної річниці Незалежності України.
На Міжнародний форум «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо», що відбувся в приміщенні столичного Будинку профспілок, я прийшла хвилин за п’ять до початку.
До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, який цьогоріч відзначатимемо 27 листопада, буде завершено будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.
Ми врятували і повернули людям правду про Великий Голод. Повернули з безодні, з провалля, з неповернення. Ми розпочинали з одиниць. Одиниць спогадів, здогадів, свічок і пам’ятників.
У Союзі велася цілеспрямована неоголошена війна проти українського народу, який своїм волелюбством та прагненням свободи підривав стовпи більшовицької ідеології і загрожував самому існуванню тоталітарної імперії.
Нову обгрунтовану цифру втрат від Голодомору 1932-1933 років оприлюднено на Міжнародному форумі «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо», який відбувся у Будинку профспілок у вівторок, 7 вересня.
В оновленій залі буде представлено нове панорамне відео у форматі 3-Dмаппінгу, експонати та історії людей - свідків Голодомору, пов'язані з цими предметами, інтерактивні історично-інформаційні карти тощо.
На початку 1930-х Берман влаштувався на роботу в Станицю Луганську (нині – Луганська область), звідки активно листувався з родичами та друзями, описуючи навколишню дійсність — Голодомор 1932-1933 років.