Мандри живописної Нормандії

Упродовж двох місяців, починаючи з 2 вересня, у Національному художньо­му музеї України триватиме виставка шедеврів французьких художників ХІХ — початку ХХ ст. Колекція, що має назву «Нормандія у живописі», репрезентує твори Клода Моне, Теодора Жеріко, Каміля Коро та Огюста Ренуара. «Протягом багатьох років ми проводили опитування серед наших відвідувачів, і вони зазначали, що мріють побачити в стінах нашого музею виставку французьких імпресіоністів, — розповіла «УМ» Дарина Якимова, завідувач відділу зв’язків із громадськістю Національного художнього музею. — І ось нарешті завдяки спільним зусиллям нашого музею та Французького культурного центру ми маємо змогу показати киянам та гостям столиці провідних художників французького імпресіонізму. Зараз тривають переговори про те, аби виставка відбулася також у Дніпропетровську, але поки що невідомо, чи вдасться, адже серед головних умов — кліматконтроль та правильний температурний режим».

Красуня і мистецтво

Сучасне мистецтво дедалі більше відходить від статичності а–ля «картина на стіні» — воно стало рухливим, об’ємним, масовим. А головне — сучарт уже просто не може відбутися без глядача, який має бути повноцінним учасником дійства. У Києві арт мейнстрім можна не лише побачити, а й поцілувати, потрапивши у справжню казку. Починаючи з 22 серпня й упродовж двох тижнів у приміщенні столичного Національного художнього музею спатиме красива дівчина. Розбудити її можна лише поцілунком. Проте за можливість відчути себе казковим принцом доведеться платити власною свободою. Перед тим як зайти до спальні красуні, кожен відвідувач підписує документ, у якому зобов’язується взяти з дівчиною шлюб, якщо вона розплющить очі від поцілунка. Сонна краля, у свою чергу, підписала угоду із зобов’язанням вийти заміж за того, хто її «розбудить», змусивши підняти повіки.

Левовий «неформат»

Фестиваль незалежного ігрового, документального та анімаційного кіно «КіноЛев», який уже всьоме відбувається у Львові, — порівняно молодий, але вже добре знаний серед фа­хівців та шанувальників мистецтва кіно.

Кочівник, захоплений Карпатами

Кочівник, захоплений Карпатами

Вінсент Мун — режисер­кочівник. У його рюкзаку є лише камера та речі першої необхідності. Уже три роки він мандрує світом і знімає документальні фільми про автентичну музику місцевих народів. Сам Вінсент родом із Франції. У Парижі він вивчав фотографію і режисуру та знімав документальні фільми з сучасними музикантами для відомого музичного проекту Take­Away Show. У 2009 році за стрічку про японську музикантку Кадзукі Томокава Мун отримав нагороду на Копенгагенському міжнародному фестивалі документального кіно. У 2011­му Вінсент розпочав новий проект під назвою Petites Plan?tes (Маленька планета), у якому зосередився на дослідженні природи звуку та прадавньої музики. Режисер уже встиг попрацювати в Аргентині, Чилі, Єгипті, Камбоджі, Ефіопії, Японії, Новій Зеландії, Бразилії, Ісландії. Особливістю його роботи є те, що Вінсент знімає своє кіно, не залучаючи жодних коштів, лише завдяки підтримці друзів з усього світу. В Україну режисер завітав на запрошення організаторів фестивалю короткометражного кіно Wiz­Art, що тривав із 26 по 29 липня. Мун увійшов до складу журі фестивалю, проте, крім суддівської роботи, уже встиг дещо відзняти в Україні, а також провести майстер­клас у Львові та Києві на тему «номадичного кіно». «УМ» поспілкувалася з режисером перед його від’їздом до Одеси.

Народжені революцією

Народжені революцією

Із 9 по 26 серпня у Малій галереї Мистецького арсеналу триватиме виставка фоторобіт легендарного подружжя митців «Співпричетність. Дієго і Фріда». До експозиції увійшли раритетні фотопортрети мексиканської художниці Фріди Кало та її чоловіка, живописця–монументаліста Дієго Рівери періоду від 1910 до 1957 року. Ініціатором заходу виступило посольство Мексики до 20–ї річниці встановлення дипломатичних відносин з Україною.

Прохана гостя

Прохана гостя

В суботу, 4 серпня, до НСК Олімпійський прийшли навіть ті, хто квитка на Мадонну не мав — якщо не побачити, то хоча б почути поп–королеву. Шоу такого масштабу, без сумніву, запам’ятається українським меломанам, отож загальне хвилювання витало в повітрі перед стадіоном. Фанати співачки приїхали з усіх куточків України. Спеціальні футболки, що продавались на території Олімпійського за 300 грн., здається, нікому були не потрібні — всі прийшли у своїх, фірмових — з оригінальними принтами, зображеннями Мадонни, рядками з її пісень. Окрім українських прихильників, бачимо компанію з російським прапором. «У вас квитки доступніші, — пояснює Олена з Москви, — на нашому Олімпійському найдешевший коштує 3500 рублів» (близько 900 грн. — Ред.) У Києві за таку ціну російські прихильники потрапили у фан–зону. Окрім закоханих у співачку, потрапили на очі і ненависники: кілька хвилин перед входом до Олімпійського дефілювала група молодих людей у футболках від українського дизайнера Андре Тана з написом «Ета тьотка жутко воєт». Молодь таким чином протестувала проти зухвалого та вульгарного стилю, до якого вдається Мадонна у своїй теперішній творчості. «Раніше вона була іконою елегантності та стилю, а тепер, у 53 роки, показує груди під час концерту!» — скаржиться один із протестувальників. Утiм дехто з фанатів прийшов саме на шоу: «Думаю, що вона точно сьогодні покаже сідниці, — із дивним захопленням розповідає одна з прихильниць, — а ще сподіваюсь побачити український гурт KAZAKY на підтанцьовці». Нагадуємо, епатажні танцівники на підборах KAZAKY взяли участь у зйомках останнього хіта Мадонни Like a Girl Gone Wild.

Доки люди проходять контроль на вході до стадіону, близько 17–ї години Мадонна вже встигла провести саундчек, зустрітись iз прихильниками під сценою та заплутатись у прапорах України та Росії. З натовпу співачці дали російський прапор, і та його прийняла за український. Згодом в руках Мадонни був вже наш, але співачка здивовано запитала у присутніх «У вас що, два прапори?». Ситуацію роз’яснили люди з технічного персоналу, російський прапор повернувся у натовп, а український ще кілька секунд побув у Мадонни. Під час репетиції виконавиця поцікавилась у прихильників про нашого Президента: «А правда, що у вас не дуже хороший Президент, всюди корупція і не справжня демократія?»

Королева з інтригою

Королева з інтригою

Незважаючи на те, що концерт Мадонни відбудеться 4 серпня, до Києва вона, як справжній професіонал, прибула заздалегідь — щоб особисто проконтролювати підготовку й провести репетицію. Як повідомляє «ТСН», у столичному аеропорту «Бориспіль» літак Мадонни приземлився в ніч на четвер — поп–королева прилетіла з Варшави, де виступала напередодні. Із собою співачка, якій 16 серпня виповниться 54, прихопила старшу дочку Лурдес та свого 24–річного коханця, танцівника Брагіма Заїбата. А також цілу купу валіз і коробок із реквізитом, для яких виділили окремий мікроавтобус.

Море джазу

Ось уже десятий рік поспіль «Джаз Коктебель» залишається одним із наймасштабніших оpen аir–фестивалів України, збираючи в курортному містечку біля підніжжя згаслого вулкану Кара–Даг тисячі прихильників джазової музики. Свого часу хедлайнерами на його сцені були Катя Chilly, De Phazz, Стенлі Кларк, Ніно Катамадзе, Red Snapper, Борис Гребенщиков, Карл Фріерсон, Джамала та багато інших.

Відродження й апокаліпсис сучасного мистецтва

Відродження й апокаліпсис сучасного мистецтва

Більше двох місяців «Мистецький арсенал» був центром художньо–мистецького життя України. Перша Київська бієнале розгорнула свою діяльність не лише у площині візуальній, як–то численні експозиції головної та паралельної програми, а й у площині освітній — лекції, майстер–класи, презентації та спеціальна дискусійна платформа. Як результат — 100 зірок світової арт–сцени з 30 країн світу, 24 тисячі квадратних метрів експозиційної площі, 45 проектів паралельної програми та понад 100 тисяч відвідувачів з усієї України. Окремим рекордом стала «Ніч бієнале», під час якої, окрім спеціальної екскурсійної програми, відбулося чимало перформансів, музичних дійств i кінопоказів. Побачити таку акцію зібралося 12 тисяч людей.

Мінлива хвиля

Мінлива хвиля

Із 22 по 29 липня у Юрмалі тривав міжнародний конкурс молодих виконавців «Нова хвиля». Вже водинадцяте ідейні натхненники фестивалю Ігор Крутой і Раймонд Паулс зібрали під дахом концертного залу «Дзінтарі» плеяду російських, українських, латвійських та світових виконавців. Програма фестивалю цього року включала не лише конкурсні виступи, а й творчий вечір Костянтина Меладзе, тенісний турнір між зірками «Нової хвилі» та професіоналами, нічну дискотеку від Муз–ТВ і традиційний турнір з пляжного футболу NewWaveCup між командами «ветеранів» шоу–бізнесу та молодими конкурсантами. Серед хедлайнерів на сцені Юрмали засвітилися Том Джонс, Рік Естлі, Лара Фабіан, Неллі Фуртадо та Сумі Джо. Новинкою цьогорічної «Нової хвилі» став «Рок–день». 23–го липня вперше на сцені Юрмали відбувся концерт рок–виконавців, де виступили корифеї альтернативної сцени Гарік Сукачов та «Нєпрікасаємиє», «Воскрєсєніє», «Машина врємєні», «Акваріум», «Чайф» та «Пелагея».