«Влада дає 200 грн. — бо знає, що візьмуть»

Учора лідер «Союзу патріотичних сил«Наша Україна» Віктор Ющенко у рамках передвиборчого туру побував на Волині. На зустрічах із виборцями він окреслив основні виклики, що стоять сьогодні перед Україною. А спілкування з волинськими журналістами почав із відповіді на запитання про відмінність своєї партії від інших.

Пiар на пам’ятi Хурсенка

Початок вересня завжди буде позначений смутком непоправної втрати для рідних, друзів і шанувальників талановитого композитора, поета й виконавця В’ячеслава Хурсенка. У теплі осінні дні, а саме 8 вересня, три роки тому він не повернувся з риболовлі.

До Данила–короля

До Данила–короля

Повідомлення інформагенцій про те, що Польща дозволила українським ученим досліджувати місце поховання засновника міста Холма, короля Данила Галицького, прозвучало наприкінці літа як буденна пересічна новина. Та мало хто знає, яка титанічна робота українських істориків і краєзнавців передувала тому, щоб польська сторона погодилася на те, аби допустити українців до святинь давньоруських. І скільки поколінь українців, особливо уродженців холмської землі, мріяли про те, що цей час колись настане.

Замучений мамою...

Замучений мамою...

Напевне, кожну нормальну людину вражають злочини, скоєні проти дітей. І тим паче не залишають нікого байдужими злодіяння, скоєні проти власної дитини матір’ю. На жаль, нинішні реалії такі, що матусь, які доводять до смерті своїх кровиночок, з року в рік більшає. «Заморила дитя голодом», «діти померли від недоїдання» — повідомленнями такого змісту рясніють українські кримінальні новини. І не лише українські — на пострадянському просторі подібне трапляється дуже часто, особливо в сусідній Росії. І якщо кільканадцять років тому це було в принципі неможливим або вважалося подією винятковою, то тепер ці факти перестають вражати. Ми навіть не задумуємось: як сталося, що в наш час, без війн і голодоморів, малюки гинуть від недоїдання й недогляду матерів? І як наші бабусі й мами, не маючи ані багаторічних декретних відпусток, не отримуючи від держави ні копійки за народжену дитину, ростили дітей, тяжко працювали й від голоду чи недогляду навіть у найтяжчі часи їхні дітки не помирали?

Слово на колесах

У Луцьку з 4 липня у міських маршрутних таксі пасажири мають змогу слухати українську поезію та прозу у виконанні відомих волинських артистів, поетів, виконавців, науковців. У такий спосіб інтелігенція древнього Лучеська вирішила підтримати українську мову у рамках проекту «Почувайся європейцем! Розмовляй українською!».

«До корови треба ставитися, як до фабрики»

«До корови треба ставитися, як до фабрики»

Уявити подвір’я українського селянина без корови донедавна було просто неможливо. Навіть у радянські часи, коли так звані дрібновласницькі інтереси геть не схвалювалися тодішньою владою, родина колгоспника тримала у своїй господарці й корівчину, і поросят із птицею. Розвал колгоспів спричинив бум у молочній галузі — головне молоко стали виробляти господарства селян–одноосібників. Але непродумана цінова політика переробників звела нанівець селянський запал і спричинила масове вирізання худоби. Як наслідок — сьогодні у селах стало немодно мати корову–годувальницю. Особливо серед молодих сімей, які бачать невдячність важкої праці, шукають інші джерела заробітку.

Квартир не буде?

Мешканці напівзруйнованої «п’ятиповерхівки», два під’їзди якої обвалилися у Луцьку 10 червня, досі живуть у готелі. Туди їх тимчасово відселили після НП, а власникам зруйнованих квартир пообіцяли придбати нові помешкання. Принаймні тоді влада обіцяла зробити це впродовж місяця. Мешканці вцілілих під’їздів також бояться проживати у будинку, посередині якого зяє руїна. Хоча їм зразу після обвалу радили поселятися у свої помешкання й нічого не боятися, бо місцеві спеціалісти ще в день трагедії на око визначили, що небезпека подальшого руйнування будинку не загрожує. І тільки тверда позиція наляканих людей, які були в шоковому стані після пережитого, змусила міських чиновників здатися — людей відселили всіх.

«У шлюбi не варто приносити себе в жертву»,

«У шлюбi не варто приносити себе в жертву»,

Нам навіть важко уявити, скільки людей живе у нещасливих шлюбах і скільки родин, де зовні ніби все нормально, насправді є нещасними. Спеціалісти стверджують, що половина заміжніх жінок не отримують задоволення від статевого життя. Усі про це думають, знають, але мовчать, бо кому про це розкажеш? Подругам, колегам по роботі? На візит до психолога відважуються одиниці. До психологів наші люди йдуть уже тоді, коли зовсiм стає зле. Так і мучаться. Гармонійні взаємовідносини чоловіка i жінки будуються на багатьох чинниках і відсутність хоча б одного з них призводить здебільшого до складних порушень у психічному та сексуальному здоров’ї обох. Тому, як не видасться це дивним, маючи психологічні проблеми у шлюбі, треба звертатися й до... гінеколога, і навпаки. «Про це» — розмова з Оленою Зверєвою, керівником психотерапевтичного центру «IQ» у Луцьку, та Іванною Цюх, гінекологом і лікарем УЗД ПП «Діагностичний центр».

Обвал на світанку

Обвал на світанку

У ніч iз суботи на неділю обвалився під’їзд у п’ятиповерховому будинку на вулиці Рівненській в обласному центрі Волині. Двоє чоловіків загинули, ще кількох потерпілих доправлено до лікарні, їхньому життю нічого не загрожує.

Красний Сад — чорний сум

Красний Сад — чорний сум

Село Красний Сад зникло з карти Горохівщини майже 70 років тому. Але пам’ять про 103 його мешканців, які прийняли мученицьку смерть весною 1943–го, ніколи не стиралася зі спогадів тих, кому дивом удалося вціліти і прожити довгий вік, щоб розповісти нащадкам про трагедію цієї невеличкої красивої української колонії.