Ліс на згарищі

Ліс на згарищі

Сумнішого збігу природних обставин навмисне не вигадаєш. На піщаних ґрунтах Півдня та Сходу України ростуть фактично одні сосняки. І в той же час літня спека, яка віднедавна в регіонах Лівобережжя б’є всі ймовірні рекорди, знищує тисячі гектарів саме соснового лісу. Трапляються дні, коли навіть чути, як потріскує на пекельному сонці вщент пересушена зелена хвоя. Тоді достатньо маленького скельця від пляшки, покинутої недбалими і безвідповідальними відпочивальниками на пікніку, аби заломлений промінь сонця зіграв роль сірника. Минулого року з цієї та інших причин ліс в Україні займався 450 разів!

Пам’ятник поза законом

Пам’ятник поза законом

Багатостраждальний меморіальний камінь, споруджений у Молодіжному парку Харкова на честь 50–річчя УПА, від позавчора стоїть там незаконно. Депутати міськради відмінили постанову від 30 вересня 1992 року, якою тодішня міськрада зобов’язала Управління архітектури у п’ятиденний термін узгодити проект та місце розташування пам’ятного знака Українській Повстанській армії. Із незрозумілих причин ухвалена постанова шістнадцятирічної давнини формально і досі була не виконана, хоча сам пам’ятник, завдяки ентузіазму місцевої патріотично налаштованої громадськості, у парку таки з’явився.

По кому б’є «Барабан»

По кому б’є «Барабан»

«Дитячий ринок» торгового центру «Барабашове» (у народі просто «Барабан») спалахнув, немов свічка. Синтетичні іграшки, поліетиленове накриття і пластикові перегородки займалися так швидко, що десятьом підрозділам Управління МНС вдалося приборкати вогняну стихію лише через три години. І це тоді, коли лив дощ. Задля безпеки людей довелося навіть відключити місцеву електричну підстанцію, внаслідок чого зупинився рух потягів Салтівської лінії метрополітену та наземного електротранспорту. І все це сталося у вечірню годину пік, коли харків’яни їхали з роботи.

ХАЗ замовляли?

ХАЗ замовляли?

Нещодавно під час переговорів із лідером Лівії Муаммаром Каддафі Віктор Ющенко повідомив, що Україна має намір поставити цій країні три літаки АН–74 у рамках домовленості більше ніж чотирічної давності. Авіалайнер VIP–класу візьме курс на Схід в останньому кварталі цього року ще два, санітарні, пізніше, згідно з визначеним графіком поставок. Ця новина неабияк підняла настрій харківським авіабудівникам, які обслуговують згаданий контракт, і подарувала надію на довгоочікуваний порятунок їхнього підприємства. Адже ще кілька днів тому біля заводу стояло наметове містечко пікетувальників, яких вивели на вулицю не стільки відчай та злидні, скільки бажання за будь–яку ціну вберегти від банкрутства рідний завод.

Фатальна «Матриця»

Фатальна «Матриця»

Захоплення харківським атракціоном із гучною назвою «Матриця» ледве не коштувало життя 18–річній львівській студентці Ользі. Катаючись на каруселі з шаленою швидкістю, дівчина буквально вислизнула з неї і впала на землю. Як стверджують очевидці, дівчина не втратила свідомість, але перебувала у глибокому травматичному шоці. Наразі студентка вже пережила три складні операції, проте медики лікарні швидкої невідкладної допомоги кваліфікують її стан стабільно важким: у постраждалої розірвана печінка, перелом передпліччя, струс мозку і тріщина тазової кістки.

ГУРТом і Всесвіт легше бачити

ГУРТом і Всесвіт легше бачити

Околиця видимого Всесвіту, міжзоряний простір, таємниче мерехтіння пульсарів, могутній Юпітер, а якщо пощастить, то й космічне життя–буття наших братів по розуму — все це не фантастика, а скромний перелік проектів, які стануть предметом дослідження гігантського українського радіотелескопу (ГУРТ). Дві перші його антени з двадцятьма п’ятьма елементами вже працюють у національній системі інтерферонів УРАН, посилюючи сумарну «далекобійність» існуючих вітчизняних телескопів. Завершити будівництво унікального об’єкта вчені Харківського радіастрономічного інституту за активної підтримки Національної Академії наук планують наприкінці наступного року. Це дозволить Україні зберегти майже сорокарічне світове лідерство у розвитку низькочастотної радіоастрономії.

Провокація, хоробрість, глибина...

Провокація, хоробрість, глибина...

Цьогорічний форум юних музикантів запам’ятався рекордно низькою кількістю учасників, віртуозністю вихованців грузинської школи і відчуттям того, що з десятого, ювілейного конкурсу харківське дітище великого маестро Крайнєва нарешті отримає достойне організаційне обрамлення. Підготовка до чергового дійства почалася вже зараз і обіцяє чимало приємних сюрпризів.

«Зорепад» під куполом парашута

«Зорепад» під куполом парашута

Заявлена висота від початку здавалася надто амбітною для міста, яке міжнародний джазовий фестиваль проводить лише вдруге. В Україні існує кілька джазових форумів з давнішими традиціями і соліднішим досвідом, проте навіть їхні промоутери досі не зважувалися піднімати планку власних можливостей настільки високо. Харків’яни ризикнули — і на їхнє запрошення відгукнулися дві живі легенди світового джазу — Рон Картер та Марсьяль Соляль, які вважаються еталоном смаку і вишуканості музичного стилю.

Там ще й героїн?!

Учора перший заступник Генпрокурора Сергій Винокуров в інтерв’ю журналістам спрогнозував, що в найближчі два дні робоча група ГПУ дасть оцінку законності процесуальних дій співробітників СБУ в Харківській міськраді. А в місті тим часом спалахнув ще один скандал, пов’язаний із керівниками мерії.

«Володар неба» був першою висотою...

«Володар неба» був першою висотою...

В альпіністській історії рівнинного Харкова з’явилася ще одна перемога. Цього разу над найвищою вершиною двох американських континентів — Аконкагуа. І хоча остання не належить до числа могутніх восьмитисячників, суворість гірського аргентинського клімату і незвично складна погода додали команді з семи харків’ян і одесита Олексія Гагаріна додаткових бонусів. Але, незважаючи на це, спортсмени своє весняне сходження вважають тільки підготовчим етапом до більш серйозної експедиції. Влітку вони планують вирушите до пакистанського Каракоруму — району одразу чотирьох відомих восьмитисячників.