Навіщо платити більше?

Білий потрісканий кахель, старі лавки, покриті обдертим дерматином, обладнання радянського виробництва та довжелезні черги і непривітність (а іноді на додачу ще й некомпетентність) медперсоналу. У багатьох випадках саме з такими реаліями доводиться стикатися пацієнтам наших лікарень, особливо на периферії.

Як кілок у спину...

Як кілок у спину...

Проблема віку та цивілізації — так медики називають міжхребцеву грижу. Це безжальна плата людства за неадекватні фізичні навантаження й гіподинамію, наголошують лікарі. Сучасна людина мало рухається, багато часу проводить за комп’ютером, кермом машини.

...І грейпфрут як тренажер

Прагнучи схуднути, багатьом доводиться годинами пітніти в тренажерному залі, голодувати, сидіти на дієтах. Але дієтологи нагадують простий та ефективний спосіб позбутися зайвих кілограмів: включати до раціону продукти, які спалюють жир.

Випийте води — аби без біди

Випийте води — аби без біди

Про кількість води, яку необхідно випивати щодня для підтримання нормального балансу рідини в організмі, існує кілька теорій і думок. Згідно з останніми тенденціями в дієтології, що базуються на різнобічних клінічних дослідженнях, людині вагою 60 кілограмiв необхідно випивати за добу 3,5 літра води. Зважаючи на це співвідношення, ви можете вирахувати, скільки ж рідини необхідно вашому організму.

Не все те «золото», що... пігулка

Не все те «золото», що... пігулка

Зазвичай недуги ми звикли бороти з допомогою ліків. Але не завжди пігулки та ін’єкції є панацеєю. Часто прості — несподівані — способи вирішують проблему значно ефективніше, ніж «дива фармакології». І головне — без побічних ефектів...

Смак гіркий — судинам добре

Смак гіркий — судинам добре

Людям, які страждають захворюваннями периферійних судин, дуже корисно мати в раціоні гіркий шоколад. Такого висновку дійшли американські кардіологи, опублікувавши дані спеціальних досліджень на сторінках журналу Американської кардіологічної асоціації. Хворі судини кінцівок, як правило, різко звужені, а це значно ускладнює надходження до них крові.

Подушка не винна...

Ця проблема знайома багатьом: прокинувся зранку — а ніби й не спав. Тобто зовнішній вигляд «ніякий»: обличчя «пом’яте», під очима — «мішки». А причина цьому — як з’ясували фахівці — застій рідини, який є результатом поганого сну. Лікар Шерифф Ібрагім з медичного центру університету Рочестера (Велика Британія) пояснює це так: шкіра повік особливо тонка, тож зміни в рівні вологи відображаються у цих зонах дуже виразно.

Погода «з характером»

Погода «з характером»

Цьогорічне літо продовжує «традицію» попередніх років: стабільної погоди від нього, схоже, не дочекаєшся. То вітер і зливи з грозами тривають тижнями, то сонце приголубить на коротку мить, а тоді «пропарить» спекою до 30 і вище. І не знаєш, на що розраховувати не тільки наступного дня — навіть немає певності, що ранкова погода збережеться до вечора.

Все включено. А де ж здоровий глузд?

Все включено. А де ж здоровий глузд?

Коли тривалий час пишеш на тему здоров’я, деякі прописні істини сприймаєш як даність, що не підлягає сумніву. Що харчування, скажімо, має бути раціональним, сон — повноцінним, дозвілля — активним. А психіка врівноваженою — хоча з цим нині дуже непросто, зважаючи на хронічний стресовий фактор сьогодення.

«Дивлюсь в ілюмінатор і яблучко гризу»

«Дивлюсь в ілюмінатор і яблучко гризу»

Збираючись з малюком у відпустку, батькам варто заздалегідь продумати всі деталі мандрівки. Зважте — яким транспортом краще дістатися до місця відпочинку, в яких умовах проживатимете і яку їжу плануєте давати дитині в дорозі та на новому місці.