І від льону вам «поклон»
«Мати сіяла льон під моїм, під вікном», — співається у відомій пісні. Але ця рослина може не лише успішно потрапляти в метафори — «очі сині, як льон», — а й бути справжнім еліксиром здоров’я. Насіння льону на 62% складається з омега-3 жирних кислот, які зменшують ризик інфарктів та інсультів, зміцнюють судини і серце.
Як ніжне «виноградне гроно»...
20 жовтня у світі пройшов під знаком Дня боротьби з раком молочної залози (РМЗ). Ця недуга, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, нині — на першому місці серед онкологічних захворювань у жінок. Щороку її діагностують у 1,3 мільйона жінок світу. В Україні понад 16 тисяч представниць «прекрасної статі» стикаються з цією проблемою.
Простий секрет: алое, морква, мед
Слабкість, запаморочення, сонливість, головний біль, задишка, блідість шкіри... Всі ці ознаки можуть свідчити про анемію — низький рівень гемоглобіну в крові, в результаті чого страждають тканини й органи всього організму. На запитання, чому так відбувається і як виправити ситуацію, у кожному конкретному випадку компетентно відповість лише лікар.
Геть сторонні думки!
Більшість людей звикли тамувати головний біль за допомогою пігулок. Однак знеболювальні ліки (анальгетики) мають чимало побічних ефектів: і слизову шлунка подразнюють, і печінку «дратують», і нирки навантажують. Причин головного болю — безліч, і в будь-якому разі найкраще вирішити цю проблему з лікарем.
Пастка, яку можна обійти
Понад мільйон людей у світі живе з діагнозом «лімфома». І майже у тисячі пацієнтів щодня виявляють цю патологію. Останнім часом такий діагноз чують близько трьох тисяч українців щороку. Загалом із недугою зіткнулися 17 тисяч наших співгромадян. Водночас, як зауважують лікарі, лімфоми — один із небагатьох видів раку, який успішно лікується. І що раніше діагностовано недугу, то більше позитивних прогнозів на одужання.
Банани жуй — і одужуй
Лікарі з тривогою констатують: кількість захворювань на рак і серцево-судинні недуги серед чоловіків у віці до 35 років дедалі зростає. На думку фахівців, серед причин такої невтішної тенденції — темп життя у великому місті, хронічні стреси, фінансові кризи, шкідливі звички, проблеми в особистих стосунках. І, звісно, незбалансоване харчування.
«Це плаче осінь, а не я...»
Старі образи — хронічний стрес…
Фізичне здоров’я залежить від психічної рівноваги: від здатності людини адекватно реагувати на різні життєві ситуації, абстрагуватися від дрібниць, які псують настрій і негативно впливають на психологічний стан. Американський психолог Тревіс Бредбері тривалий час аналізував, що допомагає людині зберігати спокій, а відтак — досягти успіху в житті.
Фігура цукерок не боїться
Часом учені роблять такі відкриття, що змушують іншими очима поглянути на звичні речі і відмовитися від усталених стереотипів. Скажімо, на недавній конференції Європейської асоціації кардіологів прозвучала доповідь, автори якої спростували звичні уявлення про дієтичне харчування і про те, що в боротьбі із зайвою вагою обов’язково треба відмовлятися від солодкого.