Добре п’ється — легко живеться

Добре п’ється — легко живеться

Фахівці не втомлюються акцентувати на тому, що від достатньої кількості спожитої рідини залежить повноцінне функціонування всіх органів і систем організму. Зазвичай дієтологи рекомендують споживати 2-2,5 літра води та інших напоїв щодня. Які саме напої, на думку лікарів, найбільше допомагають нам бути здоровими?

Мікроб недбальства

Гострі кишкові розлади — річ неприємна і небезпечна своїми наслідками. Харчові токсикоінфекції, дизентерія, сальмонельоз, ботулізм... Ці недуги виникають найчастіше тоді, коли людина вживає інфіковані харчові продукти або воду, коли нехтує правилами гігієни — не миє руки перед тим, як сісти до столу, не надто сумлінно дотримується чистоти на кухні.

Молодість — на тарілці

Молодість — на тарілці

Дожити до старості, зберігаючи молодість духу і міцне здоров’я, — шляхетна мрія людини. Але дуже часто сама ж людина нераціональним харчуванням, малорухливістю «допомагає» старості підкрастися завчасно. А потім починаються безкінечні нарікання на здоров’я. Тим часом дієтологи стверджують — існує так звана «їжа молодості», яка допоможе тримати організм у тонусі довший час.

Ласощі... для сну

Ласощі... для сну

Якщо за вікном ніч, а сон уперто зволікає з візитом, не поспішайте вдаватися до снодійних чи заспокійливих ліків. Спробуйте зарадити ситуації, відкоригувавши власний раціон. Адже є продукти, що заспокоюють, допомагають розслабитися, сприяють здоровому сну.

Не вбивай мене «лагідно»!

Не вбивай мене «лагідно»!

На думку експертів, iз проблемою гепатиту С стикається 3% населення. Однак, враховуючи прихований характер епідемії і відсутність масштабних обстежень, фахівці допускають, що рівень поширеності вірусного гепатиту С може становити й 5-9%.

Дзвінок: на стрес чи на урок?

Дзвінок: на стрес чи на урок?

Проблема неуспішності школярів турбує багатьох: і вчителів, і батьків, і самих учнів. А також медиків, яким доводиться стикатися з наслідками «невміння» чи «небажання» маленьких пацієнтів добре вчитися. Адже стреси, породжені «не потраплянням у ритм» навчального процесу, «не такими» оцінками, на жаль, нерідко стають причиною різних недуг, найчастіше соматичних, коли страждають і тіло, і душа.

Біда в «яскравій обгортці»

Хоча за останні десятиліття медицина зробила вагомі кроки у лікуванні цього захворювання, питання про те, чому виникає онкогематологія і як попередити недугу, досі залишаються без чіткої відповіді. Водночас медики констатують: злоякісні захворювання кровотворних органів і лімфатичної системи — часта патологія як серед дорослого населення, так і серед маленьких пацієнтів.

Знесилені... відпусткою

Знесилені... відпусткою

Здавалося б, ніщо так не заряджає нас позитивом, як довгоочікувана відпустка. Однак багатьом знайоме це відчуття: відпочинок закінчився, а сили рухатися далі немає. І тебе вже не просто напружує, а емоційно вбиває необхідність щоранку під звуки нахабного будильника діставати себе з теплого ліжка і запаковувати в уніформу рутинних обов’язків.

Бальзам із вулика

Бальзам із вулика

Мед вважають одним із найбільш універсальних лікарських засобів, його широко застосовують і в народній, і в офіційній медицині. Давно відомі його антибактеріальна, бактерицидна, протизапальна, болезаспокійлива, тонізуюча дії, здатність зміцнювати опірні сили організму.

Жовчний міхур: ліки від «лінощів»

Жовчний міхур: ліки від «лінощів»

Одним із найпоширеніших порушень функціонування органів травлення є дискінезія жовчовивідних шляхів. Це не так захворювання, як дисфункція органів, які відповідають за «транспортування» жовчі, що призводить до інших порушень, кажуть лікарі.