Постановили: не скорочувати

Учора в більшості великих міст практично всіх областей України відбулися анонсовані Федерацією профспілок України акції протесту. У кожному регіоні вимоги, що їх висували протестувальники до органів місцевої влади, місцевого самоврядування, працедавців та вищого керівництва держави, звучали по–різному.

Наука бути стійким

Наука бути стійким

Узимку на вулицю хоч не виходь: тротуари слизькі, сніг, якщо випаде, лежить під ногами тижнями, на голову щохвилини погрожує впасти бурулька. Тож у травматологів, незважаючи на вуличний холод, настає по–справжньому гаряча пора.

Молоток «Іуди»

У селищі Жихар під Харковом правоохоронці виявили тіло Миколи Пономаренка, якого підозрюють у викраденні з Одеського музею східного та західного мистецтва картини Караваджо «Взяття Христа під варту, чи Поцілунок Іуди». Цей злочин харків’янину приписують тому, що і відоме полотно, і він сам безслідно зникли в один день — 31 липня. До того ж за цікавим збігом обставин: палкий шанувальник живопису справді міг перебувати в Одесі, де теж має квартиру, в якій зберігається частина його власної колекції.

У Львові — цвинтар, у Харкові — «Турбоатом»

У Львові — цвинтар, у Харкові — «Турбоатом»

Літак із Емомалі Рахмоном на борту приземлився вчора близько 10–ї ранку у Львіському аеропорту. Причиною такої дещо нестандартної програми офіційного візиту глави середньоазійської гірської держави стало бажання відвідати могилу свого рідного брата Фазіддіна у містечку Рава–Руська.

Володимир Носков: Вершини долаю постійно. Говерла — лише одна з них...

Володимир Носков: Вершини долаю постійно. Говерла — лише одна з них...

Володю, скільки не спостерігаю за вами на різних журналістських тусовках, ніколи не перестаю дивуватися вашій обізнаності, енергії та оптимізму. У власкора радіо «Ера» Володимира Носкова завжди є влучне запитання і власний коментар до тієї чи іншої проблеми.

Позичена молодість

Позичена молодість

Виглядати молодшим, ніж ти є насправді, — цілком зрозуміле бажання. Ще більше хочеться мати репутацію службовця, в якому енергія б’є ключем і фонтанує винятково позитивний настрій. Індустрія краси та фармакологія вже давно відреагували на цю житейську потребу і наввипередки пропонують споживачам найрізноманітніші «енергетики» та молодильні ін’єкції. Згадані лікарські засоби (якщо вони виготовлені за науковою технологією, а не у підвалі кустарної фірмочки) справді можуть приносити дивовижні результати. Але не назавжди, не всім пацієнтам і за немалі гроші. Подробиці «УМ» з’ясовувала у фахівців Харківського інституту проблем кріобіології та кріомедицини НАН України, які понад три десятиліття розробляють такі препарати.

Підвели РИСЬку

Підвели РИСЬку

Пропажу виявили спів­робітники зоопарку, які прийшли нагодувати руде сімейство хижаків. Пошкоджена решітка клітки вказувала на візит до звіринця непроханих гостей. Бідолашна тварина, найвірогідніше, чинила спротив, бо на землі залишилися довгі сліди від її пазурів. Співробітники зоопарку одразу ж викликали міліцію і кинулись обшукувати кожен куточок паркової зони — була надія на те, що двоє тварин просто втекли на волю. Пізніше до смерті наполоханий самець знайшовся в кущах неподалік від вольєра. А ось рись Тая зникла безслідно.

Бульдозери на Свободі

П’ятнадцять великих компаній, які становлять 90 відсотків будівельного ринку Харківщини, оголосили війну інспекторам із державного архітектурно–будівельного комітету (ДАБК) та філії «Укрдержбудекспертизи». За словами їхніх топ–менеджерів, чиновники цих наглядових структур перетворили харківські будмайданчики на невичерпне джерело власного збагачення і можуть знищити перспективну галузь як таку. На знак протесту керівники компаній днями вивели на центральний майдан Свободи майже дві тисячі робітників разом із півсотнею одиниць важкої будівельної техніки і обіцяють боротися до кінця. Свідком їхнього пікету, за цікавим збігом обставин, став Президент Віктор Ющенко, який якраз перебував із робочим візитом у Харкові. Виїзний демарш бульдозерів та людей у касках неабияк зацікавив главу держави, який дав доручення голові облдержадміністрації Арсену Авакову особисто розібратися в цьому конфлікті і доповісти йому про результат.

Відчай у бронзі

Відчай у бронзі

Коли втрачає сенс боротьба, починається молитва до Бога. Саме цю думку спробував втілити в бронзі скульптор Олександр Рідний, створюючи комплекс жертвам Голодомору в селищі Черкаська Лозова під Харковом. Його шестиметровий монумент — проникливе втілення відчаю української родини, яка залишилася сам на сам зі смертельним лихом. Батько ще продовжує опиратися біді й у розпачі дивиться на північ, у бік Росії. А мати, втративши останню надію, здіймає у молитві руки до неба. До них горнеться двоє діток, шукаючи бодай якогось прихистку.