Не чхайте на ближнього

Не чхайте на ближнього

Грип «любить» зиму — ця сезонна недуга має більше шансів зашкодити людині саме в холодну пору, коли імунітет втрачає свою опірну здатність під впливом низьких температур. Підступність вірусних захворювань у тому, що вони поширюються швидко — лавиноподібно, особливо, якщо з’являється новий штам вірусу, до якого в населення ще не виробився імунітет.

Кіно за північ, сварка, мало сну...

Кіно за північ, сварка, мало сну...

Ви ніколи не замислювалися над тим, як деякі звички підступно крадуть нашу життєву енергію? Скажімо, вранці абсолютно немає сили на те, щоб пiдняти себе з ліжка, а ранкову ж пробіжку ніхто не відміняв. Однак ви повертаєтесь із стадіону, не збагатившись бадьорістю і не відчувши приливу сил, а сонними і змученими.

Подаруйте їй вітамінів

Подаруйте їй вітамінів

Зима — непростий період для організму. І вона — на порозі. Різке похолодання, мороз, дошкульний вітер, засилля вірусів у громадських місцях, відсутність вітамінів… Формувати зимовий раціон складніше, ніж у теплі пори року, адже овочів-фруктів, які є щедрим джерелом вітамінів, нині меншає. Насамперед від нестачі вітамінів потерпає шкіра, якій і так складно протистояти холоду, а тут ще й «внутрішнє живлення» стає біднішим.

Щеплені байдужістю і користолюбством?

Щеплені байдужістю і користолюбством?

— Щеплення від туберкульозу, яке роблять у пологовому, — це все, що моя піврічна донька отримала за календарем імунізації, — розповідає киянка Інна Степанчук. — Два тижні тому пішли в поліклініку з надією отримати щеплення АКДС (його мали зробити ще в три місяці, на жаль, донька мала проблеми із здоров’ям, тому ми збилися з графіка).

Усі однаково шкідливі

Усі однаково шкідливі

Міжнародні дослідження доводять, що картинки-попередження на сигаретних упаковках підвищують обізнаність про наслідки куріння для здоров’я і сприяють зниженню рівня поширеності цієї шкідливої звички. «Страшні» фотоілюстрації хвороб на пачках підштовхують частину курців кинути курити, а інших — не починати взагалі.

«Затяжка» смертю

«Затяжка» смертю

Сьогодні — Міжнародний день відмови від куріння. Починаючи з 1977 року, його відзначають у багатьох країнах світу у третій четвер листопада — з ініціативи Американського онкологічного товариства. Організатори й учасники тематичних заходів прагнуть привернути увагу до проблеми якомога ширше коло громадян, лікарів усіх спеціальностей, відтак — бодай на йоту зменшити поширення тютюнової залежності.

Коли дихати важко...

Коли дихати важко...

Учора, 17 листопада, у світі відзначали Міжнародний день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, якій належить ініціатива таких тематичних заходів, від хронічного обструктивного захворювання легень потерпає понад 200 мільйонів людей.

«Енергетично» зміцнені

«Енергетично» зміцнені

Осіння погода «валить iз ніг», постійно хочеться спати, важко зосередитися навіть на дрібницях... Зазвичай виручає кава, але цей смачний напій додає енергії на короткий час, а потім настає виснаження, яке ще більше гнітить. До того ж дієтологи наполегливо переконують, що надмірне споживання кави — не зовсім безпечне для здоров’я. Як бути?

Тала вода і «кисіль» із льону

Лікарі і дієтологи постійно говорять про користь здорового харчування, нагадують про згубну дію шлаків, які засмічують організм і стають перепоною для нормальної життєдіяльності. Існує багато методик, як вивільнити організм від шлаків і токсинів.

Дитинство «під уколом»

Дитинство «під уколом»

14 листопада людство відзначає Міжнародний день боротьби з діабетом. Саме цього дня багато років тому народився канадський лікар Фредерик Бантінг — дослідник, який отримав Нобелівську премію за відкриття інсуліну. Сьогодні, за великим рахунком, лікування людей iз цукровим діабетом — це не стільки призначення препаратів, інсулінів чи таблеток для зниження цукру.