Не дієта, а свідомий крок

Не дієта, а свідомий крок

Розпочався Великий піст, який триватиме до Великодня. У цей період, за словами лікарів, важливо не збіднювати свій раціон. Хоч і пісний, він має бути різноманітним і вітамінізованим. Слід добирати продукти, що містять багато рослинної клітковини, мікроелементів і вітамінів, надавати перевагу кашам із різних круп, присмачуючи їх соняшниковою, кукурудзяною чи оливковою оліями.

«Ми — в загальному строю»

«Ми — в загальному строю»

Директор Київського міського центру серця, головний кардіохірург МОЗ України Борис Тодуров разом із хірургами південного міста провів унікальну операцію на серці: прооперована під його керівництвом 36-річна пацієнтка з вродженою вадою серця вже йде на поправку.

«Якір дружби», а не тягар

«Якір дружби», а не тягар

Більшість проблем, з якими доводиться стикатися нам у повсякденні, виникають не тому, що ми «такі безталанні», а через нашу непринциповість або нерозбірливість у виборі людей, з якими звикли спілкуватися. Просто замисліться над тим, як ваше найближче оточення впливає на вас, чи схвалює ваші прогресивні рішення, чи не дратується через ваші успіхи. Психологи радять час від часу робити серйозну «ревізію» стосунків.

Кохайте — на здоров’я

Аналізуючи численні дослідження, психологи дійшли висновку, що закохана людина значно краще адаптується до нових умов життя і знаходить вихід із «глухих кутів», аніж та, яка ухиляється від стріл Амура.

Вийміть із вуха «корок»

Вийміть із вуха «корок»

З такою ситуацією може зіткнутися кожен. Сіркова пробка у вусі виникає непомітно і зазвичай довго не дає про себе знати. Аж ось: людина миється в душі — і раптом... оглухла. Так стається через контакт сіркового згустку у вусі з водою. Або у відпустці під час пірнання на глибину під впливом тиску пробка забивається всередину і... повністю закриває вушний прохід.

«Гроза» для вірусів і застуд

«Гроза» для вірусів і застуд

Зима, схоже, здатна підкинути сюрпризи в будь-який момент. І не зважайте на тимчасове потепління чи обнадійливі обіцянки синоптиків — погода може змінюватися залежно від її примх. Відтак і сезон застуд, на жаль, завершуватися на планує.

Ліки від жебрацтва

Ліки від жебрацтва

«На хлібинку не поможете?» — запитує дядько на виході з дитячої поліклініки. Про таких не скажеш — чоловік, чолов’яга, дід. Це не інвалід, не глибоко літня людина, він не має вигляд бомжа чи людини, що хронічно «не просихає». Він — саме дядько, в камуфляжній куртці, який стоїть і просить допомоги у мам.

Міна прискореної дії

Міна прискореної дії

Щороку у світі діагностують понад 1,2 мільйона нових випадків раку шлунково-кишкового тракту. Ця недуга є найпоширенішим онкологічним захворюванням у світі. В Україні вона також на чільному місці у «рейтингу» серйозних проблем із здоров’ям. «Захворюваність тривалий час дуже висока, хоча останнім часом відзначаємо деяке зниження кількості хворих, — каже головний позаштатний онколог МОЗ України Валерій Чешук.

Виживе той, хто сильніший?

Виживе той, хто сильніший?

У Києві склалася критична ситуація з вакциною БЦЖ, якою здійснюють профілактику туберкульозу. За словами головного столичного імунолога Федора Лапія, незначною мірою зарадити ситуації допомагають «свідомі батьки, які вакцинують дітей у приватних медичних центрах». Хоча таку ситуацію, визнає пан Лапій, важко назвати нормальною.

Акцент — на профілактику

Акцент — на профілактику

Як свідчить світова медична статистика, щорічно 60 мільйонів людей помирають від неінфекційних захворювань, насамперед — від серцево-судинних, онкологічних, респіраторних недуг, діабету. Онкологічна патологія є причиною більш як 15 % усіх смертельних випадків в Україні і поступається за цим показником лише серцево-судинним захворюванням.