Різ Уїзерспун: Я не вiзьмуся за жодну роль, якщо не почую в головi голосу схвалення
«Зростати і прогресувати як актор — означає брати на себе ризик, робити речі, на які ти не відважився б іще рік або п'ять років тому. Суть у тому, що треба постійно відкривати себе для кожного і вiдкриватися самому, щоб побачити, що ти є кимось новим та іншим. А це важко, якщо ти вже досягнув певного рівня. Я гадаю, люди очікують від мене, що я буду залишатися незмінною, але потрібно просуватися вперед. Якщо ти навіть ризикуєш розчарувати свою публіку, своїх шанувальників, все одно повинен змушувати себе прогресувати як актор. Це дуже важливо. І як людина я теж постійно навчаюся. Ще в підліткові роки, коли я була зайнята на зйомках, усе одно виконувала шкiльнi домашні завдання, вивчала іноземну мову, малювання. Я відчувала, що це важливо для мене як особистості. Так і в усьому моєму подальшому житті».
Не забули пом'янути незлим, тихим словом...
Уже традиційно вчорашній день, 9 березня, пройшов під знаком Кобзаря. У Києві біля пам'ятника великому поету зранку можна було угледіти перших осіб держави — вони покладали квіти з нагоди 192-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка до підніжжя Кобзаря. Першим це зробив Президент України Віктор Ющенко. Загалом офіційна делегація вийшла чималою, через це навіть перекрили найближчі до парку Тараса Шевченка вулиці — відтак у напрямку Хрещатика утворився солідний затор. У церемонії покладання квітів також взяли участь Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров, секретар РНБОУ Анатолій Кінах, київський міський голова Олександр Омельченко, мiнiстри та народні депутати.
Брат шиїт проти брата суніта
Учора шестеро осіб загинули та восьмеро отримали поранення в результаті вибуху в багдадському районі Амрія, повідомила іракська поліція. Закладену на узбіччі дороги бомбу підірвали, коли поруч проїздив патруль іракської армії. Але серед жертв немає військових, а лише цивільні, зокрема загинула одна дитина.
«Я жах, що летить на крилах ночі...»
Експерти ООН побоюються, що епізоотія пташиного грипу, яка так стрімко перекинулася з азіатських країн на Європу, протягом найближчих 6—12 місяців може досягти Південної і Північної Америки. На думку вчених, вірус у Штати принесуть перелітні птахи, які летять із Західної Африки в Арктику і на Аляску, передає агенція «Рейтерз». Дослідники не виключають, що вже через півроку пташиний мор охопить більшість країн планети, і вірус H5N1 навчиться легко переходити від людини до людини...
Фанфан-тюльпан
Іменем Президента України названо помаранчевий тюльпан, виведений у Нідерландах, — ця квітка так і називається: «Віктор Ющенко». Його днями презентували українській громаді та самому винуватцю урочистостей в Маріїнському палаці. Як повідомляє прес-служба Президента України, селекціонери з Нідерландів привезли до України квітку помаранчевого кольору, що вперше зацвіла шість тижнів тому.
«Мирна» відзнака
Мені марку й купе до Одеси!
Для того щоб зберегти позиції лідера на ринку зв'язку, «Укрпошта» повинна запроваджувати нові сучасні послуги та технології, переконаний міністр транспорту та зв'язку України Віктор Бондар. Як розповів «УМ» прес-секретар міністра Костянтин Жура, минулого тижня керівник галузі доручив «Укрпошті» та «Укрзалізниці» вивчити можливість реалізації авіа- та залізничних квитків через мережу поштових відділень.
Шлях сподвижництва
5 березня 2006 року пішла з життя дорога нам людина — Михайло Теодорович Брик, перший віце-президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор хімічних наук, професор, вчений зі світовим ім'ям, засновник школи мембранних технологій, заслужений діяч науки і техніки України, справжній український патріот.
«Чорне золото» — на чорний день
Рада національної безпеки й оборони зажадала, аби в десятиденний термін було підготовлено програму дій із формування стратегічного запасу нафти і нафтопродуктів в Україні. За словами секретаря РНБО Анатолія Кінаха, запас сформують як мінімум упродовж двох років. Якщо виходити з досвіду угорців, то створити його справді можливо. Скажімо, Угорщина подбала, щоб стратегічного запасу «чорного золота» їй вистачило на три місяці, в разі повної блокади з постачання цього виду енергоносіїв. Про потребу в такому запасі урядовці нагадували постійно, але свій намір не реалізовували через низку причин. Чим викликано те, що саме тепер РНБО поставила питання руба, можна тільки здогадуватися. Раніше Українська спілка промисловців і підприємців (УСПП) попереджала про можливість кризи в нафтопереробній галузі та проблеми функціонування нафтопереробних підприємств. Обгрунтовували цей прогноз тим, що запроваджені у першій половині 2005 року заходи погіршили умови господарювання, через що відбулося значне скорочення переробки нафти і виробництва нафтопродуктів в Україні та заміщення їх імпортом. Проте Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, у свою чергу, заявив, що вважає винними у цьому лобістів нафтотрейдерів, які виявилися сильнішими за уряд щодо впливу на народних депутатів. За його словами, уряд підготував законопроект, який мав би стимулювати розвиток вітчизняної нафтопереробки. «Цей законопроект було внесено в парламент, але депутати його не приймають, ігнорують. Я вважаю, що до виборів вони його не приймуть», — зазначив Прем'єр.