Раби не ми?

Наприкінці минулого тижня американська поліція заарештувала у місті Ірвайн, штат Каліфорнія, саудівську принцесу Мешаель Алайбан, одну з шести дружин саудівського принца. 42–річнній представниці саудівської монаршої родини вже висунули звинувачення у торгівлі людьми, яке загрожує ув’язненням до 12 років, повідомляє «Ассошiейтед пресс». Суд графства Орандж також встановив розмір застави у п’ять мільйонів доларів, за якою принцеса може вийти на волю, однак їй буде заборонено залишати територію США. Адвокати вже внесли вказану суму, і тепер саудiвська принцеса очікує на наступне судове засідання.

Умовно понадпартійний

Президент Чехії Мілош Земан позавчора затвердив новий понадпартійний уряд на чолі з 52–річним економістом Їржі Русноком. Попередній прем’єр–міністр Петр Нечас змушений був піти у відставку у зв’язку з корупційним скандалом за участі його най­ближчих співпрацівників, а тепер і сам перебуває під слідством. Сьогодні відбудеться його перший допит.

І чужого научайтесь…

США, Велика Британія та Німеччина — улюблені країни для навчання серед іноземних студентів. Відповідні дані наведено в оприлюдненому звіті Організації економічного співробітництва та розвитку. При цьому українці входять у десятку за чисельністю іноземних студентів у вищих навчальних закладах ФРН, повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на службу академічних обмінів (DAAD) у Бонні.

Коли серце глибоко під пузом

Коли серце глибоко під пузом

Стереотип, згідно з яким найтовщою нацією у світі є населення США, виявляється, вже застарів. Згідно зі звітом Організації Об’єднаних Націй, результати якого наводить британська газета «Дейлі мейл», цього року Сполучені Штати за цим не надто приємним показником обійшла Мексика, кожен третій мешканець якої (33%) потерпає від ожиріння. США посіли друге місце з 32% мешканців, талію яких не обміряєш звичайним сантиметром. На третьому місці, навдивовижу, Сирія, де надмірно товстих людей, попри громадянську війну та інші негаразди, теж виявилося майже 32% — лише трохи менше, ніж в Америці.

Криваві «фараони»

Після арешту президента–ісламіста, призначення тимчасового глави держави і переходу віжок правління країною в руки армії, ситуація в Єгипті не розрядилася. Навпаки, напруга значно зросла. Опозиційні мільйони, домігшись свого, почали було розходитися по домівках, але тепер на вулиці вийшли прихильники відстороненого від влади Мохаммеда Мурсі. Рух «Брати–мусульмани», до якого він належить, закликав до «всенародного повстання проти сил, які з допомогою танків хочуть вкрасти у єгипетського народу здобутки революції». Також «Брати» вимагають від міжнародної спільноти втрутитися в ситуацію, аби не допустити перетворення Єгипту «на нову Сирію».

Надто жорстка посадка

Надто жорстка посадка

За статистикою, місця у задній частині літака — найбільш безпечні для пасажирів у випадку авіакатастрофи, за якої взагалі хтось може вижити. Порівняно з бізнес–класом, розташованим у передній частині літака, шанси вижити в останньому ряду на 40% більші. Проте катастрофа лайнера «Боїнг–777», що сталася в аеропорту Сан–Франциско 6 липня, засвідчила, що покладатися на статистичні дані у випадку аварії не варто. Єдині дві жертви цієї надто жорсткої посадки сиділи саме у хвості літака.

«Тут наче після війни»

У канадській провінції Квебек після залізничної аварії довелося евакуювати півміста. Товарняк із 73 цистерн із нафтою, що в очікуванні зміни екіпажу стояв на запасних коліях, несподівано рушив із місця без машиніста, доїхав до сусіднього населеного пункту Лак–Мегантік і зійшов із рейок. Цистерни від’єдналися від локомотива, в’їхали у велелюдний центр міста і вибухнули. Десятки будівель, зокрема й заповнений відвідувачами бар, було зруйновано вщент, кілька тисяч людей довелося терміново евакуювати.

За прикладом сусідки

За прикладом сусідки

79–річний король Бельгії Альберт ІІ зрікається престолу на користь свого сина — 53–річного принца Філіппа. Про це монарх повідомив бельгійцям у зверненні, яке транслювали всі провідні телеканали, позавчора увечері. Офіційне зречення заплановане на 21 липня — Національний день Бельгії. Можливо, до такого кроку літнього правителя підштовхнув приклад сусідки — 75–річної королеви Голландії Беатрікс, яка передала трон своєму синові Віллему–Александру у квітні.