Приспані депресією?

Приспані депресією?

Осінь принесла з собою не лише «раптовий» холод, а й... сонливість. «Увесь час хочеться спати» — поширені скарги о цій порі. Причини такого стану різні. Найчастіше, на думку лікарів, сонливість пов’язана зі зменшенням інтенсивності сонячного світла, від якого залежить вироблення гормону мелатоніну, відповідального за регуляцію добових ритмів.

«На голці» у комп’ютера

«На голці» у комп’ютера

Уявити сучасне життя без комп’ютера — неможливо. Послухати музику, знайти цікавий фільм, книжку і взагалі «покопатися у нетрях інтернету» — здається, кожного торкнувся цей цікавий, корисний і… підступний світ. Підступність у тому, що звичка «дружити» з комп’ютером дуже легко і швидко переростає у невідворотну залежність.

Недбальство ціною в життя

Спалах поліомієліту на Закарпатті спровокований тим, що суспільство впродовж останнього часу свідомо ігнорує вакцинацію, заявив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. Минулого тижня двоє дітей віком 4 роки і 11 місяців захворіли на цю недугу в двох різних населених пунктах області, віддалених між собою на 30 кілометрів.

Карбункул розміром із блюдце

Карбункул розміром із блюдце

Що таке карбункул, 60-річна черкащанка Інна Москаленко раніше навіть не здогадувалася. Жінка каже, що принципово не зациклюється на медичних темах, тож ніколи не дивиться телепередачі про людські хвороби, які так полюбляють її подруги.

...І холестерину підступні бляшки

...І холестерину підступні бляшки

Щорічно у світі реєструють 16 мільйонів випадків інсульту, і прогнози експертів ВООЗ невтішні: якщо ситуація не зміниться, вже 2030 року цей показник може зрости до 23 мільйонів. Інсульт — одна з чільних причин інвалідності. В Україні лікарі щороку фіксують близько 100-110 тисяч нових випадків інсульту.

Іграшка в портфелі

Іграшка в портфелі

«Як пережити перші тижня вересня — не знаю, — ділиться знайома. — Старша донька цьогоріч переходить до середніх класів, менша йде в перший клас. Останній час — увесь на нервах: хвилююся, як воно буде... Здається, менша зовсім не готова до школи». Початок вересня — прогнозований стрес як для малюків, які вперше сядуть за парти, так і для їхніх батьків, яким доведеться освоїти таку важливу науку адаптації до нових умов. Для вчителів цей період також непростий і відповідальний: знайти підхід до кожного учня, «навчити вчитися». Психологи, педіатри застерігають: головне — не забувати про зваженість і почуття міри.

«У казці цій ти будеш головним...»

«У казці цій ти будеш головним...»

У кабінеті логопеда Черкаської психоневрологічної поліклініки Тамари Іванової проходить курс лікування 17-річна Юлія Бойчук. Дівчина почала заїкатися ще в дошкільному віці. З часом мова покращилася, але останнім часом проблема знову нагадала про себе.

За парту — з «паспортом здоров’я»

За парту — з «паспортом здоров’я»

Клопотів перед початком нового навчального року в батьків вистачає: на те, щоб спорядити школярика, необхідні і час, і кошти. Проте найважливіше, наголошують лікарі-педіатри, — пересвідчитися, що зі здоров’ям вашого сина чи донька все гаразд.

Додайте сірки — буде блиск?

Додайте сірки — буде блиск?

Волосся — один із атрибутів жіночої та чоловічої вроди. Проте воно може сіктися, випадати, рідшати, втрачати блиск та красу. Якщо на вашому гребінці залишається дедалі більше волосся, слід з’ясувати, в чому причина. Втрату волосся лікарі часто пов’язують зі стресами та браком вітамінів. Однак це лише частина правди.

Така виразна... виразка

Така виразна... виразка

Виразкова хвороба — досить поширена проблема зі здоров’ям. В Україні, як свідчить медична статистика, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки мають 160 осіб на 1000 населення.

Як відомо, 2005 року австралійські вчені Барі Маршалл і Робін Уоррен отримали Нобелівську премію за відкриття мікроба хелікобактер пілорі, який назвали «основною причиною виразки шлунка».